Jak pěstovat Kumoi?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 230.20 (?) 
6.4.2007 8:44

To je nedorozumění. Nasazeno na květ mají dvě kumoie toho nešťasníka (moje), kterému "nejdou do dřeva", i když je v loňském roce pečlivě zbavil všech květů. (V předchozích letech plodily). Nijak se to na růstu neprojevilo. A tak to letos zopakuji.

Ještě k plodům. Nebyly sice té velikosti, jako koupené v obchodě, ale chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 9.4.2007 10:25

Pokud stromky nerostou jiř druhým rokem dobře, nebude na vině násada květů, spíš problémy s kořeny (okousané, špatná zemina, sucho, plevele aj.)
Zakryjte půdu pod stromkem mulčem z kompostu nebo textilií, ony se rozrostou i s ponechanými květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 6.4.2007 10:05
Dobrý den, chci zeptat jestli jsou kumoi napadány rzí hrušňovou? Hledám alternativu hrušek, protože u nás se kvůli této houbě pěstovat nedají. Mám pochyby o chuti kumoi, kupované byly nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 9.4.2007 10:31
Asijských hrušní je řada druhů (mám jich nasazeno 6 a to  názvy, které čtu v diskuzi většinou neznám). Kumoi je jedna z nich (pozdní, hnědá). Je otázkou, zda jde právě o odrůdu, jejíž plody  jste koupil na trhu. Chutnější plody, než se prodávají, ale stěží vypěstujete.
   Oceňuji na asijských hrušních plodnost, novou  konzistenci a chuť. Kam se ale hrabou na pravé hrušky! 
kumoi
kumoi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 6.5.2007 21:49
Chutnal jsem nashi (zřejmě název odrůdy), byla spíš světlá. Chuť nevýrazná, cena vysoká, málo sladká. Celkově mi kupované hrušky a jablka něčím nevoní. Mám radši  Matčino s bubákem uvnitř :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.31 (?), 27.7.2007 15:47
Dobrý den, my máme vysazené dva stromky a jsme moc spokojení, jediné, co bych trošičku vytkla, že je potřeba trochu tvarovat větve, občas je něčím zatížit nebo přivázat, protože jinak strom vypadá nevzhledně....ale to jsou takové maličkosti.....Jinak jsem chtěla ještě dodat k té chuti plodů....mám zjištěno, že je potřeba hodně sluníčka na to, aby plody dobře dozrály, musí být krásně žlutozlaté a pak jsou lahodné....pokud si to člověk koupí v obchoďáku, může se setkat s tím, že spíš bude křoupat piliny bez chuti....:o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.70 (?), 12.6.2008 15:49

Moje kumoj taky 3 roky skoro nerostla, přírůstek tak 10-15 cm rok(druhý rok se urodily 2 plody) Pak mi kmen oholily husy!!! Už jsem se s ní loučil a těsně nad místem roubování vyrazil jeden proutek, druhým rokem po poškození dorostl 2,5m (opravdu)!!! a začal větvit. Leto má nasazeno asi 15 plodů a na jednu větev jsem zkusil naroubovat hršku (Williamsovu) -krásně se chytla a po cca 2měsících má výhon 25cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.79 (?), 22.10.2008 11:18

Prosím poraďte, jak moc se strom větví a jakých rozměrů vyroste. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.172 (?), 18.9.2009 19:34

Naši známí naroubovali kumoi na jabloň a mají ji obsipanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 21.2.2010 21:34

Loni na podzim jsem nasadila asijskou hrušeň.  Má hlavní větev a dvě boční. Stříhá se prvním rokem jako normální hrušeň? Tj. Hlavní zkrátit na půl délky a boční zkrátit o 10cm pod hlavní?  A k té nastýlce, je vhodné nastlat ke stromku posekanou trávou? předem dík. Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika