Jak pěstovat Kumoi?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.2 (?) 
29.3.2013 20:48

Hezký večer, pokud je máte na kdouloni, klidně je dejte na dva metry, na semenáči metr navíc. I když chutí jsou někde jinde, je to zajímavé ovoce, dost záleží na zvyku, na ochotě přijímat jiné chutě za oblíbené. Odrůdy typu "koženky" bývají aromatičtější, děti jim říkaly likérová hruška. Ty žluté jsou zase hezčí. Jsou to velcí plodiči, musí se v optimální plodnosti držet buď řezem nebo probírkou plodů. Stromy na obrázcích jsou na hrušňovém semenáči.

Shinseki
Shinseki
Hosui, také s moc velkou úrodou
Hosui, také s moc velkou úrodou
Stromek s dobře založenou korunou (Želešice), řezem regulovanou plodností.
Stromek s dobře založenou korunou (Želešice), řezem regulovanou plodností.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 216.145 (?), 28.3.2013 18:37

Že je asijská hrušeň nekompatibilní s kdouloní asi opravdu není pravda. Mám na kdouloni shinko a vyloženě prospívá. Invektivy ale asi opravdu nejsou na místě - názory i uznávaných vědců byly postupem času vyvráceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.4 (?), 1.9.2014 16:22

Zdravím,

mi máme kumoi na zahradě už asi 20 let. Za tu dobu stihla přežít povodně kdy stála celá pár dní ve vodě a nic to s ní neudělalo. Rodí jak zběsilá ať je jakékoliv počasí. To že moc nepřirůstá na dřevě je celkem pravda. Ten strom se opravdu za ty roky moc nezvětšuje, ale to je vlastně výhoda. Z korunky o průměru 5 metrů se ty metráky ovoce trhají celkem snadno. Je potřeba ji pravidelně prostříhávat a občas neuškodí nějaký ten postřik ale to je spíš výjimečně. Celkově je péče o ni stejně náročná jako o jabloně apod., tedy minimální. Takže jestli zvládáte jiné stromy tak tenhle zvládnete určitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.94 (?), 1.6.2018 20:18
Ahojte. Našiel som túto diskusiu, keď som hľadal na nete info o chorobách na Kumoi. Majú Kumoi choroby? Myslím že áno. Ale aké? Ja som zastepil na jar tohto roku Kumoi na jabloň a parádne sa ujalo. Len dnes som si všimol týchto škvŕn. Čo je to a ako to vyliečiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.138 (?), 6.7.2018 23:18

mam sloupovitou tretim rokem vzdy obsypana plody sladkymi jak med.Myslim ze v loni koncem srpna se uz dali jist.Az na jedno nechapu proc kazdym rokem zacnou nektere listy cervenat nejdriv to zacne jako u Vas na fotce potom nektere listy rostli uz cervene.Ale pak jsem dala postrik na save a zrave skudce nebyli tam sice zadne msice a ani nic neoziralo listy.Ale po par dnech to zacalo zelenat cervena barva mizela a stromku rostli nove vetve.Ted mi zase zacinaji nove vyhonky cervenat jsem to zjistila pred par dny tak me ceka novy postrik.bohuzel fotka mi nejde poslat mam poslat mensi foto ale nevim jak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.232 (?), 7.7.2018 9:45
244.94: Ak je to tak ako píšete - teda že Ste Kumoi naštepili na jabloň - tak žiadne škvrny neriešte, je to len strata času. To "parádne ujatie" je dočasné, ázijská hruška na jabloni Vám nebude prosperovať a časom odumrie. Ázijské hrušky sa dajú pestovať na rôznych hruškovych podpníkoch (nielen Pyrus communis) alebo na dulových podpníkoch. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.31 (?), 27.7.2018 21:04
Odpoveďou na otázku z názvu tohto vlákna by mohlo byť: "Predsa ľavou zadnou". Kto má trochu skúsenosti s pestovaním našich hrušiek, s ázijkami nemôže mať žiadny problém. Brnkačka. Tvarovanie je ľahké, odolnosť chorobám je vyššia než u európskych hrušiek (s výnimkou niektorých oblastí kde vyčíňa bakterióza - Pseudomonas syringae), plodnosť vynikajúca. O chuťových kvalitách ázijských hrušiek v porovnaní s "našimi" taktne pomlčme, nie je to predmetom tohto vlákna. Na fotkách je Kumoi v aktuálnom stave. Výrazné lenticely sú dekoratívne zaujímavé (foto 3). IH (P.S.: Ovocinárski laici si plody Kumoi na strome mýlia s jablkami "kožovkami").



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.229 (?), 1.4.2023 10:04
Dobrý den, pořídila jsem si Kumoi a je zasazena v květináči. Je krasně nakvetlá a bojim se, že když ji teď přesadím, aby kěty neopadaly. Poradite mi prosim, jestli ji můžu nechat v květináči popřípadě kdy zasadit a jestli je to nutné aby byla v zemi. Moc děkuju
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika