Jak nalozit se seminkama ostruzin



host - 149.42 (?)
21.2.2013 17:22

Dobrý den.
Také nevím, jak naložit se semínky ostružiny. Ale protože mi jahody, maliny, rybíz a josta za semínek klíčí, myslím si, že s ostružinami to bude podobné. Dobrá je humózní zemina. Je vzdušná a drží vláhu. Můžete zasít po sklizni, mělce, a záhonek zamulčovat, aby nezaplevelil. Třeba slámou, starou trávou (ale bez travních semínek). Z jara pak zbytek mulče odstranit a zastínit. Například krycí plodinou (hrachem). A udržovat stále vlhký povrch.  Dobře mi klíčí právě v hrachu a na severovýchodní straně keřů (takže chráněny před poledním a popoledním sluníčkem). Jahody mi ale také dobře klíčily (z koupeného osiva) v místnosti, ve výsevní misce a bez stratifikace.
Jestli se ptáte na semínka loňská, tak snad je navlhčete, smíchejte s vlhkým humózním substrátem (věřím na humus) a dejte ven alespoň trochu přemrznout. Na jaře je pak zasejte a uvidí se. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 22.164 (?), 21.2.2013 0:09, zobrazeno: 5957x
Muze mi nekdo poradit, co si pocit se seminkama ostruziny? Mam na mysli, jestli a kdy stratifikovat, jakou hlinu a tak. Dekuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 21.2.2013 9:29

Nikdy jsem ostružiny semenem nemnožil a pochybuji, že to někdo amatérsky dělá. Je to zdlouhavé, výsledek nejistý. Přitom ostružiny se snadno množí z kořenových řízků, růst z nich je rychlý a zůstává jistota odrůdy.
  Jinak stratifikace se asi nebude lišit od jiných semen - tedy do písku a do venkovního chladna. Ale proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.42 (?), 21.2.2013 17:22

Dobrý den.
Také nevím, jak naložit se semínky ostružiny. Ale protože mi jahody, maliny, rybíz a josta za semínek klíčí, myslím si, že s ostružinami to bude podobné. Dobrá je humózní zemina. Je vzdušná a drží vláhu. Můžete zasít po sklizni, mělce, a záhonek zamulčovat, aby nezaplevelil. Třeba slámou, starou trávou (ale bez travních semínek). Z jara pak zbytek mulče odstranit a zastínit. Například krycí plodinou (hrachem). A udržovat stále vlhký povrch.  Dobře mi klíčí právě v hrachu a na severovýchodní straně keřů (takže chráněny před poledním a popoledním sluníčkem). Jahody mi ale také dobře klíčily (z koupeného osiva) v místnosti, ve výsevní misce a bez stratifikace.
Jestli se ptáte na semínka loňská, tak snad je navlhčete, smíchejte s vlhkým humózním substrátem (věřím na humus) a dejte ven alespoň trochu přemrznout. Na jaře je pak zasejte a uvidí se. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 21.2.2013 19:04

Běžně mi vyrůstají mladé výhonky z popadaných plodů /semen/ pod keři ostružin -půda je udržovaná bez plevel, kompostem dosypávaná. Zatím jsem je vytrhával jako plevel, protože pokud jsem potřeboval novou rostlinu, stačí položit špičku šlahounu na zem a trochu ji přihrnout zeminou. Do jara zapustí šlahoun kořeny a nová rostlina se může přesazovat.

Mám beztrnné ostružiny, přesný název neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kozelo - (1) - 110.1 (?), 26.2.2013 5:43

Dekuji vsem za pomoc a rady:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika