Jahody Karmen - jaký rozestup?



host - 240.105 (?)
17.4.2015 20:53

OK. Kolik zeminy tedy jeden trs jahodníku potřebuje? By oko jako převislá surfinie, truhlíkové rajče třeba? Kolik by mohlo stačit? Velikost a tvar pyramidy (věže) jde přizpůsobit. Se zálivkou a hnojením se počítá i na záhonu, teda já je zalévám i na záhonu (mám Karmen, nově Evie 2).


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 44.120 (?), 17.4.2015 6:33

Umelcovy rady do zahrady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.105 (?), 17.4.2015 12:25

Směju se, protože v bedýnkách od banánů jsem jahody už taky měla. Jednu sezonu, provizorka. Na staveništi s mizernou jílovitou půdou okolo to bylo fajn řešení. Na místě, kde to nikomu nezavazelo, byla řada bedýnek vyložená kartonem a vyplněná kvalitní zeminou. Úroda byla slušná.

Jahodovou pyramidu jsem vždy obdivovala u jednoho místního zahrádkáře jako dítě, přišlo mi to jako zázrak a strašně jsem ji chtěla. smiley Teď plánuju takové jakoby poloschodiště, aby se to dalo dat ke stěně šopy, kde bude slunce a zabere to málo místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 17.4.2015 12:36

Jahodníky by měly být už měsíc a půl vyčištěné - a z dubnové sadby červnová úroda?? Pyramidové záhony se propagovaly mezi roky 1950-1960, jak píše paní dole - je to tak na rok...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.120 (?), 17.4.2015 13:54

Na jare se vcelku bezne sazi zelena sadba. Zalezi, jak ma kdo naplanovanou obnovu jahodniku. Uroda na tom nejaka je, pristi rok pak 100%, ja jsem sazel pred tydnem (kupovanou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.105 (?), 17.4.2015 17:23

Nechci říkat, že je to správné, ale jeden rok jsem to taky dělala takto, nouzová akce. Na jaře se čistily záhony, zakořeněné jahodové odnože jsem odstřihávala od matečných rostlin, vyrývala a sadila jinam. Plodily téměř všechny. Ale brala jsem jenom ty první od matečné rostliny, ty nejsilnější a nejstarší. A vyrývala jsem je s velkou hroudou zeminy, to skoro nemohly poznat, že je někdo vyndal a přesunul. Ale správný postup to není.

Ještě k těm pyramidám - mám tu materiál z palet, to by mohlo vydržet nějaký rok. Nebo v čem je pěstování na pyramidě nevýhodné? Chtěla bych něco jako je na obrázcích.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 17.4.2015 19:02

Pyramidy, sudy, truhliky kvetinace - malo prostoru, jahody trpi suchem a nedostatkem zivin. Kdyz se Vam to libi, proc ne, uvidite sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 17.4.2015 20:53

OK. Kolik zeminy tedy jeden trs jahodníku potřebuje? By oko jako převislá surfinie, truhlíkové rajče třeba? Kolik by mohlo stačit? Velikost a tvar pyramidy (věže) jde přizpůsobit. Se zálivkou a hnojením se počítá i na záhonu, teda já je zalévám i na záhonu (mám Karmen, nově Evie 2).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 17.4.2015 21:14

Jahodnik koreni v profilu 30 cm, takze minimalne 30x30 cm. Ten kram na fotce je dobry jako zaklad pro taborak (ohen) pro decka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 17.4.2015 21:48

Záleží jak velké plody chcete. přehuštěná výsadba dává malé plody. Výnos v kg z 1 m2 je přibližně stejný, nezávisle na počtu sazenic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 17.4.2015 21:58

Záleží jak velké plody chcete. přehuštěná výsadba dává malé plody.

To si pletete jahody s bramborami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika