Jahody Karmen - jaký rozestup?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?) 
6.6.2015 15:05

Musím poděkovat zdejším tipům, na podzim zasazená Karmen už plodí a jahody má opravdu výborné. Už se těším, až si ji sama namnožím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 14.6.2015 19:08

Přikládám dnešní fotky jahod odrůdy Karmen. Vyzkoušela jsem již spoustu odrůd, vždy jich na daný tříletý cyklus pěstuji tak osm. Odrůdu Karmen považuji za nejchutnější ze všech. Plody Karmen mají aroma lesních jahod, které cítí všichni ochutnávající. Pro někoho mohou připadat až přeparfémované. Žádná jiná z mnou pěstovaných jahod nebyla tak chutná a to chuť považuji vždy za důleřité kritérium výběru. J.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 15.6.2015 10:02

Taky jsem si je před lety pořídila podle rad tohoto fóra, že jsou chutné. Mámjich namnožených spoustu. Loni jsem k nim přidala stáleplodící Evie 2 a 2,5 letý syn je odmítá, že mu nechutnají. Mně teda chuť prvních pár taky nezaujala, uvidíme, jak další. Máte někdo podobnou zkušenost s chutností jahod - u dětí?

Jinak před let jsem měla koupenou z jahodárny várku Honeoye a Darselektu, bylo to v košíku namíchané, jedny z nich taky chutnaly divně, tak jsem se těmto dvěma odrůdám vyhnula. Karmen byla výborná volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 15.6.2015 10:16

Pokud chcete chuťově úplně jiné jahody, pak zkuste někde ochutnat odrůdu MICI SCHINDLER, která má vzhled zahradních jahod (velké plody) ale slaďoučkou chuť lesních (sladší než měsíční Rujana).

Děti je milují, ale manželce nechutnají. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 19.6.2015 9:32

No a vedle si vysaďte Koronu. Kvete a zraje už trochu dříve než Mici, ale hlavně je dobrým zdrojem pylu pro opylení Mici. Solidní výnos od Mici budete mít jedině, když budou okolo ní další ve stejnou dobu kvetoucí jahody. Když jí budete shánět mimo ČR, jmenuje Frau Mieze Schindler. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.163 (?), 16.6.2015 8:57

Pořídil jsem také Evie 2, první jahody chutnaly skoro jak rychlené jahody z hypermarketu. Teď už to je lepší, je hlavně nutné je nechat pořádně uzrát, čím déle tím lépe.

Na klasické jahody typu Senga Sengana, to samosebou nemá.

Není nějaká stáleplodící odruda, která by měla chuť alespoň trochu se blížící Senga S. či Karmen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 20.6.2015 8:23

Příznávám, že nevím jakou remontující odrůdu mám, ale první plody jsou vždycky kyselé a druhá várka po pauze je chuťově úplně jinde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.163 (?), 23.6.2015 12:42

Ok, další várka jahod je už lepší.

Ještě mi někdo poradte, jahodníků Evie 2 mám pár, chtěl bych je rozmnožit.

Zatím nevyhodily ani jeden šlahoun. Mám počítat, že v srpnu něco vyleze, či lze to nějak podpořit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.6.2015 12:52

O množení Evie 2 mám dvě informace. První, oficiální, říká, že se hůře množí. Ovšem když jsem viděl její porost na Mažicích, nevěřil bych tomu. Přikrmit, pokud je sucho zalévat, vyštípat květy, vylomit objevující se květenství. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.204 (?), 23.8.2015 15:30

Zdravím ako sú jahody Karmen odolné voči chorobám? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika