Hodnocení rezistentních odrůd angreštů



host - 202.78 (?)
18.2.2012 18:42

To neni špatný nápad, to bych mohl zkusit taky. Místa bych měl dost. Zkusím k němu pořídit ještě Spinefree

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.2.2012 15:10

asi zkusím ted zjara napichat rovnou rizky na zahon a udelam si pravokorenne kere - tim, že nemá trny tak mi keř.forma nevadí, navíc více plodí, tak uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.78 (?), 18.2.2012 18:42

To neni špatný nápad, to bych mohl zkusit taky. Místa bych měl dost. Zkusím k němu pořídit ještě Spinefree

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.203 (?), 19.2.2012 10:22

Nemáte někdo zkušenosti s angreštem Niesluchowski?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.56 (?), 21.2.2012 9:38

Mal som asi tri plody. Mam ho v tvare stromceka. Chut mi pripadala sladsia, ale dobra. Uvidim tento rok, ak bude viacej plodov. Zatial sa javi dobre. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.104 (?), 31.3.2012 13:48

Niesluchowski mám již pár let a dle mých zkušeností je to nejchutnější angrtešt ze všech co mám (z 12 odrůd)... je také nejranější. Z mých odrůd bych jako nejhorší označil Karát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
narcisky - (33) - 45.51 (?), 4.3.2012 15:55

já jsem na podzim zasadila Grossularia uva crispa dle obrázku světlý copak je to za druh víte někdo? bude sladký?

údajně je rezistentní píšou to na tom letáčku je to jisté nebo to mám raději něčím postříkat?

poradte me nějaký červený odrůd aby byl spíš sladší? ještě se mě tam dva vejdou

děkuji a zahradkářům zdarcool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 153.38 (?), 4.3.2012 23:17

Grossularia uva-crispa je synonymum pre Ribes uva-crispa. Botanický názov egreša (angreštu, srstky). Z červených rezistentých odrôd, ktoré nemajú drobné plody, odporúčam skorú a sladko aromatickú Remarku, alebo trocha neskorší sladkokyslý Martlet. Zdravotný stav je výborný, striekať netreba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
narcisky - (33) - 45.51 (?), 5.3.2012 9:56

tak děkuji za info, sousedka mě furt plaší že mě to napadne padlí ale když mám rezistentní tak zkusím vydržet že, Remarku koupím a vysadím takže u toho bílého nevím co to je za druh nebylo to tam napsané příště se musím tedy zeptat

a lidi co s trávníkem už vyjíždíte s vertikutátorem? nebo posečkat na duben někde jsem to četla asi až přejdou mrazíkylaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 148.219 (?), 5.3.2012 20:50

Myslím, že ste čítala správne rady. Náš sused už včera vertikutátoroval, ale ja si počkám ešte 2 týždne. Zatiaľ som si postriekal broskyne meďnatým prípravkom proti kučeravosti, teraz strihám a vyväzujem vinič a začínam rezať (strihať) jablone. Najprv tie silno rodiace, ktoré potrebujem podporiť v raste. Keď mrzne, neodporúča sa po trávniku veľa šľapať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
narcisky - (33) - 219.43 (?), 6.3.2012 9:37

tak díky, no já musím co nejdříve protože budu dosévat co mě myši sežrali kořínky trávníku aby se mě tam nenátahla ježatka loni jsem si s ní užila až až

mám gabionovou zed a na ní nahoře trávník no myši se natáhli přes zimu do té zdi a živili se kořínky trávníku tak to musím brzy dosejt zas kvůli te ježatce ale je asi zas fakt že semínka mě nevzklíčí pokud není teplo tak vydržím s vertikutací ono to pak bude rychle jak se odělá teplo vše stihnout najednou zapřáhnu také manžela chtěl zahradku tak musí pomáhatlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika