Dřínky



host - 136.16 (?)
18.2.2009 10:15

Jaké odrůdy pěstujete?Našel jsem Děvín, Titus,Jalta.Jak jste na tom s velikostí keře-stáří/průměr keře?Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 165.146 (?), 21.1.2009 17:56

Nehnevajte sa prosím, ale miešať jablká z drienkami a hovoriť že sa jedná o drienkovicu, je velmi odvážne a to isté o tej pálenici. Pravá drienkovica je z čistých drienok (anie len 20 l ale 200 l) a najlepšia pálenica a drienkovica "kameňanská".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.138 (?), 21.1.2009 18:57

Každý si dopomáhame ako vieme, tak je to aj s nedostatkom dienok v našej oblasti Gemera.  V severnejšej časti sa im darí aj sú zastúpené vo väčšej miere. Správne ošetreným kvasom nie je zlá žiadna pálenka. Takže odcudzovať tento spôsob nevydím za korektný. Pil som už aj čistú, no neoslovila ma a tento hore uvedený mi chutnal viac. Samozrejme aj tu ja jedná o individualitu kvasu a jeho majiteľa=postup. Vedenie kameňanskej pálenice nepodkladám v súčastnosti za najlepšie, hoci som technológiu na vlastné oči nevidel.  Jednoznačne z južnej časti Gemera a MAlohontu vyhráva lukovišťská pálenica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 21.1.2009 20:33

to Daniela: odkaz, který uvádíte, je hluchý.Mám dva druhy dřínu-ranější a pozdní, rád bych chtěl s menším množstvím plodů něco, kromě kvasu, vyzkoušet.Slaný nálev je zajímavý.Znáte víc receptů?

AB  a.bas@tiscali.cz 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kos - (2) - 18.164 (?), 1.4.2009 17:15

já bych je nechal ještě víc dozrát nežli je tahle vaše plná zralost na snímku.Až spadne, ještě trochu nechat změknout.Podle odrůdy některé potřebují dozrávat dlouho. Já je nejraději sbírám v trávě, pak jsou nejsladší.
Mám pozdní. Jsou i rané, ty jsou menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.114 (?), 24.8.2008 17:35

Před 2 lety jsem koupil žlutý (jantarový) dřín v zahradnictví v Droždíně. Byl sice dost drahý, ale brzy na jaře bohatě kvete. Letos měl teprve 3 plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.16 (?), 18.2.2009 10:15

Jaké odrůdy pěstujete?Našel jsem Děvín, Titus,Jalta.Jak jste na tom s velikostí keře-stáří/průměr keře?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.164 (?), 24.2.2009 7:13

nikde tady nečtu to nejdůležitější: dříny musí být dva, aby se navzájem opylily jinak neplodí. Sehnat dobrou odrůdu je velký problém, protože u nás na to není odborník, který by se tomu věnoval.amatéři jsou schopni dodat sazenice, ale to jsou většinou jen semenáče s nejistou kvalitou plodů.Nejvíc se kvalitě asi blíží pan D. někde od Brna a možná i stareodrudy.org
Dříny jsou opravdu rané=Děvín, Titusa j. a pozdní.Nejraději si seberu v trávě opadané a přezrálé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.179 (?), 1.4.2009 21:29

Nemusí být dva, mám Děvín.Kromě toho, že teď krásně kvete, tak i bohatě každý rok zaplodí, aniž by měl v blízkosti nějakého druha na opylení.Běžně se rozmnožuje řízky, tedy vegetativně.Tam je jistota pravosti.Pracuji na tom a věřím, že se něco ujme. Netušil jsem, kolik existuje receptů, dokonce i dřínkovice.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.80 (?), 5.4.2009 22:38

Taky se připojím, mám doma plodovou odrůdu s názvem ´Jolico´. Je světle červený. Už odkvétá.  Na plody jsem zvědavý. Jako opylovače jsem si pro jistotu vysadil obyč. planý dřín.

Škoda, že se tady tomu nikdo nevěnuje, no není to holt tuctové zboží vhodné do marketu.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 73.154 (?), 11.4.2009 22:24

To by mě opravdu zajímalo, jak množit dřín vegetativně. Hlavně kdy s tím začít, těď nebo až bylinnými řízky. Dejte pak vědět jak jste dopadl. Rozhodně bych to také zkusil.

HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika