Čím podkládat jahody?



host - 128.28 (?)
8.6.2011 8:23

Pěstuji několik druhů jahod, nyní je sklizeň v proudu, trhám jen opravdu zralé a zdá se mi letos, že jsou stále hodně kyselé. Poradí mi někdo, čím to je, pohnojila jsem speciálním hnojivem na jahody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 249.87 (?), 27.5.2011 16:24, zobrazeno: 18023x
Na jaře jsem nepoložila folii pod jahody- je možné nyní jako podklad použít piliny z borového dřeva?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.238 (?), 27.5.2011 16:50

Myslim, ze ano. Castejsie sa pouziva slama, ale piliny su ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 27.5.2011 18:02

S pilinami zkušenost nemám, ale čerstvé piliny z jehličnanu bych raději nepoužila (obsahují terpeny, což je ta složka pryskyřice, která nám pěkně voní), stejně tak jako z dubu (kvůli tříslovinám), které brzdí růst rostlin v okolí. Nemám ale představu, jak dlouho trvá, než se terpeny z pilin "odvětrají" nebo vyluhují.

Mám vyzkoušenou netkanou textilii, slámu, stébelnaté seno a suché bukové listí, a všechno fungovalo docela dobře. Tedy až na to, že se ze slámy a sena vysemenily plevely, bukové listí občas vyfoukal vítr a teď si na netkanou textilii chodí brousit drápky kočky z celého okolí. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 27.5.2011 18:49

Ono stačí trs plodů podložit vedlejším listem (neutrženým) .   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.28 (?), 8.6.2011 8:23

Pěstuji několik druhů jahod, nyní je sklizeň v proudu, trhám jen opravdu zralé a zdá se mi letos, že jsou stále hodně kyselé. Poradí mi někdo, čím to je, pohnojila jsem speciálním hnojivem na jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 8.6.2011 8:54

Já jsem včera samonasbíral pár kilo jahod ve velkopěstírně, byly krásně červené, čisté, poněkud menší ale nebyly moc sladké. Pokud při zrání nemají sluníčko tak jim nic nepomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.0 (?), 8.7.2011 19:47

Dobra poda, hnojenie a zavlaha su zaklad. Ale chut a cukornatost uz musi doladit slniecko. Preto su jahody v zimnych mesiacoch v hypermarketoch sice krasne ale bez chuti. Ziarivka slnko tak lahko nenahradi. K tym pilinam. Pestujem v nich cucoriedky (boruvky) a vyborne sa im dari. Pouzivam smrekove. Zvetravaju az na mieste. Po tyzdni - dvoch uz mi po "pryskyrici" nic nevonia. Co to spravi s jahodami vsak netusim. Cucoriedkam drzia vlahu dobre a ked zotleju, kedze su z ihlicnanov tvoria prirodzene kysly substrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.2 (?), 18.7.2011 15:26

Dokonce v knize Mrkev miluje rajčata L. Riotteové se píše, že borové jehličí samotné nebo smíchané se slámou tvoří výborný mulč pro jahodníky, na němž jsou jahody prý ještě chutnější než než plody planých rostlin.

Já jsem minulý rok mezi jahody toto jehličí nasypala a byla jsem spokojená jak s uložením plodů v "suchu", tak s potlačením růstu plevele. Chuť byla jako vždy moc dobrá. (Letos jsem to nestihla a lituji).

Jehličí používám i v záhoně česneku. Na podzim zasadím, zasypu a už se o nic nestarám - má vláhu i bezplevelnost (dle rad zahrádkářky 80-ti leté pratety). Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 89.29 (?), 8.10.2011 0:20

Jehličí k česneku také používám. K jahodám jsem ještě nezkoušela, příští rok na jaře vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika