Borůvky chřadnou



Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?)
11.8.2023 20:19

Mám krystalické hnojivo se stopovými prvky přímo pro borůvky. Momentálně s ním ale hnojit raději nebudu, už mi vymlouvali i ten síran železnatý.

K zalévání - všechny uvedené podmínky jsem napsala, květináč minimálně 15, spíš podle výpočtu 20 litrů (průměr 32 cm), rostlina 2 roky od zakoupení, horní substrát oschlý, teplota 25 stupňů, slunečné počasí. Když někdo tvrdí, že 1-2 litry na rostlinu každé dva dny je moc, tak přeci musí vědět, kolik je to správně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 11.8.2023 20:19

Mám krystalické hnojivo se stopovými prvky přímo pro borůvky. Momentálně s ním ale hnojit raději nebudu, už mi vymlouvali i ten síran železnatý.

K zalévání - všechny uvedené podmínky jsem napsala, květináč minimálně 15, spíš podle výpočtu 20 litrů (průměr 32 cm), rostlina 2 roky od zakoupení, horní substrát oschlý, teplota 25 stupňů, slunečné počasí. Když někdo tvrdí, že 1-2 litry na rostlinu každé dva dny je moc, tak přeci musí vědět, kolik je to správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.93 (?), 11.8.2023 22:54

1 litr na rostlinu každé dva dny nemusí být moc, 2 litry může být moc. To chce ten substrát vidět, mít pro to cit a zkušenost, nezalévat mechanicky stále stejně. Asi se některým nezdá, že k tomu mechanicky přistupujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 11.8.2023 23:53

Když jsem k tomu přistupovala s citem, tak jsem podle některých borůvku přelévala. Ta otázka je určená jim, ale obávám se, že od nich se odpovědi nedočkám. Že borůvku přelévám, to tvrdí téměř s jistotou, vyčítají mi, že si od nich nenechám poradit, a když tedy žádám konkrétní radu, jaké množství vody je správné, tak mlčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.210 (?), 12.8.2023 7:22

Paní dostala rad hafo. Už dlouho nechce puradit,  ona chce opečovávat. Ženy to umí, a spousta mužů na to reaguje velmi dobře. Proto ta mnohastránová diskuze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.210 (?), 12.8.2023 7:38

Díval jsm se na její starší příspěvky, které založila. Mnohastránkové, opečovávající diskuze, probírané zleva, zprava, dokud někdo reagoval. Končit to ještě nebude, To bude příspěvků na její ochranu. Rytíři musí. Pan PP to poznal hned ze začátku a poslal ji někde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 12.8.2023 16:24

Pro 244.210: Tohle už ale opravdu přeháníte! Jak vůbec někdo může přijít na takovou hovadinu, to mě opravdu hlava nebere. SNAŽÍM SE POMOCT BORŮVCE, KTERÁ MI CHŘADNE!!! Myslíte si, že nemám nic jiného na práci, než tady diskutovat? Jsem ale holt zvyklá reagovat na příspěvky, které se mě týkají. Když už nemáte nic jiného na práci, než zjišťovat moje staré příspěvky, tak jste opomněl uvést, že poslední příspěvek před problémem s borůvkou jsem zde napsala před více než třemi lety. Zakládám vlákna a přispívám sem jenom když mám nějaký větší problém, což jsem měla naposled před třemi roky. Když ale už vlákno s nějakým problémem založím, tak pak ho chci dořešit a reaguji na příspěvky v něm. Možná je to chyba, na takové bláboly jako píšete bych asi vůbec reagovat neměla, ale já prostě nedokážu přejít bez reakce, když mě někdo bezdůvodně uráží.

Ono je snadné sem psát bláboly bez přihlášení a bez podpisu, pak těžko někdo vyšťourá, jaký blábol jste sem napsal dříve. Já se na příspěvky, které jste napsal dříve, podívat nemůžu, ale asi by taky stály za to, jako tenhle. Já ale na takové blbosti, jako zjišťovat něčí příspěvky jinde, rozhodně čas nemám. Stejně jako PP, 210.156 a 244.209 dokola opakujete, že nechci poradit. Když ale ty co neustále tvrdili, že borůvku přelévám, žádám o radu, jak jí mám zalévat správně, tak neodpoví. A předpokládám že jste jedním z nich, protože 244.209 a 244.210 je téměř totožná adresa. Opravdu by od přispěvatelů byla docela slušnost se podepsat, škoda že tohle fórum to nevyžaduje a dovolí příspěvky i nepřihlášeným. Potom úroveň některých příspěvků opravdu stojí za to. Ještě že se tu najdou i tací, kteří se opravdu snaží pomoct a poradit, těm všem moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 12.8.2023 18:11

244.210: Máte pravdu! Člověk zapomíná, ale jsem rád, že jsem se trefil, spíš intuitivně. Vzpomínám na ty diskuse a probíhaly přesně stejně. Jakoby seriózní dotaz, neustále roztahovaný a natahovaný, stále neřešitelný pro nové okolnosti. Je to přesné chování trolla, které by se mělo vyučovat. Dík za otevření očí. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.149 (?), 12.8.2023 19:05

Taky si myslím, že tady někdo trolí i když se podepisuje.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.70 (?), 12.8.2023 8:42

Rad tu bylo hodně, ale většinou dost k ničemu. Radí lidé, kterým to roste dobře, ale se stejným problém nemají zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 12.8.2023 16:28

To by mi ani tolik nevadilo, že radí ti, co borůvky pěstují a roste jim to dobře, i přesto že se stejným problémem nemají zkušenost, tak můžou přijít na to, co dělám špatně. Problém je spíš to, že názory jsou často dost protichůdné, a když se k některému názoru přikloním, tak ti co měli jiný názor, tak se do mě začnou hned navážet, že je to špatně, že je problém jinde, že si nenechám poradit od nich, ale od někoho jiného. Jako třeba s tím přeléváním, tak dlouho zde pořád dokola opakovali, že borůvky přelévám, že jsem tomu uvěřila a zeptala se, kolik je tedy mám správně zalévat. Neporadil ani jeden z nich. Potom je opravdu těžké dát na jejich radu, když radí pouze že dělám něco špatně, ale nedokážou už poradit, jak to udělat správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika