Borůvky chřadnou



host - 44.191 (?)
11.8.2023 19:48

Kiwiforum.cz můžete zkusit hned, ale nových příspěvků o borůvkách tam moc nebývá /asi není o čem diskutovat/. Ale třeba se Vám tam někdo ozve.

Borůvková farma Provodov... dřív pěstovali v kětináčích 130 l, nějak přešli na výsadbu v zemi.

https://www.boruvky.cz/rady-otazky-a-odpovedi/

Doporučují hnojivo Kristalon Start nebo Kristalon plod a květ. Kristalon má stopové prvky, tak bych - vzhledem k tomu ze je srpen - přihnojil Kristalon plod a květ... 10-20g na 10l. A 1x týdně postřik na list, pokud není dispozici specialní Fe listové hnojivo, tak taky Kristalon /2-3g na litr/.

Správně zalévat se musíte naučit sama - podle počasí, velikosti květinače a vzhledu substrátu na povrchu. Těžko tam někdo může být s Vámi a radit Vám, kolik je málo a kolik je moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 247.69 (?), 11.8.2023 12:44

A není to tak, že voda v bazénu s borůvkama i se zeminou přes léto několikrát dost oschne? A pak se znovu deštěm, což nemusí být často, zase zaleje? V tom případě asi občasné, tedy spíše dokonalé přemokření nevadí.

S takto pěstovanými borůvkami však zkušenosti nemám.

My srovnání máme. Přelévané, oproti zalévaným méně, rostou hůř. Tak, samozřejmě, borůvky vodu potřebují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.55 (?), 11.8.2023 15:33

Podle vyjádření samotného pěstitele je voda v bazénu stále, dokonce oproti současnému stavu jí tam bývá víc, ukazoval mi rysku patrnou na květináčích nejméně 5 cm nad současnou hladinou. Určitě nedochází k tomu, aby zemina nějak výrazně oschla.
bred_ik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.14 (?), 11.8.2023 8:21

Varuji Vlaďku, ať to nedělá, a podobné destrukční nápady ignoruje. Propláchnutí kořenů by rostlinu na 99 % zlikvidovalo. I kdyby zjistila jejich poškození (jakože nezjistí), tak by jí takové zjištění nedalo žádný konkrétní návod, z jakého důvodu se kořeny poškodily a jak pečovat o novou sazenici, kterou by musela pořídit a věnovat jí znovu několik let na zapěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 11.8.2023 19:13

Nemějte strach, určitě nebudu vymývat borůvkám kořeny, nechci je zahubit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 11.8.2023 19:11

Pane SPCH, na rozdíl od pana PP jenom neprovokujete a občas opravdu věřím, že se mi snažíte pomoct. Už jste mě téměř přesvědčil, že borůvky přelévám, ale s tím vymýváním kořenů při případném přesazení mě rozhodně nepřesvědčíte. Většina ostatních si myslí, že by to borůvky spíš zahubilo a já si to myslím také. A abych si zlikvidovala borůvky jenom pro poznání do budoucna, zvlášť pokud jsou kořeny v pořádku a nehnijí, to opravdu nechci.

Raději mi prosím poraďte, jak už jsem 2x žádala, kolik mám dát při zálivce rostlině vody, abych jí nepřelévala? Jak mám zhruba velký květináč a staré borůvky víte, tak za předpokladu, že už horní vrstva substrátu oschla a je slunečné počasí kolem 25 stupňů, kolik mám nalít vody jedné borůvce, aby to bylo správně a nepřelévala jí? A jak už jsem psala dříve, tahle otázka platí i pro ostatní, kteří tvrdili, že borůvky přelévám. Když téměř s jistotou víte, že dávám vody moc, tak přeci musíte taky vědět, kolik vody je správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 12.8.2023 8:17

Vědět nemusím, já rozporuju Vaše lpění na podmiskách a zároveň nerozumím ´, kde berete jistotu, že kořeny Vašich klepírujících borůvek jsou okcool? Nedočetl jsem se, jestli je nad Vašimi rostlinami střecha, pokud ne, jestli jste poblíž v případě vytrvalých dešťů-ono by té péče nebylo tolik potřeba, kdyby podmisek nebylo, přebytečná voda se vsákne do půdy, v suchém období se alespoň částečně vrací-vzlíná, ovlhčuje a reguluje teplotu v porostu-to je mé poznání, má zkušenost... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 12.8.2023 16:13

Pane SPCH, já vůbec nemám jistotu, že kořeny mých borůvek jsou v pořádku. Když jsem se zde ale ptala, jak při přesazení poznám, že jsou kořeny uhnilé, dostala jsem odpověď, že to nepoznám. Vy jste mi radil, že mám kořeny propláchnout. Možná bych potom zjistila, zda byly či nebyly v pořádku, ale borůvky bych tím pravděpodobně zahubila a to opravdu nechci, ráda bych jim pomohla.

Střechu nad borůvkami žádnou nemám, mám je v trávníku. Teď tu konečně trochu víc pršelo, v červnu a červenci ale téměř nezapršelo, vše co nikdo nezaléval (trávníky), tak uschlo, stromům v ulici opadávaly listy. Takže jsem spíš v sušší oblasti.

Pokud rozporujete jenom ty podmisky a netvrdil jste, že borůvky přelévám, tak ta otázka, jak mám správně zalévat, nepatří Vám. Minimálně pan 244.209 a pár dalších zde ale psali, že borůvky přelévám a že si nenechám poradit. Tak jsem je požádala o radu, jak je mám zalévat správně, ale už jsem se odpovědi nedočkala. Když někdo tvrdí, že borůvky zalévám moc, tak by přece měl mít představu, kolik je to správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.155 (?), 11.8.2023 8:54

Co je to za argument, že v Krkonoších nebo Beskydech často prší? Tady se bavíme o vyšlechtěných odrůdách severoamerických borůvek, u kterých se uvádí, že jim přemokření vadí a mají mít drenáž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 11.8.2023 18:58

Pro pana 12.180:
Moc děkuji za podporu. Máte pravdu, že příspěvky některých (např. pana PP a 210.156) už jsou dost za hranou, snaží se jenom provokovat a už na ně reagovat nebudu. Zkusím počkat do pondělí, to by měl dorazit ten pH metr a pokud je pH opravdu v pořádku, tak zkusím to kiwiforum.cz, zda mi neporadí, jak správně borůvky zalévat (případně hnojit), protože zde se to asi nedozvím. To že je přelévám, to ví podle reakcí téměř s jistotou, ale jak je to tedy správně, to neporadí. Docela se teď bavím, jak zírají na ty prosperující borůvky v bazénu a vymýšlí, jak je možné, že tak přemokřeným borůvkám (i v létě) už dávno neuhnily kořeny. Nemíním pěstovat borůvky trvale ve vodě, ale zajímavé to určitě je. A rozhodně nebudu borůvkám vymývat kořeny, nechci je zahubit úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.191 (?), 11.8.2023 19:48

Kiwiforum.cz můžete zkusit hned, ale nových příspěvků o borůvkách tam moc nebývá /asi není o čem diskutovat/. Ale třeba se Vám tam někdo ozve.

Borůvková farma Provodov... dřív pěstovali v kětináčích 130 l, nějak přešli na výsadbu v zemi.

https://www.boruvky.cz/rady-otazky-a-odpovedi/

Doporučují hnojivo Kristalon Start nebo Kristalon plod a květ. Kristalon má stopové prvky, tak bych - vzhledem k tomu ze je srpen - přihnojil Kristalon plod a květ... 10-20g na 10l. A 1x týdně postřik na list, pokud není dispozici specialní Fe listové hnojivo, tak taky Kristalon /2-3g na litr/.

Správně zalévat se musíte naučit sama - podle počasí, velikosti květinače a vzhledu substrátu na povrchu. Těžko tam někdo může být s Vámi a radit Vám, kolik je málo a kolik je moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika