Borůvky chřadnou



host - 20.198 (?)
2.8.2023 14:39

Už jsem se vám to snažil vysvětlil. Když jste natvrdlý, tak neotravujte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 91.196 (?), 2.8.2023 9:59

Zadavatelko, obhajujete malou pěstební nádobu-to platí u rostlin zdobných listem a květem, požadavky dřeviny, která navíc dává plody, průběžně chystá výhony coby následovníky odplozených jsou větší. V objemnějším prostoru pro kořeny tato pružněji, lépe reaguje na chvilkové nedostatky i nadbytky vláhy, hnojiv+nezapomínejme na vliv rozdílů teploty v balu mezi nocí a dnem či Slunce svitem na nádobuenlightened. Taky mám dojem-jestli jsem četl pozorně-o což se snažím, přihnojujete ihned při přesazení, nedáváte rostlině časový polštář na přivyknutí, zvládnutí šoku ze samotné manipulacecool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 254.81 (?), 3.8.2023 1:02

Já ještě nemám s pěstováním borůvek takové zkušenosti, jinak bych teď neměla problémy. Domnívala jsem se, že na rostlinu starou 1,5 roku od zakoupení bude květináč o průměru 32 cm stačit, když v dospělosti má mít kolem 45 cm. Chtěla jsem borůvky přesadit do větší nádoby každé dva roky. Možná je to chyba a opravdu se mají dát hned do obrovské nádoby. Na druhé straně loni byly v ještě menší nádobě a prosperovaly víc, takže si nemyslím, že chřadnou proto, že jsou v malé nádobě.

Spíš si myslím že bude problém v tom přihnojení. Opravdu jsem tam hnojivo nasypala hned při přesazení. Má se zapravit do půdy, kdybych ho dávala s časovým odstupem, tak bych musela půdu zase odhrabat. Příště to tak ale raději udělám, když hnojím rajčata, tak to taky tak dělám, i když ty jsou volně v záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.234 (?), 2.8.2023 10:38

Vůbec jste nenapsal PROČ ne kapku kyseliny dusičné do zálivky. Můžete zdůvodnit, co je na tom pro borůvku špatného? Váš výpad proti diskutujícímu bez zdůvodnění nemá vůbec žádnou váhu, pouze vypovídá o vás.

Dále mi napište, proč mi 3 keře rostou dobře, 3 keře nemají přírůstky, mají mizerné žluté lístky a usychají nasazené plody a konce výhonů, a 2 keře odešly úplně. Zaszené to mám v kvalitní rašelině (přímo z borůvkové farmy, kterou používají), smíchanou s pískem a vyzrálým kompostem. Vše jeden promíchaný substrát rozdělený do 8 výsadbových jam. První rok po zasazení byly všechny rostliny zcela v pořádku a plodily, druhý rok se jim stalo toto. Hnojeno 2 - 3x na jaře síranem amonným. pH je 4.0 měřeno laboratorně. Evidentně to odporuje vašemu doporučení, protože při jeho dodržení mám s borůvkami velký problém a také hledám nějaké řešení, jak je zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.65 (?), 2.8.2023 12:43

Není potřeba dávat kyselinu dusičnou do zálivky. Manipulovat s kyselinou při každé zalivce může jen zoufalec. Nedoporučoval jsem 2 - 3x na jaře hnojit síranem amonným. Ale 1x Orgaminem a 1 x síranem amonným. A nedoporučoval jsem rašelinu míchat s pískem a kompostem. Mám vysazeno v čisté rašelině. Záleží také na způsobu výsadby, kořenový bal borůvky je třeba opatrně potrhat, aby se začal rozrůstat. Dále při výsadbě dávam Rhodovit.

https://eshop.symbiom.cz/rhodovit/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.234 (?), 2.8.2023 12:49

Znovu se ptám, proč ne trochu kyseliny dusičné do zálivky, co je na tom pro borůvky špatné, že kvůli tomuto způsobu okyselení opakovaně urážíte diskutujícího?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.198 (?), 2.8.2023 14:39

Už jsem se vám to snažil vysvětlil. Když jste natvrdlý, tak neotravujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.234 (?), 2.8.2023 15:02

Nikoliv. Lžete. Nikde jste se ani jediným slovem nezmínil, proč je trocha kyseliny dusičné v zálivce špatná na okyselení půdy pod borůvkami. Dokážete toto objasnit, nebo vám šlo pouze o to bezdůvodně urážet diskutující?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.198 (?), 2.8.2023 15:14

Vy budete Petr z H. ze zahrada.online, že?

Proč sem pořád lezete provokovat, když to tam máte tak krásné?

A jste tam samí odborníci, zejména na pěstování kanadských borůvek...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.234 (?), 2.8.2023 15:26

Nevím o čem mluvíte, a nevím ani o jaké provokaci mluvíte. Říkejte mi třeba Damián, jak libo. Jen mě zajímá, proč je použití kyseliny dusičné špatně a proč kvůli tomu urážíte ostatní. Podle relevantnosti odpovědi se rozhodnu, zda ji použiji pro udržování kyselosti nebo ne. To je celé. Bez vysvětlení nikomu věřit nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.198 (?), 2.8.2023 15:32

Jste naprostý zoufalec, to bylo zřejmě už v době, když jste působil tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika