Borůvka - opadává listí



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?)
23.6.2011 23:20

Když jste borůvku vysazoval, namočil jste kořenový bal do vody, aby se pořádně nasákl vodou? Pokud ne, tak Vám vlastně uschla suchem. Suchý koř. bal si při pouhém zalití nedokáže nasát vodu :-).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 243.23 (?), 12.6.2011 10:54, zobrazeno: 11442x

Mám prvním rokem borůvky Emblue (opadává listí) a Berkeley (ta je v pořádku). Čím to může být a přežije to nebo bude po ní?

Když jsem je koupil Emblue byla větší a dražš, tedy zřejmě o rok starší rostlinka. Teď už tomu tak není. Ze začátku měla listí pěkné, i kvetla, ale plody žádné nemá. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.23 (?), 12.6.2011 10:56

A ještě jedna fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 12.6.2011 11:19
Brůvka dlouhodobě v květináči prospívat bude jen stěží.Nemůžete je nasadit někde do volné půdy?Zkuste přidat rašelinu, přihnojte jemně kristalonem, popřípadě přesaďte a opatrněji se zálivkou.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 12.6.2011 14:42

Já mám všechny borůvky v nádobách, nejstarší už 10 let, ta je v šedesátilitrovém kulatém kalfasu, sklizeň z této borůvky je kolem 5-8 litrů. Sázím do směsi pilin a neodkyselené rašeliny a od začátku růstu tak do září zalévám každý týden hnojivem na borůvky. 

Řekla bych, že nejsou v pořádku kořeny. Vytáhněte rostlinu z květináče, mrkněte, jestli je bal prokořeněný, tj že to drží pohromadě. Pokud ano, zkuste omezit zálivku, pokud ne, dejte ji do menšího květináče. Je také možné, že substrát už nemá tu správnou kyselost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
velmez - (44) - 9.130 (?), 12.6.2011 21:28

Přihnoj te hnojivem na Rododendrony a    zalévat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.23 (?), 23.6.2011 22:21

Borůvku jsem nakonec vyndal z květináče - vytáhl jsem pouze původní trs s kořeny, když jsem rostlinu přesazoval. Vůbec se neprokořenila do směsi rašeliny s pilinami, do které jsem obě borůvky po koupi přesadil.

Závěr je dle mého usouzení takový, že rostlina byla špatná již při koupi, když za takovou dobu ani nezakořenila. Bal je a byl prokořenělý skrz na skrz. Jestli jsou kořeny odumřelý nepoznám, ale jak vidno, asi jo. Borůvka už má jen pár lístků a zdá se že větvičky usichají. Takže konec zvonec. :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 23.6.2011 23:20

Když jste borůvku vysazoval, namočil jste kořenový bal do vody, aby se pořádně nasákl vodou? Pokud ne, tak Vám vlastně uschla suchem. Suchý koř. bal si při pouhém zalití nedokáže nasát vodu :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.23 (?), 25.6.2011 22:39

Nenamočil, ani mě to nenapadlo. :(Obě borůvky byly při presazování zhruba stejně vlhké. Nemyslím si, že by byly suché. Pokud to byla chyba, ponaučení pro příště...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.62 (?), 26.6.2011 6:20

Taky jsem takovou borůvku letos na jaře koupila. Při přesazování byly kořeny prorostlé, bal vlhký, ale podle čichu bylo zřejmé, že něco není v pořádku. Říká se (alespoň u nás), že je zemina“ zkyslá“. Nechala jsem bal vyschnout, vrátila do téhož květináče, pro začátek omezila zálivku a vypadá to, že se to snad srovná. Kdyby to ale nebyl zrovna Patriot, tak bych ji vyhodila.
Borůvky mají velkou spotřebu vody. Pokud v teplém slunném počasí po večerní či ranní zálivce je kvečeru zemina v přiměřeně velkém květináči stále vlhká, nejsou kořeny v pořádku.
Alespoň podle mých zkušeností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika