Angrešt a padlí



host - 149.42 (?)
30.3.2013 21:31

Dobrý den. Kolem 550 m/m mám zhruba tyto zkušenosti: Prima je zelenožlutá, velká, bez příznaků padlí. Roste silně a vzpřímeně. Má ostny. Snad silnější slupky. Karát je červený, ne moc velký, kapkovitý tvar, bez příznaků padlí. Mám dva keře, jeden kamarád keř a druhý kamarád stromek. Keře nám rostou dost slabě, zato stejně starý stromek má průměr koruny asi 1,7 m! Majiteli stromku chutná (ale všecek neotrhá, ostatní otrhá), kolegovi s keřem nechutná (ale otrhá) a já se nemůžu rozhodnout (ale nic je horší). Velikostně se z rezistentních Primě vyrovnají Martlet a Pax (ostatní jsou menší). Jsou červené a cca stejně chutné. Martlet roste jako Prima, Pax má tenké a slabé výhony. Na chuť Zlatého fíku si už moc nepamatuji. Na suché hraně mám Chryso (za padlí je na hanbě). Někdy padlí unikne. Je sladší a chutnější. Z větších by k rezistentním měla ještě patřit bílá Invicta a červený Niesluchowski. U kolegy se mi Invicta docela líbila i chutnala, přeplozuje. Niesluchowský je hodně ostnitý. Oba mám zatím krátce. Za vyzkoušení by stál i Darek. Rezistentní odrůdy se středně velkými plody se mi nedaří. Narostou mi jen jako drobné. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 187.3 (?), 10.3.2013 21:46, zobrazeno: 16019x

Dobrý den,

na zahradě mám jeden angrešt, který by potřeboval ošetřit. Angrešt je na několika místech porosten lišejníkem a minulý rok jsem neměl z úrody nic, neboť na angrešti bylo padlí. Poradíte mi, jak mám angrešt ochránit a ošetřit? Jak se zbavit lišejníku a jak ochránit angrešť před padlím?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 10.3.2013 23:02

Vela krat sa to tu rieslo, tak dalej o tom diskutovat nema cenu. (klucove slova "angrest padli"

Více si můžete přečíst v těchto diskuzích o padlí: padlí 1, padlí 2, padlí 3.

Inak lisajnik je neskodny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 10.3.2013 23:34

Na zkousku jsem koupil jeden angrest Primu..bily a jeden cerveny Karat... Mate s temito odrudami nejake zkusenosti?A jeste jednu otazecku, jaka rezistentni odruda je chutove a velikosti plodu nejbliz k zlatemu fiku...? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.42 (?), 30.3.2013 21:31

Dobrý den. Kolem 550 m/m mám zhruba tyto zkušenosti: Prima je zelenožlutá, velká, bez příznaků padlí. Roste silně a vzpřímeně. Má ostny. Snad silnější slupky. Karát je červený, ne moc velký, kapkovitý tvar, bez příznaků padlí. Mám dva keře, jeden kamarád keř a druhý kamarád stromek. Keře nám rostou dost slabě, zato stejně starý stromek má průměr koruny asi 1,7 m! Majiteli stromku chutná (ale všecek neotrhá, ostatní otrhá), kolegovi s keřem nechutná (ale otrhá) a já se nemůžu rozhodnout (ale nic je horší). Velikostně se z rezistentních Primě vyrovnají Martlet a Pax (ostatní jsou menší). Jsou červené a cca stejně chutné. Martlet roste jako Prima, Pax má tenké a slabé výhony. Na chuť Zlatého fíku si už moc nepamatuji. Na suché hraně mám Chryso (za padlí je na hanbě). Někdy padlí unikne. Je sladší a chutnější. Z větších by k rezistentním měla ještě patřit bílá Invicta a červený Niesluchowski. U kolegy se mi Invicta docela líbila i chutnala, přeplozuje. Niesluchowský je hodně ostnitý. Oba mám zatím krátce. Za vyzkoušení by stál i Darek. Rezistentní odrůdy se středně velkými plody se mi nedaří. Narostou mi jen jako drobné. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.2 (?), 31.3.2013 8:05

Angrešt Martlet: Na obrázku ještě nezralí.Zaujala mne jeho úrodnost, takto rodil prvním rokem.Mám dva stromky.Dobrý byl až při plném vyzrání, ale to už ho načímaly vosy.Plody hodně velké červené.Je trochu kyselejší.Sladký byl až když přezrál.Kdo má rád kyselejší, dobrá volba.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.2 (?), 31.3.2013 8:18

Angrešt Rokula: Úrodný celkem zajímavá chuť, v některých letech opravdu dobrý.Nevýhoda menší plody.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 219.2 (?), 31.3.2013 8:26

Angrešt Invicta: Podobné jako u Rokuly akorát je žlutý.Na fotce ještě nezralý.Menší plody, docela zajímavá chuť.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.2 (?), 31.3.2013 8:47

Angrešt Pax: Co se týče rezistentních angreštů Pax je pro mne spolu z Primou jednička.Větší plody sladké, opravdu dobré.Počítám, že k mým VIP rezistentům přibyde i Remarka, tu jsem ale zasadil asi pred třemi týdny..Mám ještě Karát, ale ten nehodnotím, protože bylo pouze pár plodů.(Uvidím letos.)Na fotce je Pax již dost otrhaný.Moje jasná volba je Prima, Pax,a nejspíš Remarka.Dost jí věřím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.2 (?), 31.3.2013 8:58

Ještě poznámka.Ačkoliv kolem v zahradách se na starších odrůdách padlí vyskytuje, na našich rezistentech není ani náznak. Takže zatím vůbec nestříkáme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.1 (?), 31.3.2013 11:11

Pokiaľ fotografia zodpovedá skutočnosti tak vaša Rokula mi podľa farby pripomína skôr Hinomäki Rot.Rokula má plody takmer ako Zlatý fík.Zo spomínaných odrôd sa o mňa múčnatka vyskytla v náznakoch iba na Hinomäki(konce výhonov). Stano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika