Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
Při vkládání příspěvků prosím respektujte pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky nesmí obsahovat díla (texty, fotografie nebo ilustrace) jiných autorů (například z knih, časopisů nebo jiných webových stránek). Příspěvky autorů, kteří nedodržují pravidla pro vkládání příspěvků, se v diskuzích zobrazují po jejich schválení administrátorem.
Připojit reakci do diskuze Rubus occidentalis - zaschle plody
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Sestříhat teď jen na dva šlahouny mi přijde z vlastní zkušenosti riskantní, když jsem předloni hodně sestříhala, nechala tak na 4- 8 na rostlinu, polovina vymrzla (ale u nás jsou ty větry). Taky mám hodně nových šlahounů, u silnějších rostlin klidně 30, a stejně jako loni je budu přes zimu nechávat a probírat až na jaře. Fytoplazmovou zakrslost na nich nevidím a netuším, jak to udělat, aby vyrostlo jen pár a třeba silnějších. Zkoušla jsem je dřív i vystříhávat v průběhu sezóny, aby to nebylo přehuštěné, ale to vedlo jen k dalšímu obrážení. Včely se na nich taky letos pásly hodně, víc než jindy. Elen

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG.
Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů a rozměry 4920x3218 obrazových bodů.
Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Souhlas autora:*Jako autor příspěvku souhlasím s jeho časově neomezeným zveřejněním na serveru ZAHRADA.cz
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
Stránky: 1, 2, 3   

Rubus occidentalis - zaschle plody

host - xxx.xxx.150.3 (?)
26.7.2020 19:49
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co může být problém u rubus occidentalis, vloni zasazeno před 3 lety, vloni zcela bez úrody, plody zaschly... Myslel jsem že špatnou zálivkou, letos od léta zalévání automatem, půda vlhká ale plody opět zasychaji a nemají chuť .. Viz foto...

Obrázky:
Plody
Plody
Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

host - xxx.xxx.91.196 (?), 27.7.2020 13:22
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Svilušky+ plíseň šedá? Když je té vody příliš, tak to taky není ok, může docházet ke splachování živin dolů, do pro kořeny hůře dostupného profilu půdy. Apropo-co za zeminu má rostlina k dispozici-kyselou, zásaditou?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.3 (?), 27.7.2020 21:20

Díky za tip - ale žádný breberky na tom vidět nejsou, a na plíseň mi to taky nepřijde, chybí tomu "povlak" (alespon podle toho co jsem hledal na webu)... vody asi nebude moc, podmokreno to neni... jaka ja puda nevim, ale babicka tam mela maliny jak plevel :) pred vysadbou jsem to pohnojil hnojem... zemina je hlinito piscita... 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.91.196 (?), 28.7.2020 9:45

Na fotce jsou pavučinky-proto ta úvaha stran svilušek. Jestli dostaly rostliny před třemi roky hnůj a pak dlouho niccool-píšete o dlouhodobém samorůstu malin..? Plíseň na slunečné poloze nemusí nutně tvořit okem dobře viditelné povlaky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.69 (?), 28.7.2020 10:50

Listy chorobně žluté a svrnité, plody každoročně usychají, těm rostlinám je tam hodně špatně. Nejspíš celkově naprosto nevhodné podmínky, když uprostřed léta rostliny vypadají jako těsně před smrtí.

Já bych je tam nemučill a pokud chcete něco pěstovat, zkuste něco jiného.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.3 (?), 28.7.2020 21:27
A jaká může být příčina nevhodného prostředí? Tj. co bych mohl změnit?
Obrázky:
Celkový pohled
Celkový pohled
Připojit reakci

host - xxx.xxx.91.196 (?), 29.7.2020 8:45

Asi zeminu, upravit pH. Na fotce je i přeslička, že? Nové výhony rostou, takže může nezdar spočívat i v opakovaném zimně-jarním namrznutí těch dřevnatých! 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.91.196 (?), 29.7.2020 8:54

...do úvahy berme možnost, že vadnutí plodných prutů způsobují i živoč.škůdci-bejlomorky-hledejte na dř.výhonech projevy jejich činnosti-boule, hrčky, zduřeniny...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.69 (?), 29.7.2020 9:33

Příčinou nevhodného prostředí je vždy pěstitel.

Na fotce to vypadá jako nějaká větrná hůrka. Tam půjde pouštět draka, ale malinám se tam líbit nebude. Ty potřebují chráněné stanoviště. Jako v přírodě, tam také maliny nerostou uprostřed holé pláně, ale naopak na okraji lesa nebo paseky, kde mají dostatek ochrany před větrem a mrazem a příjemně vlhké a stabilní klima..

Připojit reakci

Elen. (87) - xxx.xxx.126.28 (?), 29.7.2020 11:20

Stává se mi přesně to samé. Úrodu ale mám, sesychání se začíná projevovat většinou až v druhé půlce sklizně, posledních tak 10 - 20% malinoostružin nesklidím nikdy. Škůdci to podle mě nejsou. Letos jsem se na to trochu víc zaměřila a hodně - opravdu hodně jsem v průběhu sklizně zalévala a pomohlo to. Taky se mi osvědčilo nevyvazovat výhony moc vysoko, max. do 1,5 metru, co bylo výš, zaschlo. Přitom znám člověka, který je sklízí ze žebříku... S tím větrem na tom asi něco bude, u nás fouká pořád a chráněné místo není na zahradě žádné, ten známý je má za kůlnou, kde mají klid - a myslím, že jim tam dělá dobře i to, že jsou trochu přistíněné. Ale malinám se u nás daří výborně a to jsou jen o pár metrů dál. Elen

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov8.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina5.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů