Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ostružiny poškozené slunečním zářením, to je zajímavá hypotéza. Letos jsem skutečně zaznamenal více postižených plodů na jižní straně keře a některé z nich mají souvisle poškozené peckovičky na vrchní (osluněné) straně... 

Ale mezi tím je řada jiných, kde jsou poškozené jen jednotlivé peckovičky nahodile. Spíš bych tedy hádal, že jižní strana dříve vykvetla a byla dříve vlnovníkem napadena...

Obecně, pro omezení škůdců a chorob (bojuji zejména se rzivostí), odplozené výhony odstraňuji co nejdříve, nikdy je nenechávám až do jara. Ty staré jsou vždy dost rzivé (odstraňování napadených listů je jistě dobrá rada, ale na starých výhonech by mi moc listů nezbylo :-( ), nové jsou krásně zelené, ale další rok je ta rzivost taky dožene. V poslední době jsem neměl napadení fatální, už jsme sklidili několik kg i pěkných plodů, tak ještě zvážím, jestli letos po sklizni / příští rok při rašení použiji nějaké postřiky, jak jsou mj. doporučeny v této diskuzi...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika