Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý den. Moc meruzalkovým stromkům nepřeju. Pokud ale někdo má maličkou zahrádku nebo úzký pruh záhonu, tak jak jinak, než stromky. Nebo když někdo umí dobře štěpovat a je navíc na stromky pečlivý. Proč ne. Kmínek z meruzalky je ale choulostivá věc. Nahnilý kůl, špatný úvazek, návštěva srnce, víc myší, sníh, vítr. Také houby ve dřevě a 10-15 roků znamenají konec. To jsou všechno věci, které se keře moc netýkají. Špatný výhon se odstřihne a keř roste dál. Nevím, jestli je Josta dobrá trvalá podnož na kmínek. Dlouho se mi zdála být velmi odolná. Během loňského roku mi ale všechno starší dřevo keřů Jost odumřelo (3-5leté, velký pozdní mráz?, nikdy jsem to neviděl). Do podzimu pak byly na vysokých (nedostřižených) pahýlech plodničky hub. Přitom ale na mladých Jostách, angreštu a rybízu nebylo nic zvláštního vidět (jen zmrznutí plůdků). U angreštu raší každý pupen a udělá nějaký přírůstek. To (taky trny, tenké větvičky, poléhání) dělá keř hustý, zapletený, nepřístupný. Když se pak ostříhá, má výhon spousta nezhojených ran a ostříhaný výhon už často valně neroste. Myslím si, že je lepší nenechat ze země keř volně obrážet, ale zapěstovat za sezonu jen 1-2 dlouhé, silné výhony. S výhony, zvolenými k dalšímu pěstování, si pak dát na jaře tu práci a vylámat (vyslepit v rukavicích) spodní pupeny. Vzniknou docela dlouhé a rovné pruty. Postupně pak na několika, s použitím nějaké opory, zapěstovat vyvýšenou „společnou“ korunu. Nemocné, nevhodné výhony se nahradí celé. JG
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika