Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Berkeley nepestujem, takze neviem. Akurat vraj ma trosku maksie plody a moc dlho v chladnicke teda nevydrzi, no osobne to vyskusane nemam. Tiez neviem ci napriek nadmorskej vyske 600 m nemate slabsie mrazy, pretoze vraj zvykne pri silnejsich mrazoch namrzat. S velkostou plodov asi nebudete mat problem, mali by byt velke. Donor velkosti plodov bude odroda Berkeley asi aj pre odrodu Nelson, kde figuruje Bluecrop vacsim percentom genov. Ale Bluecrop maju vo svojom rodostrome aj mnohe sucasne moderne odrody.

Odroda Draper by Vam mala dozrievat. Je to podla mna typicky technicka odroda s vysokou cukornatostou, kratsim obdobi zberu a dlhou vydrzou v chladiacom boxe. Moja rastlina este neplodila, ale chutnal som ju v roku 2012 v cca 600-700 m.n.m. vyske a bola vyborna. Od ostatnych odrod je podla mna velmi lahko rozoznatelna. Jej plod je totiz chruplavy ako bobulka hrozna. Ani jedna cucoriedka co ich pestujem taka nie je. Je pevna a pruzna. To je asi aj dovod velkej vydrze v chladiacich boxoch Ostatne odrody co pestujem, maju plody o dost maksie.

Hortblue Poppins Vyslachtili na Novom Zelande. Je to odroda severneho typu, cize vhodna aj do nasho klimatickeho pasma. Podla patentu je to odroda dozrievajuca priblizne v rovnakom case ako Bluecrop a pribliznej vysky vzrastu do 1.5 m. Habitus ma vzpriameny, co podla mna umoznuje vyssiu hustotu vysadby na produkcnych plantazach, pripadne aj mechanizovany zber. Co sa tyka skladovatelnosti, uvadzaju ju ako vysoku. Ostatne parametre uz take lichotive nie su. Napriklad vynos je stradny az nizky, velkost plodov je stradna az mala - Blueberry plant named `Hortblue Poppins`. Odhadom asi 15 - 16 mm.Mrazuvzdornost u nas tiez este nik vaznejsie netestoval. Mali ju sice vysadenu v nemecku, ale dalej som uz nepatral. Podla mna sa najde dost odrod, ktore su u nas overene, urodne aj chutne. Kto vie, aku vyhodnu vlastnost ma, ked presla odrodovymi skuskami a je aj patentovana. Co ak su tie parametre zamerne skreslene smerom nadol a ten kto ju nevysadi zavaha? Ved vyskusat sa moze.

Liberty mam a uz aj plodila. Sice len par bobuli, lebo ju mam kratko a minulu jar bojovala s rozsiahlym omrznutim, lebo na dlhu jesen 2011 sa rozhodla rasit a potom ju popalil mraz. Bobulky su povedal by som vacsie nez stredne az velke. Velkostne vyrovnane. Podla teraz nasadenych kvetnych pukov je velmi urodna. Rast ma tiez dost bujny. Budem ju musiet riadne prestrihat, lebo to bude moc prehustene. Nie sice az tak ako Blue Gold, ale aj tak dost prehustene. (myslim, ze metlovitost rastu je dosledkom omrznutia a tym aj neskoreho pucania) Chut ma u mna zo zaciatku podobnu odrode Chandler, ale pri prezrievani sa trosku zmenila. Povedal by som, ze k lepsiemu. Odroda, ktora u mna vydrzala niest plody az do mrazov bola Chandler. Liberty bola sice neskorsia ako Bluecrop, ale posledne plody som obral o dost skorsie ako tie z Chandlera. Ma kratsie obdobie zberu, co je vhodne pre zahradkarov, ktori nemaju na oberacky moc cas a chcu to obrat na jeden az dva krat. Uvidim, ako sa ukaze v tejto sezone. Nasadene ma poriadne.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika