Čím naimpregnovat stará kola od povozu?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
25.4.2011 22:27

Pokud dřevo není v kontaktu se zemí a nemá vodorovné plochy, na nikchž by stála voda, je jeho trvanlivost překvapivě velká. Jeho největším nepřítelem pak není déšť nýbrž slunce, eresp. UV záření. Proto je třeba užít nátěrů s filtrem. Bohužel, chceme-li zachovat původní vzhled dřeva, je to problém, bezbarvé lazury fiultrují málo nebo vůbec. Pokud natíráme staré dřevo, je velké riziko, že se silnější vrstva nátěru oloupe. Proto bych volil systém, který se vpíjí do dřeva, tedy žádný silnovrstvý lak, nýbrž řídkou lazuru. Kvůli UV ochraně pak nikoli bezbarvou, nýbrž barvu co nejpodobnější původnímu dřevu. S oleji a vosky na steré dřevo nemám zkušenosti. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.2.2011 22:36

napustit proti plísním nebo broučkům a fermež a kola dát na jiné místo, na stěnu, kde neprší, pod střechu... budete se pachtit a za pár let to vyhodíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.253 (?), 20.2.2011 0:13

No tak jo, však nejsem profík. Vycházím jen z údržby Tatrance a drobností typu krmelců, seníků a soklíků feromonových lapačů. Akorát trpím úchylkou, že když něco dřevěného natřu a postavím to do lesa (nebo na verandu), tak od toho chci mít alespoň dvacet let pokoj. Natřít dřevo na počátku dvěma vrstvama je to nejmenší. Mimochodem bratránkovi se minulý rok zřítil přístřešek na dříví, co mu u země uhnily nohy. Když jsem se ho ptal, čím že byly natřené, tak prý že ničím... ;-). Nějaká kola v suchu pod štítem můžou držet padesát let i bez nátěru, ale zase proč neudělat věc pořádně a fortelně? Pokud to dědicové spálí nebo prodají, to už bude jejich boj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 20.2.2011 8:48

já nemyslel odrbat údržbu, ale změnit výstavku ze slunce a deště, protože je mi líto starých a pěkných věcí... takže i zainvestovat do laku nebo vosku, ale dal bych to tam, kde to nebude tolik trpět, hoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 25.4.2011 21:38

Dobrý den, tak se začínám rozhýbávat ke koupi nějakého toho ošetření starých kol a všimla jsem si ještě dalších reakcí..

Tonda Ch - nemám jiné místo na terase (i jinde, než terase) kam bych kola dala, aby na ně nepálilo sluníčko a nepršelo, proto pro ně chci tu nejlepší ochranu, byť i za větší peníz.. Na zimu kola míním schovávat do garáže, takže aspoň přes zimu nebudou tak trpět. Ideální by bylo kola natřít a už se o ně nestarat a nebo nátěr obnovovat bez pracného sundávání toho starého, takže kola namořím proti plísním, breberkám a vosk nebo fermež to jistí, jak mi tu skvěle poradil třeba pan j.c.

pane Miloši V., napsal jste na každou možnost svůj názor, k čemu by jste se přeci jen nejvíce přikláněl?

Ještě jednou vám všem moc děkuji za reakce, názory, hodně jste mi poradili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.4.2011 22:27

Pokud dřevo není v kontaktu se zemí a nemá vodorovné plochy, na nikchž by stála voda, je jeho trvanlivost překvapivě velká. Jeho největším nepřítelem pak není déšť nýbrž slunce, eresp. UV záření. Proto je třeba užít nátěrů s filtrem. Bohužel, chceme-li zachovat původní vzhled dřeva, je to problém, bezbarvé lazury fiultrují málo nebo vůbec. Pokud natíráme staré dřevo, je velké riziko, že se silnější vrstva nátěru oloupe. Proto bych volil systém, který se vpíjí do dřeva, tedy žádný silnovrstvý lak, nýbrž řídkou lazuru. Kvůli UV ochraně pak nikoli bezbarvou, nýbrž barvu co nejpodobnější původnímu dřevu. S oleji a vosky na steré dřevo nemám zkušenosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 26.4.2011 17:24

Kola budou zavěšená na zdi, takže kontakt se zemí nebude. Byla jsem se dnes zeptat v drogerii na nějaký nátěr a pán mi doporučil Luxol a říkal mi k němu přesně co vy, že bezbarvý nemá UV filtr, takže by zvolil barvu nejpodobnější dřevu. Výběr celkem byl, takže v Luxolu bych si vybrala. Koukala jsem se i na nějaké ty napouštěcí oleje.. Kdyby byla možnost jen jedna, tak vezmua neřeším, takhle stále trochu tápu, který bude nejvhodnější :-)

Máme ve městě ještě jednu prodejnu těchto prostředků, nakouknu co nabízejí ještě tam a pak se pro něco rozhodnu. Fermež zatím "láká" nejvíce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika