Uskladnění rostlin na zimu



mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?)
8.9.2014 11:29

Myslel jsem treba na ruzne stredomorske bylinky, opuncie, apod. Samozrejme jsem nemyslel primo "cerny" krecht, ale nejakou diru do zeme, treba i seshora zasklenou (jenze co potom s plisni?)

A k dotazu dalsiho, sklenik zatim nemam. Az vymyslim jak jej zakomponovat na zahrade aby nehyzdil a plnil svuj ucel, tak jej urcite postavim!

M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 7.9.2014 22:04, zobrazeno: 14855x

Dobry den,

 nemame sklep. Rad bych uskladnil mrazu-neodolne rostliny na zimu. Ale aby nesplesnively :-). Jsem klidne ochoten trosku kopat pod uroven terenu - neco na zpusob krechtu. Poradite nekdo jak tento problem elegantne vyresit?

 Nadzemni sklenik stavet nechci, vinny sklipek take ne (vysoka spodni voda).

Dekuji,

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.95 (?), 8.9.2014 0:56

Zelené rostliny ale většinou i v zimě potřebují světlo, to by ve vašem "krechtu" neměly. O jaké druhy rostlin se jedná?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 8.9.2014 11:29

Myslel jsem treba na ruzne stredomorske bylinky, opuncie, apod. Samozrejme jsem nemyslel primo "cerny" krecht, ale nejakou diru do zeme, treba i seshora zasklenou (jenze co potom s plisni?)

A k dotazu dalsiho, sklenik zatim nemam. Az vymyslim jak jej zakomponovat na zahrade aby nehyzdil a plnil svuj ucel, tak jej urcite postavim!

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.9.2014 11:33

stredomorske bylinky, opuncie,....A proč vymýšlíte hlouposti a nedáte si je na zimu domů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 10.9.2014 21:38

Hlouposti vymyslim, protoze mi doma v minulych letech pres zimu snad vsechny odesly. Tedy az na opuncii...

Nevim co delam spatne.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.95 (?), 10.9.2014 22:00

Většinou tyhle kytky chtějí chladno (ale ne mráz) a světlo, zálivku minimální přiměřenou teplotě (kromě kaktusů, které se v zimě nezalévají vůbec). Takže ideální by byla nevytápěná světlá hala nebo schodiště u okna. Pokud to nemáte, tak se zkusit těmto podmínkám co nejvíc přiblížit.

Ale zřejmě existují i výjimky, třeba olověncii se v nevytápěné ložnici nelíbilo, zato ve 21°C v obýváku kvete celou zimu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.9.2014 8:43

Teda z vás to leze jak z chlupaté deky. Proč aspoň nenapíšete o jaké kytky vám jde?

Opuncie? Víte, že není ze Středozemí, i když tam všude roste, ale z Ameriky?

Z kytek, které jsem viděl růst v půdě někde kolem toho Středozemního moře jsme doma zimovali třeba citroníky olivovník, muškáty, fuchsie, agave, opuncii, ibišek, oleandr, granátové jablko, rozmarýn... Vše i při běžné pokojové teplotě a kytky to pár zim přežily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 8.9.2014 13:24

Souhlasím s FM, proč je nedáte domů? V díře v zemi i zasklené vám promrznou, nachumelí sníh a budou mít tmu, nebudou dýchat atd. Já svoje "středomořské" také stěhuji na zimu domů a dávám na parapety... A ty, co na zimu zatahují jsou úplně bez problémů - buď 17°C v ložnici nebo šuplík chladničky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.9.2014 10:47

záleží, co máte za rostliny... ale ani Jiřinky, Gladioly, strelicie, kaly, kurkuma, Cana, a jiné víceméně bezlisté cibule/hlízy/oddenky nemusí v takovémto prostčedí mít dobré podmínky.

? Máte skleník, i nevytápěný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 24.11.2014 0:32

Omlouvam se, ze jsem delsi dobu neodpovedel. Sklenik ani sklep nemam, prave proto jsem chtel to uloziste.

Treba rozmaryn mame nyni bud' plesnivy, nebo mu cernaji listecky.

Pazitka, kterou jsem chtel mit v kuchyni... plesniva. Pritom ta venku zatim prosperuje mnohem lepe.

Blahove jsem si myslel, ze udrzim pres zimu i bazalku (uz je KO).

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika