Teplo ve sklepě



iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?) 
18.8.2010 12:04, zobrazeno: 10902x

Vykopal jsem na zahradě pod zahradní chatkou sklep o rozměru 90 x 130 cm a do hloubky 170 cm. Stěny sklepu jsem nebetonoval, protože podloží je hlína se skálou a nesesouvá se to. Sklep jsem zakryl dřevěným víkem a pod něho jsem dal 10 cm polystyren. I přes to mám ve sklepě 16 °C, což se mi zdá moc. Soused má stejně hluboký sklep, ale vybetonovaný a má tam dle jeho tvrzení 8-10 °C. Další soused má nebetonovaný sklep kolem 140 cm do hloubky a má tam 13 °C. Nevíte, kde je u mě chyba?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 178.235 (?), 18.8.2010 19:31

Na porovnání je nutné měřit jedním ověřeným teploměrem a ve stejnou dobu.Jaké tam máte( a ti ostatní) větrání?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 19.8.2010 9:37

16 stupňů je správně, ani silnější izolací víka s tím nic neuděláte. Teplotu snížíte vybetonováním stěn a jejich tepelnou izolací do hloubky alespoň 80cm. Také se podívejte, zda skála někde v blízkosti sklepa nevylézá na povrch. V tom případě byste měl smůlu.

Spolehlivě snížíte teplotu prohloubením sklepa,  z vlastní zkušenosti vím, že ve skále to je rasovina... ale vyplatí se to, každý půlmetr je znát.  

V případě vašeho souseda bych těm osmi stupňům moc nevěřil, tam asi hraje velkou roli přesnost teploměru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 19.8.2010 9:50

Asi by to chtělo přes noc (když je chladněji) vyvětrat. Ona totiž ta izolace nepustí sice teplo dovnitř, ale taky ani ven. My teplotu ve sklepě takhle po létě, než dáme brambory, snižujeme. Vyzkoušejte. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 21.8.2010 7:44

Včera odpoledne přes den jsem změřil teplotu u souseda v tom vybetonovaným sklepě a měl tam taky 16 °C. Ano, měl tam jiný ručičkový teploměr a bylo na něm 8, ale byl zaseknutý. Celá léta žili tím, že tam mají 8 stupňů, ale vyvedl jsem je z omylu. Jinak já třetinu sklepu mám už hloubku 190 cm a hlouběji už nepůjdu, kašlu na to. Když hodně zaprší, tak tam mám trochu vody, tak nechci mít z toho studnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 21.8.2010 12:32

Studna ve sklepě není vůbec špatná, naopak. Já ji ve sklepě mám a je to paráda. Při normálním stavu hladiny spodní vody je tam asi 200L vody, zbytek je suchá jeskyňka (stále ji zvětšuji, rád bych v ní měl prostor pro vodu aspoň 5 kubíků),  hladinu hlídá čerpadlo s plovákem. Je vykopaná ve skále jako šikmá chodba ve stěně sklepa, nezabírá místo a funguje jako klimatizační jednotka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika