Schody ve svahu



host - 207.173 (?)
16.5.2010 8:10

Na chatě jsem dělal schody z pražců, podsypal jsem každý pražec drobným štěrkem.Proti pohybu jsem každý pražec zafixoval s obou stran kramlemi.Po impregnaci kramlí barvou jsem okolní terén upravil tak aby kramle nebyly vidět.Schodišťové stupně drží stabilitu a pevnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 5.5.2010 20:10, zobrazeno: 20857x

Chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s vytvořením schodů do svahu. Budeme je delat z pražců a vůbec nevim, jak to máme vlastně udělat, jestli se pod ně má něco nasypat, nebo jen na tu hlínu, ikdyž to by asi nestačilo... Poradí někdo?Díky Tereza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 6.5.2010 8:57

Lepší je podsypat pražce drobným štěrkem, kačírkem, nebo aspoň betonovým pískem. Lépe odvádějí vodu a schody déle vydrží. V kontaktu s vlhkou půdou není žádné dřevo,  ani impregnované pražce, příliš dlouho trvanlivé.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.173 (?), 16.5.2010 8:10

Na chatě jsem dělal schody z pražců, podsypal jsem každý pražec drobným štěrkem.Proti pohybu jsem každý pražec zafixoval s obou stran kramlemi.Po impregnaci kramlí barvou jsem okolní terén upravil tak aby kramle nebyly vidět.Schodišťové stupně drží stabilitu a pevnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 134.233 (?), 16.5.2010 11:03

Já to budu fixovat tak, že do spodní strany trámů vyvrtám dvě kolmé díry, ne skrz, a do nich zasadím nějaké železné tyče "co dům dal", armovací železo, zbytky vodoinstalačních trubek atp. Pak trám zatluču do země. Ještě uvažuju, že bych 2 strany, které nebudou vidět, natřel asfaltem, ale možná se na to vykašlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika