1000 litrová nádrž od Rondapu - ohřev užitkové vody



host - 119.92 (?)
7.5.2018 17:18
Mam dva dotazy: 1) Mate nekdo vyzkousene, zda se v originalnim cernem IBC zahreje pres den voda a na jakou cca teplotu? Myslim tim tu plochu ku objemu, jestli je nejaka sance, ze se voda nejak vice ohreje 2) jaky pretlak snese IBC kontejner? 1,5 baru by snesl?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 15.5.2008 22:27

Těmi zákony jsem myslel Vaše příspěvky o technice, tam Vám, podle mě, nikdo nekonkuruje. V otázce vody z použité nádrže to beru jako názor.
   Když si vezmu, do jaké vody vlezeme bez následků třeba na koupališti, tak mám pocit, že se můžem klidně sprchovat čistým Roundupem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 15.5.2008 22:22

Na zahradě u našich máme nádobu na vodu k zalévání zahrady, což byla původně cisterna za traktory, s kterou se provádějí postřiky na polích. Celé je to z nějakého sklolaminátu a má to taky asi 1000 litrů. Tatík dřívě dělal u ACHP a když tenhle vyřazovali, tak si ho přivezl. Teda co ze začátku z toho šlo za smrad, to byl mazec. Postupně se to vyplachovalo a vyplachovalo, dnes už je to "v pohodě". Ale: máme ho natřený celý na černo, aby se nám tam voda ohřívala. A právě za největších letních pařáků, když je to celý pořádně rozpálený, tak se opět ten smrádek trošku "ozývá". Podotýkám, že ho máme již více jak 20 let.

Možná to nelze srovnávat s Roundupem, tenkrát se používaly mnohem horší hnusy, ale jen tak pro představu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 18.5.2008 0:21

máte pravdu, je to nejlepší postup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.227 (?), 24.6.2008 11:24

Loni jsem koupil šest těchto kontejnerů. Původní obsah byl různý. Benzín, aktivátor mletí a jiné "radosti". Roundap tedy žádný. Ovšem normálně jsem je propláchl vodou a po jejich prvním naplnění dešťovou vodou vypustil. Od té doby je normálně používám pro zalévání. V letošním roce i k doplňování vody v jezírku. Není s tím žádný problém, kromě již zmíněných řas, které se tam tvoří a komárů, kteří se tam množí. Před 14-ti dny jsem je nastříkal na hnědo, ale zatím se nezdá, že by poměr plochy k objemu stačil k nějakému znatelnějšímu ohřevu... Ale zkušeností zatím málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.98 (?), 19.5.2009 13:58

Dobry den, a kde jste nadrze zakoupil a za kolik? dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 19.5.2009 17:52

Dá se zakoupit třeba na Aukru, nicméně často u těchto kontejnerů chybí původ, nebo případná intoxikace chem. látkami. Cena 1000 - 2000 Kč. Já koupil kontejner v Šenově u Ostravy, je tam firma, která z kontejnerů přečerpává do menších nádob chemikálie. Cena 1000Kč a jistota nezávadnosti. V mém případě byl v kontejnéru síran železitý, což se trochu "podepsalo" na barvě plastu.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 19.5.2009 18:18
Obchoduje s nimi opravdu hodně firem. Hledejte na internetu heslo "ibc kontejner". Nový je opravdu drahý (od zhruba 6 do nějakých 8 tisíc Kč, záleží na provedení), ale dají se koupit profesionálně vyčištěné tlakovou párou za velmi příznivou cenu kolem 1500-2000 Kč. A především, dělají se i v černém provedení, tedy plast je probarven v celé hmotě, nejedná se o nátěr. Nátěr, podle mého názoru, na tom nikdy nebude dobře držet (leda by se použily neúměrně drahé přípravky určené na plast a i pak bych pochyboval). Já jsem kanystr koupil od firmy z Hradce Králové (sklad kontejnerů je v Týništi n.O.) za 1400 Kč, černý na kovové paletě (je to sice všechno žárový zinek - tedy ne hliník, jak tu někdo psal, ale dělají i plastové a ta by bývala byla nejlepší), s repasovaným ventilem a myslím, že to byla dobrá koupě v porovnání s nejistým výsledkem domácího čištění kontejneru neznámého původu z Aukra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.26 (?), 19.5.2009 18:34
Pokud mate v blizkosti potravinarsky nebo papirensky zavod tak se zkuste pozeptat tam. Pouzivaji nezavadne latky a treba u nas, me jako zamestnanci ho majitel prodava za 300kc. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.92 (?), 7.5.2018 17:18
Mam dva dotazy: 1) Mate nekdo vyzkousene, zda se v originalnim cernem IBC zahreje pres den voda a na jakou cca teplotu? Myslim tim tu plochu ku objemu, jestli je nejaka sance, ze se voda nejak vice ohreje 2) jaky pretlak snese IBC kontejner? 1,5 baru by snesl?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.16 (?), 8.5.2018 10:11

Dotaz 1 - ohřev nemám vyzkoušen, ve slunečný den odhad teploty vody je asi do 40-45 st.C. O cca 10 st.C by se teplota zvýšila pokud by se kolem dokola postavil jakýsi skleník (omezení proudění vzduchu a tím ochlazování - především v noci)

Dotaz 2 - tlak 1,5 baru IBC kontejner rozhodně nesnese. Jen pokud uvažuji boční stěnu cca 100 x 80 cm=8000cm2 x 1,5baru je 12000kg=12 tun (1 bar je cca 1 atm = cca 1 kg/cm2 = 100kPa=0,1MPa)

Zkusil bych namotat hada -  vyrobit výměník - aby prolezl horním otvorem buď z vlnovcové nerezové trubky nebo mědi.Vnitřní průměr trubky dle nejmenšího povoleného poloměru ohnutí. Připojení potom šroubením není problém.Délka vinutí odhad cca nad 20 metrů, Byl by to průtokový ohřívač. Teplota vody by byla zpočátku na teplotě IBC, pokud by odběr probíhal dále tak by byla asi o 8-10 st.menší.(měl jsem kdysi podobný ohřívač). Pokud by tam "had" otvorem nevlezl lze vyřezat otvor větší nebo vyrobit většího hada.    Luboš Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika