Větrný generátor s činy



radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 42.64 (?) 
6.6.2020 22:30, zobrazeno: 1669x
Ahoj nemáte někdo zkušenosti s generátorem větrným s činy kde stojí třetinu ceny než u nás na shopu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 68.37 (?), 7.6.2020 1:01

Šance na recenzi je nula. Ale zkuste recenze na cokoliv dražšího, mechanicky komplikovanějšího zakoupeného přes alibabu/expres a recenze dobré nebudou. Já jsem prakticky všechno vyhodil po velmi krátké době. Skimmery, čerpadla, teploměry, baterie,... Něco jsem zkoušel a něco jsem zakoupil s tím, že riskuju. Vtipná byla baterie 18650. Místo 3500mAh naměřeno 1100 mAh. A nebo jedno z čerpadel - točilo se obráceně :-D U dalšího odešel motor po půl roce, u dalšího zase shořel lajdácky udělaný a přímo nebezpečný zdroj (jak jsem zjistil po rozkuchání). Zajímavé, že vždycky měli super hodnocení a mraky spokojených zákazníků. A nebyly to levné mašinky. Čerpadlo co kus, to od 120 do 190 dolarů.  

Samozřejmě je to dražší a bude vám vyměřeno clo a DPH. 

Záruka = 0.

Kupte si tam hračky pro kočku nebo nějaký kabel. Jen vyhodíte peníze oknem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 42.64 (?), 7.6.2020 21:10
Tak já nakupují na ebay tam je to jednoduší a i se zárukou no stalo se mi už párkrát že přišlo horší zboží nebo jiné parametry než objednané tak to vždy vyreklamuji a vrátí peníze takže mám takhle už hromadu věci zadarmo. Nakupují a činy hodně DPH neplatím ani u 200 dolarovych objednávek. Zajímá mě někdo jestli má zkušenost s elektrárnou větrnou a ne ze to jsou v Číně jen šmejdy. Ne vždycky to je smejt
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.138 (?), 8.6.2020 13:09

V případě ebay se nakupuje ze skladu v EU. Je to opět ali, který má sklad v EU a využívá ebay, aby pokryla více zákazníků. A nebo je to obchodník, který nakupuje na Ali a prodává přes ebay. Tím pádem clo i DPH zaplatil obchodník a o to si navýšil cenu. A samozřejmě poplatek k tomu. I Ali někdy nabízí možnost zaslání ze skladu v EU, ale za cenu klidně i 2 x vyšší. DPH ani clu se vyhnout legálně prostě nedá, vždycky ho nakonec někdo uhradí a zákazníkovi se to projeví v ceně.

Asi se někdy něco solidního nakoupit dá (mně se to povedlo výjimečně), ale opravdoví kvalitní výrobci jen výjimečně využívají ali/ali-ebay. A rozhodně takové kvalitní výrobky s pořádnou výstupní kontrolou a bez fake certifikátů nejsou levné.

Z nějakého důvodu si u nás lidi myslí, že v Číně se vyrábí levně. Rozhodně nevyrábí, jen o něco málo levněji. Výhodou Číny je extrémní návaznost jednotlivých subdodavatelů. Všechno je to v obřích komplexech. Fabriky se dají postavit velmi rychle, protože potřebují jen zlomek povolení a nařízení hygieny, bezpečnosti práci apod je mnohem benevolentnější než u nás. A na ekologii se taky hledí méně než u nás. 

Levně se vyrábí ve Vietnamu, Bangladéši,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika