Ruční čerpadlo na vypouštění sudů



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
31.1.2018 17:43

Já mám na provázku u konce hadice gumovou zátku (do demižonu). Ponořím hadici, zašpuntuju pod hladinou, vytáhnu hadici, odšpuntuju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 31.1.2018 17:43

Já mám na provázku u konce hadice gumovou zátku (do demižonu). Ponořím hadici, zašpuntuju pod hladinou, vytáhnu hadici, odšpuntuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.59 (?), 1.2.2018 15:26

Pokud máte v úmyslu vypustit obsah sudu poblíž, pak stačí výše popsaná metoda kusu hadice s ponořením do vody a vytlačením vzduchu.

Ovšem jiná situace nastává, pokud vás zajímá, jak vodu ze sudu vypustit např. ke stromku vzdáleném 20 metrů. Není úplně snadné a praktické ponořit 20m dlouhou hadici a vypouštět z ní vzduch. Podobnou věc dělám (přepouštím tak vodu z výše položených sudů do níže položených, nebo zalévám stromky 30m hadicí z velké nádrže v rámci mého svažitého pozemku). Vyvrtal jsem si v plastovém kyblíku otvor přesně na hadici. Hadici zastrčím do kyblíku, ponořím jej do bečky a vytáhnu nad hladinu naplněný vodou. Voda z kyblíku tak teče gravitačně do hadice, vytlačuje vzduch a vytváří podtlak. Jakmile je obsah kyblíku téměř vypuštěn, ponořím kýbl zpět do sudu a pod vodou vysunu hadici, která teď již samovolně nasává vodu. Jistě, ventil je druhá možnost, ale všechny plastové, které jsem viděl byly na malé průměry hadice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 1.2.2018 17:16

Já také přepouštím vodu hadicemi po zahradě. Není nutrné plnit vodou 20 metrovou hadici, stačí taková, která dosáhne na zem vedle sudu a k ní pak spojkami a la gardena připojíte pokračování libovolné délky, v té již může být vzduch, voda jej vytlačí. Jednoduché a primitivní... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.203 (?), 2.2.2018 12:11

Jistě, tohle mě taky napadlo, taky je to možnost, ale pak jsem od toho upustil z toho důvodu, že veškeré spojky ala gardena redukují vnitřní průměr hadice (stejně jako vypouštěcí ventil). Používám 1'' nebo také 3/4'' hadice a tímto způsobem zaručím, že od místa nasávání po místo vypouštění je průměr pořád stejný a vodu tak přepustím (či stromy zaleji) o něco rychleji.

Ikdyž jak o tom přemýšlím, šlo by použít vaši metodu a místo gardena spojek spojit obě hadice zasunutím do kousku hadice o větším průměru, tím by nedošlo k redukci vnitřního průměru... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika