Krmítko pro ptáčky



host - 1.251 (?)
26.10.2008 1:48

Místo hovězího loje se dá použít nevyškvařené nesolené vepřové sádlo. Místo lojové koule se vezme ztužený pokrmový tuk smíchaný s vepřovým sádlem a pokud jsou tvrdé mrazy, může se přidat obyčejný stolní olej. To se roztaví a do toho se nechá zatavit mix semena pro semenožravé ptáky. Nechá se to m mrazu ztuhnout.Jinak drobným ptákům v tuku velice chutná mák, ten ale poslední rok zdražil na až 120 Kč za kilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 1.251 (?), 26.10.2008 1:48

Místo hovězího loje se dá použít nevyškvařené nesolené vepřové sádlo. Místo lojové koule se vezme ztužený pokrmový tuk smíchaný s vepřovým sádlem a pokud jsou tvrdé mrazy, může se přidat obyčejný stolní olej. To se roztaví a do toho se nechá zatavit mix semena pro semenožravé ptáky. Nechá se to m mrazu ztuhnout.Jinak drobným ptákům v tuku velice chutná mák, ten ale poslední rok zdražil na až 120 Kč za kilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 26.10.2008 7:35

Tak to je lepší než to co používám já.Asi může zobat víc ptáčků najednou.Díky za tip.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 26.10.2008 8:39

Zdravím, naše čiperky se musí spokojit s velkou petkou.Parádu moc nedělá, ale slouží dobře.Do půlky kokosového ořechu jim hňácám ztužený tuk s lojem obohacený jádry, a samozřejmně lojové koule.Je to u nás jako s tím ježkem, všichni pěkně obézníL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 28.11.2008 7:54

Tak jsem si podle vás vyrobila krmítko.Nejdřív jsem se bála že k němu ptáčci nepřiletí, protože jsem použila červenou láhev.Ale zbytečně.Už máme za týden zkrmeno 2 kg slunečnice a strávníku je tolik že po zimě bude pod stromem kupa vyloupaných semen .Asi udělám ještě jedno.Je to opravdu dobrý nápad.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 21.1.2009 16:52

Rovněž jsem se opičila a krmítko z plastových talířů a lahve už u nás visí taky. Ani se kvůli houpání a kývání zabezpečovat nemuselo. Sýkory a teď už i zvonci vyzobnou slunečnici, usednou jinde, spořádají ji a zase přiletí zobnout. Přidávám "úplně zlatou" sýkoru modřinku na svídě krvavé. M.R.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jiri.j - (1) - 54.246 (?), 25.1.2009 19:57

Já dělám krmítka z PET lahví třípatrová. Otvory mají šířku 5 až 6 cm, výšku 4 až 5 cm. (Větší se mi neosvědčily, do těch se potom dostane i šikovnější holub). Otvory jsou navzájem pootočeny o 120 st. aby ptáčci neseděli pod sebou. Okraje zbavím ostrých otřepů, které při stříhání plastu vznikají, odmastím tech. benzínem a polepím izolepou. Ptáčkům to usnadňuje orientaci při přistání a lépe se udrží než na ostré hraně. Druhé a třetí patro je nejpracnější - rozpáleným hřebíkem udělám asi 2 cm pod okrajem otvorů několik dírek na protilehlých stranách a protáhnu 2 až 3 provázky. Na ně položím kolečko vystřižené z tenké plastové podložky a zajistím dalšími provázky protaženými nad kolečkem. (To je dobré proto, aby ptáček třeba nepropadnul a nějak se nezašprajcnul, když vleze celý dovniř - dělají to občas modřinky). Ve dně lahve údělám několik malých otvorů, aby se tam nedržela voda když naprší nebo nasněží. Krmím hlavně slunečnicí, občas nějaká jiná semínka, lojem nikdy. Domnívám se, že různé živočišné tuky - vepřový, hovězí atd. - nejsou jejich přirozenou potravou a nemusí jim tak úplně prospívat (tuk třeba z housenky je něco úplně jiného).

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.11 (?), 25.1.2009 21:50

Vaši stehlíci, brhlík, koňadra i modřinka vypadají velice ukázněně. Když sleduji tady ty "šílence" u mě v krmítkách, myslím, že by třípatrové neuvítali-nedohodli by se na přístupu. V tom jednopatrovém z PETky mám 3 otvory jen na vyzobnutí cca 4x10 mm. Jinak mám ještě klasická krmítka, kam sypu. Krmím rovněž slunečnicí. Tady dosud všechen sníh neroztál, od úterý by měl padat další i větší mrazy hlásili, takže můžeme vesele pokračovat ve "výkrmu". Mějte se fajn, M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.114 (?), 26.1.2009 14:28

Dne20. ledna bylo u nás poměrně velké teplo (ve stínu + 9 stupňů C a na sluníčko až 22 stupňů). Od tohoto dne sýkorky zmizely. Místo 20 - 30 které se pravidelně objevovaly jich zůstalo cca do 5. A to nejen u nás, ale i u sousedů a v blízkém okolí. Je má domněnka správná, že jsme krmili sýkorky které k nám na zimu přiletěly z severnějších krajin a nyní se zase vrátili domů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 26.1.2009 15:00
Ahoj, tak taky pridavam svuj vyrobek:). Sypu jim ovesny vlocky. Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 112.63 (?), 26.1.2009 17:21

Pěkné. Ta březová kulatinka by byla dobrá i na stříšku-nebo nějaké proutí. Jestli sýkory byly z "chladnějšího" místa, si netroufám tvrdit. Mám zkušenost, že dokrmování moc nezneužívají. Tedy pokud se trochu oteplí, tak hledají přirozenou potravu a krmítka navštěvují zřídka, oproti jiným "vykutálencům" jako jsou vrabčáci, zvonci apod..Včera se tady sýkorky úplně "pobláznily a začaly se "svatebním" zpěvem. Myslím, že avizované ochlazení je ještě trochu zabrzdí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika