Dekorace - trpaslíci a jiní



Stránky: 1,  2   
frannta - (5) - 69.238 (?) 
10.2.2011 14:19, zobrazeno: 23523x

Kdo má na zahradě trpaslíky nebo jinou keramickou dekoraci?

My uvažujeme o téhle žábě na předzahrádku.

žába
žába
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 86.78 (?), 12.2.2011 0:11

"Vaši"žábu jsem si prohlédnul, pokud se Vám líbí, kupte ji.Sami máme trpaslíka, umístil jsem ho tak, aby na něj nebylo z veřejného prostoru vidět-mám pocit, že v současnosti nejsou zcela "in".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.79 (?), 12.2.2011 7:32

Je to sice děs, ale dětem v předškolním věku se to určitě bude líbit, svoji pětiletou dceru od nich v Baumaxu nikdy nemůžu odtrhnout Mimochodem, trpajzlíci na zahradě mají velice dávný historický původ. V pohanských dobách se na okraje polí dávaly sošky bůžků, které měly chránit úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 12.2.2011 8:50

Měl jsem na zahradě trpaslíka, ale už nemám, někdo mi ho ukradl, takže zřejmě jsou trpaslíci stále in..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 25.5.2011 16:20

Kdysi jsem četla rozhovor s člověkem (už nevím, zda to byl výtvarný umělec nebo architekt), který hovořil o tom, že trpaslíky nesnáší a že se svými přáteli podniká nějaké spanilé jízdy, na kterých trpaslíky ze zahrad krade. Možná jste se stal obětí takového organizovaného zločinu. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 25.5.2011 16:29

Taky jsem slyšel o věhlasném sochaři, myslím, že se jednalo o Kurta Gebauera, ale nevím to už jistě a ten navrhl největšího trpaslíka na světě. Myslím, že měl mít kolem 10 m, měl být z kamenných kvádrů a měl být postaven asi někde ve východních Čechách - Jičín, Hořice, Hradec Králové.. Já bych byl pro tuto realizaci.

Jinak taky Milan Knížák, pokud vím, se trpaslíky zabýval.

A jistě mnozí další slavní umělci do tohoto specifického oboru vnesli svůj osobní a osobitý vklad.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.78 (?), 25.5.2011 16:38

Tedy pokud se tím zabýval Milan Knížák a mnozí další "slavní " umělci tak na tom něco bude. Neviděl jsem nic od Černého, ale možná jeho výtvor již zakoupila a ukryla Národní galerie. Asi to muselo být něco tak velkolepého, že z toho až oči přecházely.

Já mám na zahradě pro potěchu dětí trpaslíčka Kovaříčka. Jinak bacha všude vlezou a strašně rychle se množej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 12.1.2016 13:15

Trpajzlík si lebedí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.195 (?), 25.5.2011 15:44

Všichni výrobci a prodejci se chvástají, jak je jejich keramika mrazuvzdorná. Jaký je ale trapas, když koupíte vlastní mamince k padesátinám trpaslíka, ze kterého se do jara oloupe barva a do druhého roku se rozpadne úplně. Není nad dřevo. Mám na zahradě sochu ze smrku a ani po pěti letech na ní nejsou stopy hniloby ani ničeho. Jen jsem ji jednou za ty léta přetřel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 25.5.2011 21:54

Dobrý večer. Trpaslíky nemusím, ale všimli jste si že keramický trpajzlík se zve kýč a dřevěný je nyní v módě?  Motiv je stejný , ale materiál rozhoduje . Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika