Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Další zahradní doplňky > Chemické WC

Chemické WC

Optus (189) - xxx.xxx.99.36 (?)
12.6.2019 22:11
To 100.216: no, zdržel jsi se jen o 6 let...
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Partnerem sekce je GrilyKrby.cz - první Weber World v ČR

Chemické WC

host - xxx.xxx.220.253 (?)
10.6.2008 17:40, počet návštěv: 134493
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

K nepravidelnému využití na zahradě výrobek firmy Campingaz nebo jiný?

Připojit reakci   

Chemické WC

host - xxx.xxx.224.121 (?)
1.8.2008 21:49
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

máme typ Villa9000, spokojenost naprostá, normální wc papír, na chalupě je neustále jeden člověk, na víkendy jsme 4, o prázdninách 1-5 lidí. náplň za solidní cenu.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.114.112 (?)
12.4.2009 17:39

Také by mě zajímalo, zda s ním má někdo zkušenosti. A zda se dá použít ten odpad do kompostu, nebo co s ním...

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.147.202 (?)
8.9.2009 13:07

Jaké je nejlepší a cenově přijatelné chemické WC na chalupu.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.187.141 (?)
8.9.2009 16:14

My používáme bezpřípojkové EKO WC Provapo (ten velký) a jsme také spokojeni. Už je starší (asi 10 let). Udělal jsem na něm několik úprav, které se nám ale vyplatily. Odpad je nalaminován zespoda (k vypuštění stačí otevřít ventil a nemusí se pumpovat) a splachovací mechanismus není jen zavěšen ale i opřen proti zemi, aby se páka v závěsu nevytrhla

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.2.142 (?)
19.10.2009 11:04

Možná to bude znít jako hloupá otázka, nicméně... může mi někdo sdělit, jestli náplně namíchané s dodávanými chem. protředky jsou odolné proti zamrznutí, nebo musím bezpodmínečně WC na zimy vyprázdnit?

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.211.35 (?)
16.6.2010 13:28

To by mě taky zajímalo, ale nikdo zatím nereaguje...

Ani jsme se nedozvěděli, jestli to jde jen tak vylít do kompostu. Asi ti co to vše vědí už sem nechodí...

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.166.190 (?)
8.7.2010 21:43

Měli jsme Provapo II.Nebyli jsme spokojeni. Při běžném používání náplň brzy zapáchala (po 5 dnech, v létě ještě dříve). Musíte si uvědomit, že vlastně splachujete vlastními výkaly, které se smíchávají s náplní+vodou (poměr byl dodržen). Když WC vypouštíte, musíte pumpovat přímo u obsahu výkalů_nic příjemného.Normálně se má WC vypouštět do kýblu_to také není moc OK, protože to při pumpování pěkně stříká. My jsme si raději udělali přepumpování přímo do žumpy a v zimě s obsahem zalévali zahradu. Na kompost bychom to nedávali. Koukněte se na stránky firmy, která dělá náplň_tráva po té chemii roste dobře. Závěr: WC není vhodné k dlouhodobějšímu používání, je nehygienické zvláště pro pány, protože je špatně navržená mísa_je mělká a chtě nechtě se orgánem dotýkají (pání musí i při malé potřebě sedět). Naštěstí jsme se již tohoto WC zbavili.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.234.104 (?)
15.7.2010 11:57

Máme stejné zkušenosti se zápachem i s vypratdňováním zásobníku... Mohu se zeptat čím jste Provapo nahradili a zda jste nyní spokojeni? Sháním každý nápad. Díky Vašek

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.73.241 (?)
22.1.2011 23:10

Máme možnost užitkové vody, tak jsme šli do splachovacího WC a plastové jímky (laminátový válec)obsah 7m3. Splachování je nastaveno na 1,5 litru=malá potřeba, 4 litry=velká potřeba. Do jímky dáváme bakterie za cca 90,- Kč = 5 dávek_dává se asi po 30 dnech.Zkušenost je komfortní oproti Provapu : žádný zápach při teplých dnech, při vypouštění v zimě na trávu tekla pouze lehce kalná voda bez papíru a zbytků. Jsme nadšeni!! Už nemusíme instruovat návštěvy, jak WC používat a třást se, když někdo neohlášeně přijede, že nemáme vyměněnou náplň v Provapu.Na mytí WC používáme eko gel bez chlóru, který je běžně v drogerii, neničí bakterie a cena je asi 60,- Kč. Užíváme si nyní čistotu a vůni.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.81.85 (?)
14.5.2011 9:34

Dobrý den,
rád bych přispěl k diskusi ohledně používání chemického záchodu. Chemický záchod jsme si osadili z toho důvodu, protože jsme neměli možnosti vybudování normálního splachovacího WC. Jsme smířeni s tím, že chemický záchod nemůže překonat komfortní podmínky splachovacího záchodu. Chemický záchod jsme si pořídili z důvodu nedostatku místa na žumpu a špatné příjezdové cestě. Zase neřešíme problém s odvozem fekálií, stavebním povolením, vodou, elektřinou a i náklady na vybudování a provoz splachovacího záchodu by byly určitě vyšší. Splachovací záchod by mi i tak připadal na naší chatku celkem zbytečný komfort. Zvolili jsme si proto chemické WC typ Provapo II na základě doporučení od známých, kteří tím vyřešili před několika lety stejný problém a jsme s ním celkem spokojeni. Na záchod jsme doplnili postranní madlo a po konzultaci s firmou Provapo udělali odvětrávání mřížkou ve zdi. WC Provapo jsem si zvolil také proto, že ho vyrábí česká firma a jeho princip mi připadá jednoduchý (blbovzdorný) tj. s dodržováním provozu chemického WC nemáme problém. Při splachování párkrát šlápneme předem i potom, chodíme i na malou stranu a dáváme přísady dle tabulky, občas přidáme v létě trochu vody cca 3 litry. Bál jsem se vyčerpávat výkaly na kompost, ale od firmy PROVAPO jsem dostal atest o biologické nezávadnosti, takže výkaly čerpám i tam a žížalami se kompost jenom hemží.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.187.141 (?)
14.5.2011 17:49
My jsme také neměli možnost vybudovat klasický splachovací WC. Ale jak jsme již napsal výše, Provapo nám vyhovuje. Myslím že důležité je udělat odvětrávání (u toho našeho byla v jedné části připravená roura) a potom není problém se zápachem. Tedy po delší době samozřejmě ano, ale to odvětrávání tu dobu dost prodlouží. Díky tomu, že máme chalupu na svahu tak nemusíme vyčerpávat pumpou, ale tím nalaminovaným "trychtýřem", na kterém je ventil a hadice. Laminát dna jsem nad průchodem do trychtýře provrtal, takže fungije jako síto s velkými dírami, ale menšími než je průměr hadice (kvůli ucpání). Určitě je ale nutné osu páky splachovadla opřít o zem, aby se nevyrhlo její uchycení v laminátu - tudy za čas potom obsah jímky může prosakovat a to není bůh ví co :(. Co se zmrznutí týče, tak to je v pohodě, asi třikrát se nám stalo, že obsah zmznul, po rozmrznutí ale bylo vše OK a záchod zůstal neporušen a funkční. Jako hnojivo je obsah naprosto skvělý, ekologičnost náplně byla jednou z podmínek (nechceme si to okolo chalupy otrávit). Dáváme to na kompost a kytky rostou jak šílený.
Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.105.220 (?)
29.5.2013 13:35

Dobrý den,
S WC Provapo jsme spokojeni již několikátou sezonu na chalupě. Kdo nahradil tento záchod v podtatě "splachovacím záchodem se žumpou". to je samozřejmě lepší, když si může splachovací záchod dovolit, hlavne z hlediska investice a prostoru. Provapo se osazuje tam, kde nejsou možnosti vybudování normálního splachovacího WC. Je jasné, že záchod PROVAPO nemůže překonat komfortní provoz splachovacího záchodu. My bohužel nemáme podmínky k tomu, abychom jsem si mohli dovolit splachovací záchod se žumpou, protože jsme omezeni prostorem a zároveň by nám obec nepovolila žumpu vzhledem k nepřístupnosti terénu. Do vyvážení žumpy fekálem by se nám stejně nechtělo. Zvolili jsme proto chemické WC typ Provapo II na základě doporučení od známých, kteří tím vyřešili před několika lety stejný problém a jsme s ním celkem spokojeni. Na záchod jsme doplnili postranní madlo a po konzultaci s firmou Provapo udělali odvětrávání mřížkou ve zdi. Dodržujeme postup provozování WC tj. při splachování párkrát šlápneme předem i potom, chodíme i na malou stranu a dáváme přísady dle tabulky, občas přidáme v létě trochu vody cca 3 litry. Obsah záchodu čerpáme na kompost asi po 2 měsících. Čerpání mi připadá jednoduché a bezproblémové. Tento záchod jsem doporučil v naší osadě a sousedé jsou spokojeni. S instruktáží, aby jim záchod správně fungoval nebyl problém.

P+K Kubovi

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.147.149 (?)
14.1.2015 11:46

Dlouho jsme si nemohli vybrat WC do naší horské chaty v Beskydech. Trávíme tu hodně času, protože jsme v důchodu. Potřebovali jsme Wc, co funguje celoročně a bez přísunu vody. Našli jsme Provapo EcoWC II. Po roce jsme velmi spokojeni, údržba je jednuduchá a bezproblémová.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.166.190 (?)
8.7.2010 21:49

Do WC se musí na zimu lit Fridex nebo něco podobného, to kompostu moc neprospívá.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.232.208 (?)
30.4.2012 8:51

Již osm let vlastníme na chatě PROVAPO II.a jsme velmi spokojeni. Je nutné dávat do toho litr a půl té jejich chemie a naředit vodou. Je nás 5 a ta pětilitrová směs nám na sezonu vyjde akorát. Na zimu to pouze z větší části odčerpáme, přidáme 1/2 litru zimní směsi, z jara doředíme vodou a pokračujeme dál...
H.Š

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.162.177 (?)
2.5.2012 13:35

Dobrý den, potřebujeme na chatě (po dobu rekonstukce) vyřešit chybějící záchod. Chceme tedy něco malého a levného. Koukala jsem na Campingaz Portable Flush WC small. Máte někdo? Poradíte? Je to přechodná záležitost, ale zajímá mě jestli to nezapáchá, jestli exkrement zmizí ihned po vyprodukování apod. Děkuji moc.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.235.54 (?)
2.5.2012 19:07

Vy vsichni, co nemate zumpu, juknete na fekalni precerpavace.Je to super vec.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.253.34 (?)
26.8.2013 9:53

Vlasníme Provapo už mnoho let a naprostá spokojenost. Pouze ženám někdy vadí ten zápach a hnědé splachování. Zápach jsem odstranil téměř úplně vyvedením odvětrávací trubky nad střechu, hnědé splachování chce akorát častěji vyměnit nápln. A hlavně... obsah lze používat jako chlévskou mrvu a močku na záhony bez problémů a roste to pak fantasticky. Na zimu výrobce prodává ekofridex proti zámrzu ale každý rok nám to zamrzlo a nic se záchodu nestalo. Výrobce je velice ochotný a vždy dobře poradí.

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.53.234 (?)
11.6.2013 17:06

Já jsem si pořídil záchod provapo II před třemi lety na chalupu v Jizerských horách. Vodu máme jen z potoka, takže to byla jasná volba a dosud jsem kromě pravidelné údržby neměl žádné problémy. Hlavně mi šlo o to aby to vydrželo iv zimě při minusových teplotách a se zimní přísadou mgp je vše v pořádku, zatím spokojenost

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.100.216 (?)
11.6.2019 20:51

Omlouvám se za zdržení. V zimě do náplně přidívíme ekofridex a je to zcela bez problémů. Fakt ale je, že nám jednou záchod zarznul, ale po rozrazení vše fungovalo bez problémů a nic neprasklo.

Připojit reakci

Chemické WC

Optus (189) - xxx.xxx.99.36 (?)
12.6.2019 22:11
To 100.216: no, zdržel jsi se jen o 6 let...
Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.255.198 (?)
7.7.2012 12:51

Dobrý den, WC od firmy PROVAPO BAPA mám již 6 let a nemůžu si ho vynachválit. Při správném naředění tekutiny s vodou wc nesmrdí a voní krásně po citronech. Další výhodou je v zimě že ho na chalupě můžete používat i v -17C jako já a nezamrzne. Je to prostě super. Kodysek

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.150.76 (?)
11.3.2014 17:27

Máme chatu na Šumavsku a velmi rádi si tam chodíme oddechnout hlavně v létě, ale protože jsme na kopečku, tak nemáme přístup k vodě. Provapo jsem našel na internetu a byla to jasná volba i kvůli tomu, že mají záchody pro invalidy a moje žena je na vozíčku. Záchod máme již 3 roky, na zeď jsem přidělal madla a kromě běžné úpravy jsme neměli žádné problémy.
Svobodovi

Připojit reakci

Chemické WC

Petr (2) - xxx.xxx.129.76 (?)
5.10.2015 17:00

mam campingaz chtel jsem se zeptat co delat v zime v mrazech nepraskne to..poradte..diky

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.87.56 (?)
3.5.2016 14:28

Prosím poradí někdo jaké wc je nejvhodnější na zahradu? Máme pouze vodu z rybníka, tak aby se nezánašel. 

Připojit reakci

Chemické WC

host - xxx.xxx.250.122 (?)
2.6.2017 9:49

Tady najdete vsecko co potrebujete vedet k chemickym zachodum. Strucne a prehledne.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Chemické WC2712.6.2019134494
Impregnace pařezu411.6.2019383
Ruční čerpadlo na vypouštění sudů142.2.20186342
Folie pod květináče - rovnoměrné zavlažování226.12.20171030
Krmítko pro ptáky v zahradě7910.12.201763802
Olejový valec128.7.20171004
Přistínění hortenzie56.9.20163020
Sloupek na vodovod530.6.201619296
Ochrana bambusové rohože 221.2.20162210