Pěstuje někdo Eucomis?



host - 99.57 (?) 
12.2.2016 9:38, zobrazeno: 6912x

Pěstuje někdo prosím Eucomis? Tahle rostlina se mi ted moc líbí v jednom katalogu kde mají spoustu pěkných odrůd…chtěla bych jí zkusit, pokud v tom není nějaký zádrhel. Máte zkušenosti…wink?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 244.99 (?), 12.2.2016 11:13

Pěstuji někoik kultivarů v květináčích stejným způsobem jako hvězdníky Hippeastrum, kvetou v létě a na podzim. Nenesou mráz. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.57 (?), 12.2.2016 11:54

Děkuji za odpověd. Hvězdníky nepěstuji, takže nevím.

Jestli můžete, mám pár otázek. Kvete Vám Eucomis pravidelně? Kde je máte umístěné? Plné slunce? Zálivka. Hnojení. Zemina. Chtěla bych je mít v květináčích na plném slunci (ráno trochu stínu), přes zimu v bezmrazém sklepě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 12.2.2016 17:10

O pěstování hvězdníků je spousta informací na netu, i v češtině.

Eucharisy mám v polostínu, zalévám přiměřeně, není to sukulent ani bahenní kytka, hnojím v době růstu a květu jednou týdně kristalonem jako ostatní kytky, zemina obyčejná pro pokojové rostliny. Kvetou každoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.240 (?), 12.2.2016 21:53

znáte to pořekadlo o voze a o koze? Něco takového platí i o eucomis a eucharis. Ph

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 13.2.2016 9:24

Oprava - příspěvek 12.2.2016 17:10 - patří tam Eucomis = chocholatice a ne Eucharis = Urceolina = líbenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.57 (?), 13.2.2016 13:32

To je v pohodě, já to pochopila. Eucomis tedy zkusím wink.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 81.203 (?), 16.2.2016 21:33

Eucomis je velice zajímavá cibulovina, která je velice opomíjená. Mám kolem 30 cibulí a pěstují je v kontejnerech i v zemině. V kontejnerech pěstuji jen větší cibule a nově zakoupené. Malé jedince jdou do půdy, kde se jim daří velice dobře. Půda je daná lokalizaci zahrádky a tak neuvažuji o vhodnosti půdy.  Do kontejnerů dávám půdu hlinitou smíchanou se zakoupeným sustrátem. Plné sluníčko eucomisu nevadí, ale v poledne na plném sluníčku rostliny kamuflují nedostatek vody vadnutím. V půdním prostředí se nemusí rostliny zalévat až na vyjímky. Obecně každá rostlina má ráda zálivku. Hnojení a kvetení je úzce spojeno. Silné hnojení omezuje kvetení a tak se vytváří dojem, že eucomisy málo kvetou. Nejllépe je přihnojovat hnojivem s převahou draslíku a fosforu (žlutý a červený Kristalon). Tak u mně odrůda Pole evansi za pět let ještě nezakvetla protože jsem ji předdhnojil. Mohutně roste a má po dešti polámené listy. Na druhé straně odrůda Bicolor snáší přihnojování a kvete každým rokem.  Na zimu je umístit do sklepa z kontejnerem nebo vysušené cibule umístit do vysušeného písku.  Hodně pěstitelských úspěchů      přeje Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.57 (?), 17.2.2016 22:16

Moc děkuji za cenné rady wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika