pěstování lilií



host - 34.50 (?)
8.8.2011 21:06

Dobrý den.

Chtěla bych vás poprosit o pár rad.Lilie pěstuji letos prvním rokem /v květináči/, a tak bych se chtěla zeptat, kam s nimi na zimu, zda se mohou nechtat v květináči či nikoli.Dále bych se ještě ráda zeptala, jak mám nyní po odkvětu, ale i během zimy praktikovat zálivku.

Děkuji.Lucie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88), 1.8.2007 9:53
Záleží, o jaký druh jde. Orientální a OT hybridy potřebují kyselou půdu, takže já je sázím do rašeliny +písek. a ne tak hluboko, cibule časem stejně trochu zaleze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.242 (?), 12.10.2007 21:06

Prosím o radu. Byla jsem nucena vykopat cibule lilií - zatravňování plochy po zakoupení zahrady. Chci je přesadit jinam. Problém je v tom, že až na jaře. Jelikož není ještě dokončen plán zahrady a nevím přesně kde záhon bude. V tuto chvíli jsou ve sklepě v bedně s pískem. Někde jsem si přečetla, že do jara vydrží. Co myslíte? Vydrží?

Také mnoho cibulek bylo hodně malých a co jsem si všimla minimum na zahradě kvetlo. Je možné podle cibulí poznat druh? Poradíte? Děkuji. Začínajicí chalupářka-zahrádkářka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.138 (?), 14.4.2008 14:19

Tak pozor!!! Zásadně lilie netvoří hlízy ale CIBULE. Zeminy má být nad cibulí 2 x výce než je její výška. Výjimku tvoří pouze lilie candidum = bělostná, ta musí mít nad špičkou pouze max. 2 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.50 (?), 8.8.2011 21:06

Dobrý den.

Chtěla bych vás poprosit o pár rad.Lilie pěstuji letos prvním rokem /v květináči/, a tak bych se chtěla zeptat, kam s nimi na zimu, zda se mohou nechtat v květináči či nikoli.Dále bych se ještě ráda zeptala, jak mám nyní po odkvětu, ale i během zimy praktikovat zálivku.

Děkuji.Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 8.8.2011 21:11

Lucie, jsou tyto moznosti: bud je nechate v kvetinaci, ale ne venku! - takze idealni misto je cca od -2 do +5st, pokud bude zem na podzim mirne vlhka, neni treba vubec je pres zimu jakkoliv zalevat

nebo je vysadite s kvetinacem primo ven a zjara vyzvednete

a nebo vysadite bal do zeme nyni na podzim

Samozrejme je take dulezite vedet do jake skupiny Vase lilie patri (orientalni hybridy jsou vyrazne narocnejsi)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 12.8.2011 14:06

Mi se vyplatilo zakopávat květináče do nevytápěného foliovníku, lilie pěstuji i ve volné půdě až na orientálky, ty mi vždy zhnily.Loni jsem nechala květináče z nedostatku času venku za posezením a přikryla kartony, zbytek jsem dala do kůlny. Z kůlny přežily všechny a rostly, z venku přikryte kartonem už to bylo horší.  Není to ideální, některé cibule přežily, ale nevyrašily, jiné zhnily, Rostly jen asiatky, některé OT, a jedna orientálka. Takže nejlépe je nevytápěný foliovník, nebo kůlna, kde teplota nekleá moc pod nulou.

přeživší orientálka z květináče
přeživší orientálka z květináče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 12.8.2011 14:08

Iowa Rose přežije v květináči i několik let a je silně množivá

Iowa Rose
Iowa Rose
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.178 (?), 28.10.2007 16:57
Dobrý den, dostala jsem lilii v květníku, bydlím v bytě, takže přesazení na zahrádku bohužel nepřichází v úvahu. Mohl by mi, prosím někdo poradit co s lilií po odkvětu?
Mám-li cibule vyndat a znovu zasadit, nebo nechat vyschnout...
Pořaďte, prosím...
Děkuji, Kovářová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.89 (?), 28.11.2007 21:03
Asi vás zklamu, ale lilie prodávané v květináčích nejsou určeny k trvalému pěstování jako pokojové květiny. Většinou doma nemají dostatek světla pro normální růst. Lépe uděláte pokud se smíříte s tím, že vámi zakoupená rostlina je vlastně jen jednoletá (jako např. zjara prodavaná primula) a dále musí již ven. Věnujte ji někomu kdo má zahrádku, uděláte mu radost a sobě možná také, to co by vám rostlo z cibule příští rok - a ani nekvetlo by vás asi moc nepotěšilo. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.208 (?), 1.5.2008 20:05

Dobrý den pane Novák. Ráda bych viděla vaše fotografie lilii. Jsou to moje oblíbené květiny. Začínám je taky pěstovat.  můžete zaslat na DanaPodhajecka@seznam.cz  děkuji moc a těšim se na fotografie. Naschledanou sl. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika