pěstování lilií



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 54.208 (?) 
26.5.2011 20:36

Paní Jitko, lilie nejsou asi ty květiny, které právě hledáte.  Jednak podléhají modní vlně a kontrola cibulí musí být prováděná pravidelně z praktického hlediska. Jsou to zahradní květiny, které jsou nejvíce napadány chorobami a škůdci. Denivky jsou ty pravé květiny, skoro bez práce. Je možné je pěstovat v různých odstínech a sestavovat do kolekci. V časopisech asi nenajdete to, co potřebujete. Je málo takových pěstitelů, kteří by odhalili svá tajemství. Dle mých zkušeností je třeba pěstovat tou zvolenou květinu a ptát se postupně na detally až si vytvoříte své zkušeností.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.5.2011 22:46

kazdy si mysli, ze trvalky jsou na pestovani jednoduche, coz je omyl - vyndat se cas od casu stejne museji a presadi se jinam - stejne jako lilie, narcisy a jine... treba ja nemam skalku, protoze nechci po kazdem desti rvat plevel, to radeji projedu plečkou cibuloviny v řadách a je to hned pryc, neznam nic horsiho nez pleti kosatcu! Jirinky pestujte dal, tez lilie, pokud chcete neco jednoducheho, tak treba cínie, jsou vdedné a odolne, navic k rezu, barevna skala je obri, pestovani zdar! M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 18.7.2011 22:15

lilie pěstuji už několik let v normální zemině jen jsem přidala rašelinu a zjara obsypu cereritem, Odolnější jsou asijské.ale i některé orientální se mi daří -mají nádhernou vúni.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.100 (?), 12.8.2011 14:15

Hraboši je mohou sežrat i na jaře, lépe je dát do košíku z králičího pletiva, tak bude mít paní jistotu, že ji to žádný chlupatec nesežere. Krtek by cibule poškodil jen při hrabání chodeb, je hmyzožravec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.54 (?), 16.8.2011 15:17
Dobrý den. Asi jste dlouholetý pěstitel lilií, tak bych se chtěla obrátit na Vás a zeptat se na pár věci. Dnes jsem od přítele dostala rozkvetlou lilii koupenou v supermarketu v květináči, bohužel na ni není napsaný druh ani žádné konkrétní informace. Chtěla bych se zeptat co bych s touto rostlinou teď momentálně mněla dělat? Jelikož jsem zde četla že rozkvetle lilie ze supermarketu už dále nerostou, také na jaké místo nasadit jesti slunné nebo polostinné. Předem děkuji za odpoveď Lucie S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.254 (?), 16.8.2011 22:00

Na vaše otázky nelze odpovědět bez obrázku vaší lilie.Tak by se alespoň dala určit skupina a podle toho doporučit podmínky pěstování.Asi nic nezkazíte, když lilii opatrně vyklepnete z kořenáče a zasadíte na záhon.Pokud to není nějaká zvláště choulostivá odrůda, do zimy zakoření a příští rok poroste normálně a pokvete.Je-li to nějaká choulostivější, může přes zimu uhynout, ale v takovém případě byste ji stejně nezachránila. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.243 (?), 24.8.2011 11:09

Dobrý den, na své zahrádce jsem objevila místo, kde se liliím neuvěřitelně daří, mají zde takové podmínky (světlo, vlhkost), že tvoří o polovinu větší květy než má soused, který mi je daroval. A tak mi to nedá a uvedený záhon rozšiřuji o nové a nové odrůdy, z kterých mám velkou radost. Chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké doprovodné rostliny by bylo nejlépe k liliím vysadit. Je pravda, že nakvétají postupně během celého léta podle odrůd, ale přeci jenom během sezóny mají taková "hluchá" místa, kdy nekvete žádná z nich, nebo jen jeden druh a záhon pak vypadá smutně. V odborné literatuře doporučují ruzné traviny, ale s těmi nemám v květinovém záhoně moc dobré zkušenosti - většinou se dost rozrůstají, nebo nekontrolovaně vysévají. Ráda bych lilie podsadila nějakou vhodnější trvalkou(trvalkami), která ji výškou nepřeroste, nazastíní její krásu, pouze nádheru lilií doplní, tak aby byl záhon zajímavý i v době kdy žádná z lilií nekvete. Děkuji za radu. Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.49 (?), 23.11.2023 13:41

Dobrý den. Se stejným dotazem se také obracím ne všechny pěstitele lilií. Také nevím co nasázet mezi lilie. Rozrostly se mně neskutečně - začínala jsem s jednou lilií v květináči víc jak před deseti lety. Pak jsem různě dostala od dětí a vnoučat cibule různých druhů - podle toho, jak se jim na obrázku ta která líbila. Rozrostly se neskuteně a tak jsem je rozsazovala, protože začaly mít hodně malých kolem sebe. Něco se mně podařilo podle pujčeného katalogu Lukonu určit (snad dobře) druh. Nyní jich mám i když hodně stejných, víc než hodně. Nijak je nehnojím, jen jim vždy přhodím kompost, protože pletím někdy obnažím i cibule, nasypu mezi ně na jaře posekanou trávu a na podzim před zimou nadrcené listí. Ale rádda bych přesto mezi ně něco nasázela - nic mě ale nenapadá. Děkuji všem za odpověď. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.185 (?), 23.11.2023 19:23

Mezi lilie jsem jednu dobu sázela nízké letničky (lobelku, tařičku přímořskou ap), vypadalo to docela hezky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika