Liliochvostec (Eremurus robustus)



host - 205.50 (?)
6.4.2018 9:21

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme v plánu rekonstrukci a eremusy mám blízko domu, tak se bojím, aby je dělníci nezničili. Ale rekonstrukce má začít už na jaře, takže není čas čekat na přesazení eremusů do léta/podzimu.

Dají teď presazení, nebo je to zbytečné a přišla bych o ně? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 25.2 (?), 2.4.2013 12:59

Eremurusy jsou vděčnou a efektní rostlinou.A jak je vidět z příspěvků diskutujících i oblíbenou, ve všech kultivarech.Eremurus robustus je rostlina dosahující výšky až 2,5 m, Eremurusy hybridy jsou menší kolem 1 m a různých barev květu.- Přiznám se, že v minulosti jsem si hrál na skrblíka a chtěl jsem zužitkovat i semeníky, bez uspěšně.Nejjistější množení je opravdu hlízami, a to pokud chcete kvetoucí rostlinu v následujícím roce tak výsadbou celé hvězdice.Pokud Vám jde o rozmnožení ve větším množství tak se může povést i oddělením jednotlivých ramen a vysázením, ale dokud si hvězdici neobnoví tak nepokvete.Na místě vydrží mnoho let, ale je dobré ji po sedmi až deseti letech vyrýt a přesadit na nové neokoukané místo a při té příležitosti zkontrolovat zdravotní stav hlíz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.209 (?), 14.2.2013 20:42

Hloubka výsadby nesouvisí s kotvením, protože Eremurusy si každý rok vytváří kompletně nový kořenový systém.Ten starý uhnije pod starou hlízou.Hloubka je důležitá hlavně kvůli tomu, aby celá hlíza byla pod povrchem.Přesazovat lze, ale až po zatažení rostliny na podzim.V té době se také sází.Jinak Eremurus robustus má křehkou hlízu, narozdíl od jiných, jako třeba E. stenophyllus, E.bungeii, takže pokud není nutné hlízu vyjímat, může zustat v zemi.Pěstovat se ze semen dá.Navíc E.robustus se práve moc nemá k vegetativnímu množení, t.j. hlízy se moc nedělí. Takže semeny ano, ale trvá tak 6 let, než uvidíte první květ.Jinak ten stvol hroznovitého květenství má i ke třem metrům u letitých exemplářů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.209 (?), 14.2.2013 21:03

Opravuji: stará hlíza uhnije pod novou hlízou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.50 (?), 6.4.2018 9:21

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Máme v plánu rekonstrukci a eremusy mám blízko domu, tak se bojím, aby je dělníci nezničili. Ale rekonstrukce má začít už na jaře, takže není čas čekat na přesazení eremusů do léta/podzimu.

Dají teď presazení, nebo je to zbytečné a přišla bych o ně? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika