Liliochvostec (Eremurus robustus)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 11.20 (?) 
29.7.2009 16:06

Mám tři barvy liliochvostce, když kvetou vévodí zahrádce.Zkusila jsem semena zasadit napodzim do záhonu, zjara mě překvapily malé zelené nitky-jako počínající pažitka-pod zemí jsou hlízky dlouhé asi jako sirka a silné jako tři sirky.Tak teď se uvidí co bude dál.Na zimu je nutné hlízky přikrýt tak, aby k nim nemohla voda.Nesnáší rašelinu a je nutná drenáž.Prý se lépe množí hlízou.Já jsem hlízku dle chytrých rad zasadila dost hluboko pod zem asi20-30cm a měla jsem úspěch.Úspěšné pěstování přeje DANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 58.225 (?), 6.1.2010 16:57

Jenže E. robustus je jen jeden a to bílý, ta barevné jsou další druhy a křížence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.212 (?), 18.9.2011 23:07

Na zahrádce pěstuji Liliochvostec a prosím o radu, zda mám nyní na podzim odřezat listy a rostlinu zakrýt?Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 19.9.2011 6:13

Pokud má Vaše rostlina ještě v září listy, stoprocentně to není liliochvostec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.35 (?), 19.9.2011 7:44

Podle mne to máte kleopatřinu jehlu.Liliochvostec zatáhl listy už v létě.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Evam. - (3) - 123.212 (?), 19.9.2011 23:04

Děkuji za informaci.Barva květu je žlutě oranžová.Mám listy na zimu odříznout? Zatím jsou stále zelené.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 20.9.2011 20:47

Takže máte Kniphofii - mnohokvět - "Kleopatřinu jehlu". Listy jsou stálezelené, na zimu je neodřezávejte, až na jaře odstřihněte ty co zmrzly, uschly a shnily, někdy jsou to bohužel všechny, ale i tak většinou vyraší nové, záleží na kultivaru, pěstuje se jich u nás kolem pěti... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Evam. - (3) - 123.212 (?), 20.9.2011 23:42

Pane Janča! Moc Vám děkuji za radu! Eva M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.48 (?), 30.9.2012 7:06

Zdravím, chcem si zasadiť túto rastlinu, ale mám otázku, z jednej hluzy vyrastie jeden kvet alebo ich treba dať viacej do hniezda, aby to vyzeralo ako na obrázku?Dakujem.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 14.2.2013 19:04

Eremurus nejen robustus je efektni rostlina jež dokaže upoutat pozornost.Možna se da semenem množit, parkrat jsem to i zkoušel ale bez uspěchu.Ale v podstatě se to nemusi u zahradkařu řešit, dost spolehlivě se da množit novymi hvězdicovitymi hlizami. Eremurus je rostlina na dlouhodobe umistěni na jednom mistě, nema rada přesazovani.-U druhu robustus je dobre sazet do hloubky min.deset cm, vzhledem k dobremu kotveni až dvometroveho květniho stvolu.U metrovych hybridnich odrud samozřejmě stači hloubka polovični.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika