Liliochvostec (Eremurus robustus)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 16.111 (?) 
11.10.2008 23:23

Také ho mám druhým rokem.Loni měl jeden květ a letos už mám tři klasy.Mám ho v humózní půdě, ale hlíza sedí na vrstvičce písku.Je krásný a i po odkvětu, má dlouho pěně zelené bobulky, než uschnou a vytvoří semena.Nepřikrývám, ale loni byla mírná zima, tak nevím, co udělá letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 9.81 (?), 12.1.2009 17:12

ja mela tuto nadher.rost.uz 7let ale loni jsem o ni prisla mela vsechny podminky ktere ma mit pro zdarny rust a stejne mi odesla proc?nevim.loni jsem si zasadila novou tak jsem zvedava jak mi poroste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.81 (?), 15.1.2009 15:00

jeste musim napsat ze ji pestuji u zdi kde neni mokro, a ma pod ni taky vrstvu pisku a jeste nize mam kaminky nad nimi zeminu, pod hlizou trochu pisku pak zeminu a nad tim vsim opet kakinky aby voda rychleji odtekla, kvetla nadherne asi 7let a loni uz nevyrostla, zrejme ji neco "sezralo"ale hryzce tam nemam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.102 (?), 14.2.2009 19:32

Eremusur pěstujeme už několik let. Každoročně bez problémů vytváří i nové cibule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 22.2.2009 14:44

zdravím- eremurus má několik druhů, je nížší - ten je obyčejně oranž.žlutý, viděla jsem vysoký bílý robustus a měla jsem robustus růžový- ten mi po letech vyhynul. ale nejvíce se mi líbí ten nižší a když je jich více v trsu. K. S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.47 (?), 2.5.2009 13:03
Když eremurus po mnoha rocích úspěšného růstu zajde, může to být jen tím, že nebyl včas přesazen a on prostě "vyžil" půdu ve svém okolí. Mně začal po mnoha letech také jeden ze dvou exemplářů "tak nějak strádat", tak jsem jej přesadil a současně rozesadil na jiné stanoviště = a letos mi z jedné původní rostliny vyrašilo sedm nových... Slávek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 2.4.2013 13:09

Každý máme s eremurusem své zkušenosti.Nevím proč by jsem měl ere na zimu přikrývat a chránit.Pěstuji ho více jak patnáct let, je to klasika robustus, hybridi přišly mnohem později. Sázim stále podle rady svého zahradníka a to u těchto velikánů do hloubky minimálně deset až dvacet cm.Při délce květního stvolu a váze je to nutností.Mnohé roky se vrcholové pupeny ukázaly ještě v pozdním podzimku a následný vegetační rok normálně bohatě kvetly.- Efektní a srandovní je vysázet nad eremurus tulipány nebo hyacinty.Mám dobrou zkušenost i s česneky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.211 (?), 3.1.2010 19:01

Nevím co Vám p.Basík prodal, ale Eremurus není potřeba drenážovat.Nesnáší nadměrně zamokřenou půdu jinak není potřeba nic dělat.Už vůbec není potřeba ho na zimu zakrývat.Pochází z asijských stepí a proto nesnese stín a vlhko.Jinak je velice houževnatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.41 (?), 18.4.2024 11:43

Dobrý den. Liliochvostec mám na zahradě xlet a zdárně se víc než hodně rozrůstá. A abych se přiznala, tak vůbec nevím co s ním. Když je vyryji, tak je mně líto je vyhodit. Mám tu různé barvy a v různých výškách. Nemá někdo zájem o hlízy, jak já říkám chobotničky. Ráda nějaké rozdám.

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.211 (?), 3.1.2010 18:57

Ze semen kvete cca po pěti letech.Stvol můžete klidně nechat, protože semena tvoří již během květu.Kvete od spodu klasu postupně nahoru, přičemž od spodu už odkvetlé kvítky zasychají.Přeneseně by se dalo říci, že "hoří jako prskavka".Běhm srpna kompletně zatáhne a raší už brzy na jaře.Sázet se může po zatažení až do zámrzu.Pokud se sadí na jaře pokvete až napřesrok, nebo bude květ malý.Jinak nenáročný a velice odolný vůči mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika