Jsou to modřence?



L_B - (20) - 104.242 (?)
12.9.2019 8:53

Lído, děkuji moc za potvrzení!

Tohle je pro mě novinka, že modřencům rostou listy už na podzim, ani na netu jsem o tom vcera nic moc nenasla - tak aspon jsem ted chytrejsi - diky!yes

A na zimu to mam prikryt chvojim/listim nebo si toho nevsimat a nechat to na prirode?

V tesne blizkosti (na okraji toho modrencoveho pole) jsem vysadila pivonku, kterou budu urcite na zimu prikryvat, tak abych vedela, jestli to kdyztak prekryt cele.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

L_B - (20) - 104.242 (?), 11.9.2019 13:52, zobrazeno: 3937x

Dobrý den,

nedávno jsme si pronajali zahrádku a k mé radosti na mě čas od času vykoukne nějaké milé překvapení.

Tentokrát na nás v koutku mezi šeříkem a smrkem vykoukly listy, které vypadají trochu jako sněženky, spíš ale modřence, cibulky mi přijdou taky tak, jenom mě mate, že listy vyrostly teď, na přelomu srpna a září (měla jsem za to, že tyto cibuloviny jsou jarní kytky:). Zatím nekvetou, ani náznak nasazení na květy není vidět.

Můžu zdejší osazenstvo poprosit o identifikaci? - jsou to modřence? - a proč rostou na podzim? - mám to uříznout, aby se cibulky zbytečně nevysilovaly a nebo nechat "napospas" přírodě?

Díky moc!



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.41 (?), 11.9.2019 21:16

Ano, jsou to modřence. Ony vyrážejí listy už teď, ty přezimují a zjara se mezi listy objevuje květenství. Po odkvetení zaschnou, přes léto nejsou vidět a vyrážejí zas touto dobou...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L_B - (20) - 104.242 (?), 12.9.2019 8:53

Lído, děkuji moc za potvrzení!

Tohle je pro mě novinka, že modřencům rostou listy už na podzim, ani na netu jsem o tom vcera nic moc nenasla - tak aspon jsem ted chytrejsi - diky!yes

A na zimu to mam prikryt chvojim/listim nebo si toho nevsimat a nechat to na prirode?

V tesne blizkosti (na okraji toho modrencoveho pole) jsem vysadila pivonku, kterou budu urcite na zimu prikryvat, tak abych vedela, jestli to kdyztak prekryt cele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.9.2019 10:15

Přikrývat nemusíte ani modřence, ani pivoňku. Já teda všechno na podzim nechávám tak, jak to je, takže co tam nějaké listí napadá, to tam zůstává. Pivoňky zbytek listů trochu chrání, ale ony zimní ochranu nepotřebují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L_B - (20) - 104.242 (?), 12.9.2019 10:39

Vida, dalsi novinka. Tchynka (od ktere jsem si pivonky prave privezla) je na zimu prikryva, tak jsem se chystala ji prikryt taky. Tak jednu zkusim s prikrytim a jednu bez a uvidim, jestli v tom bude nejaky rozdil...:)

diky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 12.9.2019 11:12

L-B: modřencům listy nechejte-právě díky nim i pro květ síly nabírají! Pivoňky máte bylinné, nebo dřevité? Kdy jste je sázela, jak byly sazenice velké, staré? V jaké lokalitě je pěstujete? Čím maminka Vašeho muže pivoňky snad s ůspěchem přikrývá-listím, chvojím, kompostem, zeminou...? Se zájmem SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L_B - (20) - 29.128 (?), 13.9.2019 12:49
SPCH: pivonky mame bylinne - klasicke "babickovske ze zahradky". Sazela jsem je v pulce leta - vim, ze se to nedoporucuje, ale tehdy zrovna byly k mani, tak snad to preziji. Velke byly tak nejak normalne:) - kazda mela pekny trs - vysadbove jamy jsem mela odhadem 30-40cm. Stare jsou hodne, na tu chalupu jezdim temer 20let a pivonky tam uz tehdy byly krasne, rozrostle a kazdy rok nadherne kvetou. A nevsimla jsem si, ze by jim babicka ci tchynka venovaly nejakou extra peci. Na zimu cely zahon (pivonky, ruze a dalsi trvalky) trochu prihrnou a bud daji listi (mame svuj zdroj) nebo chvoji, kdyz se nekomu chce do lesa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.41 (?), 12.9.2019 12:15

Také pivoňky nepřikrývám. Jednou jsem udělala výjimku, když jsem koupila novou a měla jen dva listy, tak tu jsem první zimu přehodila větvičkou chvojí.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L_B - (20) - 29.128 (?), 12.4.2020 17:19

Dobrý den, všem

jenom jdu "nahlasit", ze to opravdu byly modrence:) - a co vic, vykvetlo jich opravdu hodne, a docela postupne, tak uz nam nekolikaty tyden delaji radost - prikladam fotku (v pravem hornim rohu uz jde videt i rasici pivonku, ktera zdarne prezila zimu a ma se k svetu).yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.138 (?), 12.4.2020 22:35

Teď jsem si všimla, že jste psala, že jste pivoňku sázela v létě - ale to je pro pivoňku správně (tedy tu "babičkovskou"), pivoňky a kosatce se totiž mají ideálně sázet v srpnu wink.     Lída          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika