Jak ochránit cibulky před hryzci?



host - 30.14 (?)
9.11.2009 16:30

Já sázím do mističek z králičího pletiva.V loni jsem dala i pletivo zvrchu, ale hyacinty nemohli proléz skrz dírky ven.Tak jsem ho musela vystříhat.No hold není na škodu u práce používat hlavu.Tulipány a krokusy problém neměli.

Zahradničení zdar! Radka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 248.7 (?), 8.11.2009 0:22, zobrazeno: 23197x

Dobrý den,
prosím o radu, jak ochránit cibulky tulipánů v zemi před hryzci (a jemu podobnými), kteří je žerou. Někde jsem četla že pomůže dát je do síťky a tak je zasadit, ale do jaké? Jemnou by hlodavci určitě překousali a nějakou drátěnou - to bych se bála že se pak o to poškrábu až se budu v zemi příště hrabat... Děkuji za všechny rady!
Lucka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.38 (?), 9.11.2009 8:52

Možností je víc, nejlépe kombinovat:

1. Dát dospodu i nahoru v záhonku králičí pletivo, dobře uzavřít kolem dokola. Oka jsou tak do 1 cm, mívá 120cm šíř. Některé je potažené tmavozelenou umělou hmotou, líp se s ním zachází a "vypadá". Často se ale hryzci stejně vloupají.

2. Použít košíčky, tam se ale vejde málo cibulí, např. 3 hyacinty.

3. Pokud není zahrádka moc velká, píchnout na vhodné místo plašič a smířit se s občasným zabzučením. Mám takovou trubku na 6 velkých monočlánků, běží to od května. Hromádek markantně ubylo. Ty plašiče s pro lidské ucho neslyšitelným zvukem se mi zdají horší.

4. Znepříjemňovat hryzcům život třeba Kronexem, což je vykuřovací patrona, dosti drahá. Nevím co dělá s půdou pro kytky.

Všechno výše zmíněné jsem vyzkoušela a stejně jsem od pěstování tulipánů i gladiol odpadla. Hryzec v záhonech je horší než Al Kajda. Mají asi strašně výkonný čuchometr. Jedinou "jedlou" cibulku mezi "nejedlými" najdou do 1/2dne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.10 (?), 9.11.2009 8:56

vykopat a schovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.14 (?), 9.11.2009 16:30

Já sázím do mističek z králičího pletiva.V loni jsem dala i pletivo zvrchu, ale hyacinty nemohli proléz skrz dírky ven.Tak jsem ho musela vystříhat.No hold není na škodu u práce používat hlavu.Tulipány a krokusy problém neměli.

Zahradničení zdar! Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.190 (?), 10.11.2009 7:21

Měl jsem zasázeno pár tulipánů vedle narcisů.Narcis myším /u mne/ nechutná, tulipány jsem nenašel, byly sežrány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.79 (?), 18.11.2009 8:40

Krokusy a narcisy hryzci nežerou, snad jsou pro ně i jedovaté. Původně se jejich sousedství doporučovalo jako ochrana. Olemovala jsem 1/2 zahrádky, ale pomáhá to jen do určitého množství hryzců, invazi nezabrání. Některá dobrá zahradnictví mají seznam hlíz a cibulek, které hryzci nežerou, úplně málo jich není. Prostě změnit repertoár cibulovin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.7 (?), 11.11.2009 0:41

Díky... a ty košíčky z pletiva - dá se to koupit? Kde?
Díky moc,
Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 11.11.2009 8:32

Ty si musíte vyrobit sama, není to nic složitého, obtočím kýbl, odstřihnu štípačkami, pokud se mi chce zašiji drátem, když se mi nechce, tak ty vyčnívajíci drátky do sebe zaháknu, spodní část zatočím do sebe.

Hryzci nesnáší pach cibulí řebčíku(těch vysokých-mám vyzkoušeno) a na internetu jsem četla, že cibule okrasných česneků odpuzují podzemní bloudily a žrouty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.7 (?), 15.11.2009 19:07

Díky! Ty košíčky si udělám a tip s česnekem se mi zdá super, vyzkouším to!
Ještě jednou díky za tipy,

Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 16.11.2009 8:21

Ahoj,

to je veľmi zaujímavá informácia, prosím Ťa o upresnenie druhu korunkovky. Myslíš korunkovku kráľovskú (Fritillaria imperialis L. - Řebčík královský)?

Okrasných cesnakov je tiež viacero, ktoré máš na mysli?

Ďakujem za každú informáciu o prírodných metódach odpudzovania hryzcov a iných hlodavcov.

PeterNR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika