Hyacinty v bytě



klarka - (21) - 47.73 (?)
29.3.2008 14:29

hyacinty sú mrazuvzdorne, vydržia cez zimu v zemine a hnojím ich hnojivom ako na iné cibuľoviny - kristalon - a to podla obdobia (kristalon: štart, plod a kvet, jeseň)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

petraoz - (41) - 153.130 (?), 7.1.2008 11:09, zobrazeno: 13616x

Dobrý den,

prosím o radu.

Zakoupila jsem si na Vánoce cibule hyacintů. Už odkvetly. Mám je na stole v průhledných vázičkách. Odkvetlý květ i s listama jsem seřízla na 3 cm. Postupně to zavadá. Kořeny  má pořád ve vodě. Bojím se s tím něco udělat. Ráda bych je měla i na příští rok.

Co s nimi dále? Kde je uchovat, aby nevyschly? Na zahradu je sadit nebudu, protože žádnou nemám.

Díky za tip

Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.130 (?), 10.1.2008 13:58

Dobrý den... nejsem odborník na slovo vzatý, ale měla jsem hyacinty loni také narychlené... po odkvětu jsem je vyndala a dala zaschnout ... pak jsem je skladovala v suchu a tmě do podzimu... v chladnějším prostředí... na podzim jsem je vytáhla... dala do kamínků do vázičky... a na vánoce opět kvetly... letos už mám zahrádku... takže půjdou do země ... zdravím a přeji úspěch... P.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.26 (?), 27.3.2008 10:03

Dobrý den,
koupila jsem si hyacint v malém květináčku (cibule z větší části kouká ven). Po odkvětu tedy cibulku vyndám a dám sucha a temna, ale nevím, jak a kdy cibulku opět zasadit. Chtěla bych ji mít opět v malém květináčku. Mám cibulku jen dát napůl do země, nebo postupovat podle nějakých návodů na rychlení, a pak ji teprve přesadit?
Mockrát děkuji,
Andrea Smrčková, Chomutov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ireth - (6) - 50.140 (?), 28.3.2008 17:57

Já mám ještě dotaz, mohou se hyacinty ponechat přes zimu v zemině? Chtěla bych si je vysadit na naší zahrádce na Vysočině, ale bojím se, že by tam mohli zmrznout. Jsou hyacinty ještě nějak náročné na hnojení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klarka - (21) - 47.73 (?), 29.3.2008 14:29

hyacinty sú mrazuvzdorne, vydržia cez zimu v zemine a hnojím ich hnojivom ako na iné cibuľoviny - kristalon - a to podla obdobia (kristalon: štart, plod a kvet, jeseň)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika