Řebčík královský



host - 224.3 (?)
21.5.2008 15:00

Dobrý den, řebčík král.jsem vsadila před 4 lety do jižní zahrádky - spíš prahuť, ale za zídku cca 30 cm vysokou. První 2 roky nevykvetla žádná z 10 květuschopných cibulí, pak 3, letos již 8! Nemám pocit, že by se ale množil, spíš ty malé mizí... Zemina normální, zálivka klasická, hnojím když si vzpomenu, tj.minimálně ;-(Spíš když na zimu přisypávám růže kompostem, na jaře rozhrnu a dostane se trochu i na řebčíky. Ale hlavně - opravdu nevyndavám ze země! Dřív jsem přesazovala, protože nekvetl, a on si opravdu potvůrka počkal, až to vzdám a nechám ho v klidu  :-D (předtím jsem ho měla několik let, přesazovala - a on nic, až když jsem to vzdala a dala ho na "nefrekventované" místo...) Vydržet! ;-) Sally

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 116.99 (?), 12.5.2008 15:10

Dobrý den, já mám naprosto stejné zkušenosti. Na podzim zasadím cibule řebčíků, následující jaro poprvé a naposledy vykvetou. Další jara už lezou z půdy jen stonky. Mají kvalitní drenáž, jsou na slunném, ale zároveň i mírně vlhkém místě a hnojím je. Apropo, literatura píše, že řebčíky se mají hnojit už na podzim!!! Přestože se snažím dodržovat veškerá doporučení, řebčíkům se u mne nevede. Některá stanoviště jim prostě vyhovují, jiná ne. Postupně se smiřuji s tím, že řebčíky u mne na zahrádce nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.3 (?), 21.5.2008 15:00

Dobrý den, řebčík král.jsem vsadila před 4 lety do jižní zahrádky - spíš prahuť, ale za zídku cca 30 cm vysokou. První 2 roky nevykvetla žádná z 10 květuschopných cibulí, pak 3, letos již 8! Nemám pocit, že by se ale množil, spíš ty malé mizí... Zemina normální, zálivka klasická, hnojím když si vzpomenu, tj.minimálně ;-(Spíš když na zimu přisypávám růže kompostem, na jaře rozhrnu a dostane se trochu i na řebčíky. Ale hlavně - opravdu nevyndavám ze země! Dřív jsem přesazovala, protože nekvetl, a on si opravdu potvůrka počkal, až to vzdám a nechám ho v klidu  :-D (předtím jsem ho měla několik let, přesazovala - a on nic, až když jsem to vzdala a dala ho na "nefrekventované" místo...) Vydržet! ;-) Sally

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.57 (?), 15.8.2008 23:35

Mám řebčík od sousedky, krásně jí kvetl. Mě vždy vyroste asi do 15 cm, pak mu "neco" užužlá stonek asi 4 cm nad zemí, vršek s listy to nechá ležet a mám po radosti. Nevíte náhodou někdo, koho - co řebčík tak láká? Slimáci to nejsou.             ...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.81 (?), 12.1.2009 17:21

i ja mela rebcik 2roky, kvetl,ale loni nic tak jsem ho chtela presadit, jenze cibule nikde!?co se stalo?pry jsou proti krtkum a jinym hrabosum, ale mam podezreni ze mi to nejaky tvor sezral

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.10 (?), 12.1.2009 20:25

Možná jste nedolovala dost hluboko - ty cibulky jsou stále hlouběji a opravdu těžko se hledají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 13.1.2009 19:41

Plžáci po něm jdou. Překousnou lodyhu a rostlina zahyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.81 (?), 15.1.2009 14:24

To je mozne ze je hluboko, uvidim ted ne jare zda-li mi vyroste, to jsem opravdu moooooc zvedava byla bych rada byl velmi hezky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.35 (?), 27.6.2018 10:14

1) Mám už letitou cibuli. Ještě předloni kvetl, ale již druhým rokem vyrostl jen slabý stonek, květ nikde... Co je špatně, chci, aby zase vykvetl.

2) dostala jsem několik semeníků, již puklých a semínka vypadávají. Chtěla bych je zasadit a vypěstovat. Jak na to - poradíte mi???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.215 (?), 9.7.2010 14:03

Takto jsem dopadla vždy s bílými liliemi, kdy mě to překusovala myš. Samozřejmě se jednalo o větší myš, kterou jsme několikrát zahlédli. Teď máme se sousedem rozryté záhohy chodbičkami, když tam chci něco zasadit, tak se propadnu o 10 cm. Loni jsem tam měla žlutý řebčík královský, poprvé vykvetl, a letos není po něm ani památky. To opět určitě je na vině ta myš, neboť u tulipánů jsem se divila, že přestaly růst, vzala jsem za lístky a lehce jsem je vytáhla ze země. Byly bez cibulek, opět na záhonu, kde je to podryté chodbičkami od myši. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 201.161 (?), 7.6.2011 22:30
Úplně přesně jsem dopadla já. Začalo to s bílými liliemi, o dva roky později jsem zakoupila v Lidlu zlutý řebčík královský, první rok jsem se radovala a těšila se na příští jaro, bohužel už se neobjevil. A s tulipány jsem dopadla stejně jako vy. Prý ty myši nejdou na narcisky. Tak budu vysazovat cibule narcisek. Ale na záhony, kde cestuje ta myš asi cibuloviny sázet nebudu. Je zajímavé, že tyto velké myši cestují v záhonech, které jsou podél plotů se sousedy, ve středu zahrady takové problémy nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika