Amarylis stále nekvete



host - 234.75 (?)
14.2.2024 18:37
Hier ist tote Hose...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 220.30 (?), 19.2.2015 8:55

Dobrý den, dala jsem na vaši radu ale v růstu se nic nezměnilo, vykvetl jak zakrslík a barva květu je úplně jiná než na obrázku při koupi v květinářství. :-(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 47.128 (?), 21.2.2015 11:33

Koupené amarylky/hippeastra mi taky často vykvetly na krátkém stvolu ale další kvetení už bylo na dlouhé palici :) Myslím si že je to přirychlováním nebo jinou manipulací s těmi cibulemi co se dělá, aby vykvetly koordinovaně, když je chtějí prodávat.

Barva je jiná často, prostě to v supermarketech pomíchají nebo neoznačí, s tím nic nenaděláte, jedině můžete v obchodě vybrat už víc rozvinuté poupě kde můžete zhruba odlišit barvy (červená vs růžová, bílá) anebo nakupovat v zahradnictvích kde by v tom neměl být takový binec. Ale cena bude jiná. Já jsem kdysi koupila i několik rostlin už plně rozkvetlých ve výprodeji s tím že je to investice do budoucna :)

Moje rada k pěstování je jednoduchá - nepřelít, hodně hnojit (v létě hnojím alespoň 1x za dva týdny) a když to jde, letnit. Třeba jen zvenku na okně, ale venku. Mám všechny cibule nacpané pohromadě v hliněných květináčích a kvetou všelijak nastřídačku, je to nádhera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Saffronia - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 216.216 (?), 23.2.2015 10:08
Asi me nebudete mit rada, ale prave mi jeden nakveta. Babi je ma vyskladane v predsini ja okne, kde se pres zimu netopilo, cili lehce nad nulou, ale hodne svetla z jizniho slunce. Malem jsme je zlikvidovali, zkratka jednou vysusene, pak naopak prelite, pak jsem pod nimi zapnula topeni... ted jsem jim opet zatopila, takze teplota lehce nad deset v mistnosti, pravidelne kazdy den kontroluji vlhkost zeminy a zalevam jen lehce.. vsechny se vzpamatovaly a jedna nakveta... takze asi chteji skoro umorit a pak vzkrisit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 28.6.2015 22:30

Já je na jaře zasadím na pole kde mi zůstane kousek místa mezi řepou a bramborami. Na podzim - po prázdninách, ale většinou po prvním mrazíku je vykopu, ustřihnu listy a kořeny, orvu z nich ty malé cibulky,  v bedýnce je nechám oschnout a pak to všechno dám do nějaké krabice a strčím do chodby. Tam jsou tak do konce ledna, potom je přeberu, ty největší zasadím do květináčků a zbytek, včetně těch olámaných cibulek,  zase nasázím na pole. Kvetou všechny, některé už na poli. Z těch malých, za rok či dva, jsou květuschopné rostliny. Ani to nestačím rozdávat - většinou to dávám na MDŽ, narozeniny atd. a něco si nechám doma pro potěchu oka,  množí se to jako plevel. A to jsem začal asi před 5 lety s jednou rostlinou, kterou sousedka vyhodila na kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.250 (?), 2.10.2015 9:14

Rostou na poli mezi řepou a bramborami? asi mají hodně vyhnojenou půdu živinami. dusíkem a draslem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.42 (?), 13.2.2024 13:10

Loni jsem posbírala 3 červené hvězdníky od kamarádek, dala je na kompost, koncem léta přesadila do květináčů bez zálivky a počkala, než se zatáhnou, což trvalo do listopadu. Pak jsem cibule vyndala a dala do komory do rašeliny odpočívat. Jedna se už probouzí, ale tlačí jen listy. Tak nevím, zda už zasadit, nebo čekat zda potlačí květ... ale asi ji zasadím. Nevím, jestli pokvetou, cibule dost narostly, to je pravda. Zato letos čerstvě koupené velké cibule jiných barev pro změnu některé kvetou a jiné mají také jen listy... Je to záhada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 13.2.2024 20:16

Amarylisy se chovají potměšile a záludně. Dodržujte doporučený postup a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.75 (?), 14.2.2024 18:37
Hier ist tote Hose...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.42 (?), 13.2.2024 13:12

Mezi brambory a řepou - tam by mi je okousali hlodavci cheekyindecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 144.83 (?), 3.3.2024 10:56
Neokousali, asi jsou pro ně jedovaté.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika