Zakrytí záhonu netkanou textílií?



mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?)
25.11.2017 18:34

zdravím, česnek i cibuli pěstuji na netkané textilii několik let a osvědčilo se mi to, sázení je sice pracnější, ale pak až do sklizně mám klid, hlavně od plevelů, přihnojuji na jaře postřikem na list, jinak žádný problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 25.11.2017 13:55, zobrazeno: 11759x

Zdravím

Prosím zkušené o jednu radu. Přišla za mnou babička, že když včil na podzim dám na záhonek netkanou textílií, tak tam pod ní budou přezimovávat myši.

Bylo by mi to jedno, ale chci pod tu textílií zasadit česnek. Žerou myši a jiná hlodavá havěť česnek???

Proč chci dát textílií(černou) na záhon, kde bude česnek? Protože kvůli plevelu příští rok. Když položím textílií na zem teď, a udělám do ni díry, do kterých nasázím česnek, tak rostliny česneku porostou na jaře přímo do dir. Ušetřím si tím práci. Protože opačně by to bylo dost pracné-udělat díry nad rostlinami česneku(na jaře).

Máte někdo v tomto směru zkušenost? Děkuji za podělení se o ní :)

Obecná otázka k česneku: Proč se sadí už na podzim? Jasně, aby byl v létě zralý. Ale on roste přes zimu třeba i když mrzne? Průměrná teplota je u nás v zimě +-3°C. V takové teplotě snad nic neroste, ne? Může mi to někdo trochu vysvětlit? Děkuji i za toto :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.91 (?), 25.11.2017 15:43

rozhodně bych se toho nebála.Cibuli takto pěstuji a nevidím žádný problém použít netknku i k česneku. MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.127 (?), 25.11.2017 17:18

Osobně bych spíš měla obavu, že se zem po černou textilií bude víc zahřívat a že česnek vyleze příliš brzy.

Česnek se sází na podzim těsně před mrazy proto, aby stihnul zakořenit, ale aby nevylezl příliš brzy...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.11.2017 17:27

Mno, já jsem dost bordelář, takže třeba jahody byly u mne neudržitelné, co se plevelů týče. To se prostě vyplet nedalo, v jednom kuse to bylo plné pýru, pampeluch a nevím čeho ještě. Takže jahody šly na netkanku. Ale česnek? Nevím, kolik ho máte, ale záhon nějakých 100hlav česneku, není problém okopat, to jde celkem rychle, přeletím to několikrát za léto. Navíc cibule a česnek nemají rádi přemokření a to teda pod textilkou hrozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?), 25.11.2017 18:34

zdravím, česnek i cibuli pěstuji na netkané textilii několik let a osvědčilo se mi to, sázení je sice pracnější, ale pak až do sklizně mám klid, hlavně od plevelů, přihnojuji na jaře postřikem na list, jinak žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.130 (?), 25.11.2017 21:23

Dík za tip, jahody mi přes léto na černé netkance sotva přežily, ale je fakt, že česnek by se docela brzy sklízel začátkem července, tak by tam něco vlhkosti mohlo zůstat, ze srážek se tam dostane pramálo a jak tady někdo píše, nesnáší přemokření, testnu jich pár, spíše by mě zajímalo, jestli ta folie sklizeň aspoň o týden urychlí. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.127 (?), 25.11.2017 23:31

Ale pod černou netkanku se vláha dostává normálně, jen je pod ní tepleji a neroste tam plevel. Nepletete si to s černou fólií (nepropustnou)?    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.130 (?), 26.11.2017 6:05
Lído nepletu, právě že jsou pod ní v tom suchopáru subtropické podmínky a česnek chce dle Kozáka každý měsíc pravidelný přísun vláhy 60mm, fólie znamená větší výpar, tak klidně 80mm a bez možnosti okopávky-se udusá, takže 800litrů na můj záhonek, každý měsíc, sud týdně, to nedám, na zahradu dojíždím nepravidelně, a co teprve rajčata, okurky,celery, mrkve, už 3.rok lítám jen s konvema, už mě to fakt přestává bavit. Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 26.11.2017 6:56

Já používám ke své velké spokojenosti pod všechno tkanou černou folii. Myslím tím jahody, papriky, tykve a příští rok to rozšířím na tyčkové fazole a brukve Gigant. Nevím proč by to nemělo být použitelné pro česnek. Pochopitelně zakrytí folií znamená menší výpar a tím úspora vody a práce s ní!!!

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?), 25.11.2017 23:45

sklizenň to neurychlí, měl jsem část na folii a část bez ní, termín sklizně byl úplně stejný, ale bylo patrné, že tam kde byla folie byly palice vyrovnanější co do velikosti, tedy nebyly tam drobné palice jako na záhonu bez folie, zřejmě proto, že jsem záhon nestíhal pravidelně okopávat a odplevelovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika