Už vám leze podzimní česnek?



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
8.3.2017 6:56

Ne, ani náhodou, když teprve minulý týden kompletně rozmrzla zem. Jen dobře, není kam spěchat, loňského máme ještě habaděj... cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.3.2017 6:56

Ne, ani náhodou, když teprve minulý týden kompletně rozmrzla zem. Jen dobře, není kam spěchat, loňského máme ještě habaděj... cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 8.3.2017 8:31

Pište oblast, kde vám ten česnek roste nebo ne, pokud to nemáte napsáno v uživ. nastavení!!! Já sadil česnek 18.11.2016 a už leze-3až 4cm! ZL 190m/m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.3.2017 8:41

Celkem hezké vlákno, 20 příspěvků. Ale jaksi mi uniká, jejich smysl. Česnek leze i neleze, ale co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 8.3.2017 9:54

Česnek vyleze až se mu bude chtít, nebo až bude mít pro svůj život přijatelné podmínky. Ten který vylezl brzy po výsadbě, není zdravý a v případě, že přežije zimu, bude mít podstatně nižší úrodu. Palice nedosáhnou standardní velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 94.24 (?), 8.3.2017 9:59
Je to vyuzitelne pro predpoved dalsich pestitelskych milniku, jako kvet merunek bude take o nekolik dni opozden.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.3.2017 10:23

Jestli chci vědět, zda kvetou meruňky, podívám se raději na tu meruňku než na česnek.
    U podzimního česneku hraje roli plno proměnných - doba sázení, hloubka zázení, typ půdy, orientace záhonu, odrůda. Ty všechny ovlivňují termín rašení stroužků a žádný z dalších milníků se podle nich neřídí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.3.2017 10:55

"Ale jaksi mi uniká, jejich smysl"

Ano, toto vlákno nemá žádný smysl. Ale co má? Jaký smysl má zahrádkaření? Jaký smysl má vůbec život? Takže asi tak, nechal bych to být... wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.252 (?), 8.3.2017 13:35

Přeci když mě nějaké vlákno připadá zbytečné už podle jeho názvu, tak jej vůbec neotvírám či do něj dokonce nepíši pohříchu zbytečný komentář... na ja, richtig...

Jinak bych to uzavřel, že díky Bohu česnek vylezl (byla obava, zda se nespálil delším mořením Sulkou) a na jeho nevídaně pozdní vylezení mělo vliv brzké ochlazení a mráz do konce února prakticky, kdy velká vrstvy sněhu po částečném oteplení závěrem února fungovala opačně jako dobrý izolant před teplým vzuchem a hluboko zmrzlá zem vydržela déle zmrzlá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.3.2017 15:32

Moudrá slova Petra z H. Ten, kdo se bál, že je právě jeho česnek nemocný, spálený nebo zmrzlý (můj případ), se už tolik nebojí. Všem se to nějak opozdilo a bude se to asi týkat i některých jiných plodin. Možná to na smysl nestačí, ale někoho to jistě zajímalo právě z tohoto důvodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 8.3.2017 18:51

Já vidím smysl v alespoň trochu orientačním porovnání klimatických podmínek jednotlivých pěstitelů nejen česneku, ale všech plodin, v porovnání např. Polabí, Vysočiny, Olomoucka, Podunají, středního Slovenska a v případě p. Mimma i Bulharska.

Nevím, jak pro ostatní, pro mne je to ale zajímavá informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika