Sklizeň česneku



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?)
5.7.2014 9:01

Já jsem z Dukátu zklamán - palice sice slušné, ovšem velmi, velmi citlivý na hnilobu. Celkem cca 60% ztrát, a to je letos prý sucho.  Unikát beze ztrát, ale výnos velmi malý. Moje stará sadba má před sebou ještě cca 3 týdny, zatím ale také bez hniloby. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 5.7.2014 9:01

Já jsem z Dukátu zklamán - palice sice slušné, ovšem velmi, velmi citlivý na hnilobu. Celkem cca 60% ztrát, a to je letos prý sucho.  Unikát beze ztrát, ale výnos velmi malý. Moje stará sadba má před sebou ještě cca 3 týdny, zatím ale také bez hniloby. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 28.101 (?), 5.7.2014 9:14

Myslím, že jsem měl letos právě na Dukátu bílou hnilobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 5.7.2014 19:10

Takhle u mne dopadla asi 1/3 sadby, ale i zbytek se nedá skladovat, použít k sadbě a údajně cca 8 let by se na stejném záhonu pěstovat česnek neměl. Ted zkouším dezinfekci dusíkatým vápnem. Snad dopadne lépe aspon sadba z chalupy...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.111 (?), 10.7.2014 10:19

Podla vyskumu Spanielskych rastlinolekarov zaoberajucich sa slachtenim

novych odrod cesnaku a ich ochranou proti chorobam sa zistilo, ze morenie

struckov cesnaku v 0,2 % roztoku Tebuconazole /to je ucinna latka v pripravkoch napr. Horizom, Folicur, Zamir a ine/ znizuje vyskyt bielej slerociovej hniloby o 70%. Posobi aj proti fuzariu.  Doporucuju tento postup:   Pred vysadbou namorit v 0,2% roztoku napr: Horizon, potom v aprili, ked ma cesnak 3 az 4 listy postrek taktiez 0,2%  a o 14 dni postrek zopakovat. Dezinfekciu pody dusikatym vapnom nevynechajte, doporucuje ju aj slachtitel ing. Kozak. Este treba dodat, ze do postreku na list treba pridat zmacadlo, napr. Trend. 

Ja som postupoval takto: Na zahom dusikate vapno 0,3 kg na 1 m2 asi 3 tyzdne pred vysadbou. Morenie : najprv 5% sulka 3 hodiny proti vlnovnikovi cesnakovemu, po osuseni struckov morenie v 0,2% roztoku Horizon + 0,2% Actara proti zivocisnym skodcom 0,5 hod a po osuseni strucikov ich vysadba. Cesnak doma pestujeme od nepameti, mam uz 75 rokov a taky cesnak ako tento rok som este nemal : Spanish Roja priemer 5 az 7 cm, Zahorsky 6 az 8,5 cm, Dukat 5 az 7cm a Karol IV a Japo su este v zemi.  Fotky nemam, ale ak by ste velmi chcel, poziadam syna a dodam ich sem. Ja som vlani dopadol podobne ako Vy a tak som cele dni stravil na WEBE a hladal co robit, aby sa cesnak vydaril. Zasadne ho vsak tento rok dajte na iny zahon. Este som zabudol: v aprili, vpolovici maja a zaciatkom juna postrek 5% mocovinou na list ale zasadne iba vecer / so zmacadlom, Trend, Jar alebo Pur/.Prajem Vam, aby ste na buduci rok mal podobnu radost z urody, ako ja teraz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.231 (?), 5.7.2014 9:15

Mně předvčerem v noci česnek někdo sklidil z oploceného pozemku. Ať se udáví!    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 5.7.2014 18:19

Je smutné, pokud se něco takového odehraje i na oploceném pozemku.Můžeme jen závidět těm zemím, kde se nekrade a kde ani ploty nepotřebují.Stejně, jak uvádíte, nejsou pro dnešního zloděje překážkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 5.7.2014 20:21

zajimave... muzete dat prosim pro srovnani palicku Unikátu a vedle treba pěti korunu? jiz jsem objednal na dalsi rok, Unikát jsem kdysi měl, ale v tom množství odrůd si ji již přesně nevybavuji, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 6.7.2014 7:31

KUKY: Na diskuzním foru u Ing. Kozáka si na Dukát také dost stěžují. Podle mě byla napadená sadba. Vloni se prakticky nic jiného než Dukát a Unikát nedalo koupit. Ing. Kozák sice tvrdí, že nejčastější infikace je z cibule sazečky, ale např. já mám mezi česnekem (svým) a cibulí (sousedovo) odstup cca 30m.

MIRDA: Pokud to bylo na mě, tak Unikát má většinu palic do 3, max. 3,5cm, cca 25% je velikosti 5-5,5cm. Měl jsem ale dost výrazné napadení houbomilkou, takže výnos tím bude jistě ovlivněn. Unikát vysadím i příští rok, u Dukátu si tím nejsem jist. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 6.7.2014 12:33

diky, ja mel letos Dukat-cast ze sve sadby a cast koupene od firmy, musim vsak uznat, ze zdravotni stav koupenych je lepsi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.248 (?), 6.7.2014 18:05

Nakoupila jsem tamtéž. Před výsadbou jsem mořila. Sklizeň bez problémů. Palice průměr 7 cm. Letošní úroda mě uchvátila!!! Fakt.

Clea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika