Skladování česneku naruby



Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?) 
30.1.2009 14:56, zobrazeno: 19381x

T se vezme čtyřlitrová sklenice na okurky. Česnek, usušený i s natí, postavím vedle sklenice a nať ustříhnu asi 20 cm nad okrajem sklenice. Pak skladuji tak, že větší část ponechané natě je ve sklenici a "palice" venku, výsledek je tedy pugét ve sklenici s palicemi venku. Divné, že, ale funguje to. Zřejmě se zabrání proudění vlhkosti z cibule nahoru do natě a tím se zlepší trvanlivost. Vzpomněl jsem si trochu mimo termín, tak jsem to musel napsat, abych to nezapomněl. Z.E. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 30.1.2009 16:27

Paličák dávám do vázy - cibule nahoru jako kytka. Nepaličák svazuji asi s 15 natí do kytiček a dávám na boční stěnu ledničky. Oba vydrží až do nového bez jakékoliv škody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.122 (?), 24.2.2009 16:34

Musím přisvědčit, že je to opravdu nejlepší skladování.Já jej mám podobným způsobem uskladněný, jen s tím rozdílem, že ho mám v kameninovém hrnci a ve špajzu.Vydrží až do července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 23.3.2011 14:14

Zdravím.

Nechápu to, ale potvrzuji. Stejný česnek jsem měla ve skříňce v kuchyni, část v otevřeném proutěném košíku, vesměs jedna vrstva, sem tam nějaká palička jako druhá vrstva, část jako kytku nastojato ve džbánku.   V košíku odcházel velmi rychle, brala jsem ho odtud přednostně, ten samý hned vedle skladovaný nastojato drží doteď. Palice v košíku a ve džbánku jsou od sebe dvacet cm, podmínky teda stejné teplotní i vlhkostní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.26 (?), 17.11.2011 23:02

Mohu potvrdit. Teorii skladování česneku"vzhůru nohama" jsem šířil mezi známými. Všichni mi potvrdili, že to funguje ať je uskladněn kdekoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika