Pěstování česneku ze semen



host - 238.28 (?)
2.7.2020 20:53
To nejsou semena. Nejspíš jediný současný zdroj semen je Garlicana.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vlkvladimir - (13) - 168.34 (?), 17.10.2020 19:16

Byl jsem tu se stejnou věcí už v r.2019. Na ebay jsem několikrát po sobě koupil semena okrasných česneků. Opravdu semena - černá, tvrdá, že se dají drtit, velikost tak mezi 1 až 1,5 mm "podle odrůdy". Od různých prodejců.

Ať jsem sel na jaře, na podzim, do záhonu, do květináče, stratifikoval, nikdy mi nevyšla ani jedna rostlinka. Na youtube můžete najít, jak jim to krásně roste a kvete. Kde dělám chybu?... vyjma toho, že to kupuji na ebay   :-)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 18.10.2020 11:02

Cibuloviny (rod Allium) obecně mají velmi krátkou klíčivost, některým jen za první zimu klesne o 50% a to co v létě sklidíte, musíte již napodzim či v zimně (v únoru) nasít tak, aby před vzestupem teploty půdy nad 5°C proběhla řádně vernalizace.

Nevýhodou ebay je, že dpředu nevíte, jak stará semínka vlastně objednáváte. Je proto lepší si vždy zjistit, kdy se daný druh cibuloviny sklízí a objednávku učinit 30 až 90 dní po termínu sklizně semen. Nekupovat nezbytně nejlevnější, u nejlevnějších je riziko, že se jedná o výprodej loňské neprodané produkce. Další věcí je neodkládat výsev, ale alespoň část ihned po dodání podrobit tzv. zkoušce klíčivosti. K tomu je dobré znát potřebné teploty a časy jednotlivých fází výsevu (bobtnání, stratifikace, vernalizace, klíčení, vzcházení,...).

Pokud by se Vám někdo pokusil přes Ebay prodat 8 let stará semínka Allium cepa jako jakýkoliv česnek, tak neriskuje reklamaci záměny (falšování) ale jen reklamaci či nadávky na neklíčivost.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.28 (?), 18.10.2020 15:22
Zkuste IPK Gatersleben. Mají rozsáhlou kolekci česneků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.28 (?), 2.7.2020 20:53
To nejsou semena. Nejspíš jediný současný zdroj semen je Garlicana.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 22.7.2016 16:47

Semínka mohou mít, ale pochybuji, že konzumního česneku. Spíše se bude jednat o česnek okrasný který tvoří kvetoucí koule a po odkvětu a zaschnutí, právě tyto květy obsahují semínka. Nemyslím si že se mýlím, konzumní česnek pěstuji mnoho let, ale vždy jsem odhlávkovával pacibulky nikdy květy se semínky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vlkvladimir - (13) - 168.34 (?), 1.1.2019 16:41

Dobrý den

 snad se mi podaří oživit diskusi

Na ebay jsem sehnal OPRAVDU SEMENA okrasných česneků (je tam mnohem větší výběr a i desetkrát lepší ceny než u nás). Umím a znám práci s pacibulkami atd. ale nevím, jak se zachovat k semenům.

Teď je leden - zasít semínka ještě teď (třeba do skleníku, třeba je před tím ještě stratifikovat?) nebo je nechat na podzim?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 1.1.2019 16:58

Okrasné česneky můžete vysévat stejně jako jarní cibulku nebo pažitku na jaře hned jak sleze sníh (tj. v březnu, ale někde i koncem února).

Ano, je paradoxní, že všechny česneky mimo kuchyňského = setého (Allium sativum) tvoří semena.  On i ten "setý paličák" se izraelcům v laboratorních podmínkách podařilo donutit vytvořit semínka. Ale znamenalo to dodržet přesně průběhy teplot i parametry svícení a možná ještě s podporou fytohormonů.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika