Co může být příčinou hnití cibule



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
30.7.2017 8:40

minulý rok nám cibuľa zhnila v krčku, zvyšok vnate bol zelený. na fóre mi napísali, že je to pleseň. cibuľu som vybral, dal vysušiť (na suché miesto pod strechu) a vydržala až do jari!!! absolútne nehnila. mám odrodu "sturon" cca 20 kg. ostatným susedom zhnila do dvoch mesiacov celá úroda. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 30.7.2017 7:32

Určitě ji nechat uschnout s natí někde v teple a suchu. Důvodem loňského neúspěchu nebylo ponechání natě, ale něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 30.7.2017 8:04

Děkuji, takže ji mám vytrhat i když ležící nať je ještě zelená a dosušit v suchém prostředí? Na záhoně ji nemohu nechat ležet, to by někdo přišel již k hotovému. No budu ji spotřebovávat a podělím známé k rychlé spotřebě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 30.7.2017 8:40

minulý rok nám cibuľa zhnila v krčku, zvyšok vnate bol zelený. na fóre mi napísali, že je to pleseň. cibuľu som vybral, dal vysušiť (na suché miesto pod strechu) a vydržala až do jari!!! absolútne nehnila. mám odrodu "sturon" cca 20 kg. ostatným susedom zhnila do dvoch mesiacov celá úroda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.116 (?), 30.7.2017 10:25

Cibule se sklízí, když se nať v krčku ohne a lehne (pak již do vlastní cibule nejdou živiny). Vážu ji do svazků cca po 8mi ks a věším na natažené dráty pod střechu, aby k ní měl pěkně ze všech stran přístup vzduch. Po úplném proschnutí očistím od horních špinavých slupek, kořínků a zbytků zaschlé natě, ukládám do nízkých bedýnek do sklepa. Vydrží do nové, pokud ji do té doby nespotřebujeme.          Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.121 (?), 30.7.2017 23:42

Njn. I když jsou prkna hygroskopická (odnímají vlhkost), není jejich kapacita neomezená. Pokud je vrstva cibule příliš hustá nebo nedej bože tlustší než jedna nať tak se vlhkost nestačí odvětrat. To platí i pro příliš velké svazky k zavěšení. Aby jste měl jistotu, že je maximálně jedna cibule vnitřní a všechny cibule mají vnější povrch, pak svazek může mít maximálně 7 kusů. Prakticky ale lze vázat i 8 kusů do svazku a po pár dnech svazky "promíchat" (přehodit dvě vnitřní cibule překřížením s dvěmi protilehlými vnějšími). nebo mít vnitřní cibule povytažené pod patu svazku. Důležitá je výměna vzduchu. Pokud před sušením je potřeba cibuli umýt (extrémě blátivé počasí apod.) pak po umytí můžete cibule opláchnout smočením do 8-10% ního roztoku kuchyňské soli (kg do 12 l kýble).

SfK.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika