Co může být příčinou hnití cibule



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.207 (?)
11.11.2016 0:52

Před měsícem jsem byl ve francii a jen tak ze zvědavosti jsem porovnával sortiment cibule v marketech. U nás máme v nabídce marketů zpravidla jen 3 druhy cibule (žlutá, červená a bílá) bez rozlišení odrůdy. Ve francii měli mimo různých forem balení (volná × balená malá či balená velká) vždy minimálně 10 odrůd a nebylo obtížné najít i markety s více než 15 odrůdami cibule (3× žlutá, 2× červená, 4× šalotky, 4× bílá a nějaké ty naťové).

U nás je někdy problém sehnat drobnější cibule - takové ty 25-30 gramové vhazované vcelku do vývarů. Buď je seženete jako předraženou šalotku (cca 80 Kč/kg) nebo jako podřadný odpad z třídění (4 Kč/kg).

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 155.235 (?), 10.11.2016 3:16

Dobré ráno, jsem zakladatelem dotazu a děkuj za reakce. Záhon nebyl velký, asi 6m2, byl 3 rokem po zorání drnu, po bramborách a hrachu, nijak jsem nehnojil, ale pro sucho hodně zaléval. sadba nebyla nic moc. Sklízel jsem až po padnutí a zasychání natě. Dosoušel jsem poměrně dlouho v jedné vrstvě, přesto hnije a plesniví od kčku. Snažím se ji rychle spotřebovat. Přští rok zkusím Všetanu a postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 10.11.2016 6:55

Pokud se vám nedaří cibuli rychle spotřebovat a máte místo v mrazáku, doporučuji nakrájet nadrobno a dát do nějakých krabiček, které nepropustí zápach. Zkusila jsem to jednou po velké grilovačce, kdy zbylo po dělání špízů spoustu cibulových středů, které mi bylo líto vyhodit. Od té doby takhle zpracuju každý přebytek cibule - velké kusy pak používám do vývarů, drobné se krásně smaží a navíc je nakrájená cibule je při vaření hned po ruce. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.187 (?), 10.11.2016 10:04

POdobný problém mám s cibulí koupenou ve velkých marketech. Myslím že je "vyhnaná vodou". Moji rodiče cibuli pěstovali, zalévali pouze po výsadbě,, okopali pouze když byla zelená,  a trhali plevel. Cibule uschla na záhoně.V době sklizně už měla místo natě jen hnědý ocásek. Nechali ji vyschnout v tenké vrstvě, pod střechou,  až do příchodu mrazíků. Cibule byla dost menší než v obchodě, měla tenčí jednotlivé vrstvy a sakra pálila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.118 (?), 10.11.2016 11:31

Ž kombajnu je omlacena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.207 (?), 11.11.2016 0:52

Před měsícem jsem byl ve francii a jen tak ze zvědavosti jsem porovnával sortiment cibule v marketech. U nás máme v nabídce marketů zpravidla jen 3 druhy cibule (žlutá, červená a bílá) bez rozlišení odrůdy. Ve francii měli mimo různých forem balení (volná × balená malá či balená velká) vždy minimálně 10 odrůd a nebylo obtížné najít i markety s více než 15 odrůdami cibule (3× žlutá, 2× červená, 4× šalotky, 4× bílá a nějaké ty naťové).

U nás je někdy problém sehnat drobnější cibule - takové ty 25-30 gramové vhazované vcelku do vývarů. Buď je seženete jako předraženou šalotku (cca 80 Kč/kg) nebo jako podřadný odpad z třídění (4 Kč/kg).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 11.11.2016 4:14

Stando, holt nejsme ve Francii!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 10.11.2016 12:03

Hanca, a nestrati cibula ulozena v tej mraznicke chut?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.36 (?), 10.11.2016 14:58

Myslím, že místa v mrazáku je trochu škoda.  Když začnou některé cibule hnít, tak ostatní nakrájené usuším (schne, na rozdíl třeba od česneku,  překvapivě snadno a rychle).  Používá se na vaření jako čerstvá. Pravda, k tlačence s octem to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 10.11.2016 15:47

Pane doktore, chcete říct, že sušená cibule se dá usmažit na sádle a použít do guláše? Pokud ano, budu sušit ostošest laugh. Dávat cibuli do mrazáku jsem opravdu nemyslela tak, že by si to člověk naplánoval a uskladnil takhle celou sklizeň, spíš to byl pokus - úspěšný - jak zachránit, co by se jinak vyhodilo. Pravda, k tlačence s octem to taky nejspíš není, ačkoli jsem to nezkoušela, ale na vaření se hodí a chuť si zachová. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.243 (?), 10.11.2016 20:13

Asi to bude ako s cesnakom. Ostre je to menej, ale cast chyti sa zachova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika