Česnek ze semen



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 54.174 (?) 
2.5.2019 11:51

Purpurová barva bývá spojována s plodností česneku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 54.174 (?), 2.5.2019 11:56

V některých případech se zdálo, že vývoj semen došel dost daleko. Zdá se, že průběh počasí letní sezóny hraje významnou roli. Přesnějí řečeno horko, zima, mokro, sucho - to všechno asi může experiment ukončit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 6.3.2023 16:25
Rozebral jsem před chvilkou "květní" palice česneku od lonska. A kromě pacibulek je tam takové chvíří a v tom chmíří jsou vážně semínka. Ale ne jako semínka například cibule, ale stejná jako má salát. Nikdy jsme si toho nevšiml, páč blběji vidím a navíc jsem je nikdy nehledal! Jsem ale líný a vždy jsem ty pacibulky vysazoval i s tím chmířím, nechtělo se mi to čistit. Takže nevědomky vlastně pěstuju i ze semen. To by pak vysvětlovalo, že se mi při sklizně určitě ve dvou případech zdálo, že tam byla hlávka a v ní stroučky odrůdy, jakou jsem nikdy nepěstoval. Bohužel jsem na to nikdy nebral zřetel, abych je zasadil zvlášt a nějak víc to zkoumal...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 2.5.2019 13:18

V rámci teoretické přípravy bych chtěl doporučit ke studiu tento patent:

EP0984693A1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.216 (?), 2.5.2019 14:35

Kdo si hraje, nezlobí, pravda. Smysl onoho pěstování ze semen mi však uniká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.174 (?), 2.5.2019 14:55

Pokud pomineme ten důvod, že gurmeti hledají jemné rozdíly mezi stovkami odrůd - a toto je nástroj, který otevírá dveře nekonečné rozmanitosti, pak důvody jsou minimálně tři.

Háďátko zhoubné, sklerociová hniloba, virózy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.216 (?), 2.5.2019 15:20

Těm virům rozumím, i když jsem jejich projevy - na rozdíkl od hub - na rostlinách nepozoroval.
   Proč myslíte, že pěstování ze semen je proti háďátku a sklerociové hnilobě lepší než třeba z pacibulek? 
   Dveře rotzmanitosti se jistě otvírají, ale obávám se, že bez systematického šlechtění a selekce spíš směrem dolů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.174 (?), 2.5.2019 15:47

Nerad bych tvrdil něco špatně - ale proti virózám a háďátku množení pacibulkami myslím nefunguje

Ohledně sklerocia si nejsem jist

Ostatně nikomu neříkám, jak má co pěstovat, ani co je lepší a co horší. Snažím se ukázat cestu, která je podle mě zajímavá a ani se sám nesnažím tvrdit, že po ní jdu úspěšně.

Nakonec si myslím, že smysl má i boření mýtů... zmije neplave, česnek je sterilní, atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.151 (?), 3.5.2019 5:56

Těším se na informace jak se s tím vysetým česnekem daří. Myslím si, že když se pár nadšenců dá dohromady, tak to vydá i za velkou šlechtitelskou firmu. Jen je třeba spolupracovat, jedinec toho moc nedokáže. Příkladem může být spolupráce několika desítek lidí na projektu šlechtění rajčat, kdy se spoluprací australských a amerických amatérů podařila vyšlechtit a stabilzovat za deset let celá skupina zajímavých rajčat -indeterminantních trpaslíků a stabilizovat je.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.16 (?), 2.5.2019 16:23

Ale, ale pane doktore, proč tolik negativity. Můžeme být rádi, že se našel někdo, kdo poskytl recept, jak se parádně na zahradě vyžívat. To směrem dolů, je velmi lichá představa. Nikdo z vášnivých pokusníků, nebude prosazovat, něco, co je horší, než to co máme. Také se může stát, že se mu podaří vypěstovat „zabíjačkový“, který svou velikostí a hlavně trvanlivostí, předčí i dobré nepaličáky. Osobně bych nikoho od takové činnosti nezrazoval, naopak bych ho chválil. Systematické šlechtění, neboli výběr lepších odrůd, nemusí provádět nějaký ústav. Já osobně pánovi fandím a přeji mu v jeho bohulibé činnosti, velmi mnoho úspěchů a když by se tyto nedostavily, tak přeji veliké vnitřní uspokojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika