Česnek po rajčatech



Stránky: 1,  2   
host - 43.222 (?) 
29.8.2011 0:51, zobrazeno: 24859x

Můžu na podzim nasadit česnek tam, kde mám letos rajčata?  R.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.8.2011 8:03

Máte.li dost místa, je lepší příští rok tam pěstovat třeba mrkev či košťáloviny a česnek vysadit až po nich. Záleží jak a čím jste rajčata hnojila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.147 (?), 29.8.2011 10:03

Není důvod proč ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.173 (?), 13.9.2011 15:54

Jako předplodina česneku se nedoporučují brambory kvůli fusáriím, dále nesázet po hrachu, póru, nebo cibuli, ne po cibulnatých květinách a mečících.Vliv fuzárií lze ovlivnit pozdní výsadbou, kdy teplota klesne trvale pod 9 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.154 (?), 13.9.2011 20:49
Není duvod proc ne? ja myslim, ze ano!! Rajcata jsou plodiny prvni trati a urcite jim predchazi bohate hnojeni hnojem nebo kompostem ci jinymi hnojivy. Cesnek nema vysokou potrebu N, ja ho davam az je puda trosku chudsi po predchozich plodinach. Urcite tak predejdete pripadne hnilobe. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.147 (?), 13.9.2011 22:45

Souhlasím s 147.173. Jako předplodina ne cibuloviny, ne hrách a po bramborách pozdní výsadba. Česnek dávám vždy po bramborách, které jsou vydatně pohnojeny hnojem. Zatím se nikdy neměl žádné problémy s kvalitou česneku. Je pravda, že to zatím takto dělám relativně krátkou dobu - 25 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.1 (?), 6.11.2011 9:03

Ajaj, a já ho mám po hrachu... Ale nehnojilo se ničím. Tak uvidíme, stejně, jednou se píše nikdy! po bramborách, pak zas "dávám vždy po bramborách"... :-) je to sranda. Tak třeba budu jednou psát: "my dáváme vždycky po hrachu a je to bez problémů". Tak na zdraví a na bohatou úrodu! :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.11.2011 9:04

Problém je, že málokdo může mít rozdělené záhony na stejně velké třetiny, aby postupoval přesně podle tratí: I. trať: bramborym rajčata, jahody, pór..., II. trať: košťáloviny, listová a kořenová zelenina a III. trať cibule, česnek, luskoviny.   Té první trati je zapotřebí obvykle nejvíc, takže se nevyhneme tomu, sázet po bramborách I. trati hned něco z té třetí. Řeším to tak, že hned po sklizni brambor vyseju brukvovité zelené hnojení (hořčice, řepka,) - tedy vložím po nich jakousi zkrácenou II. trať Po dvou měsících zelenou hmotu zaryju a vysadím česnek (sázel jsem ho včera)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.241 (?), 11.11.2011 21:14

Šalomounská odpověď. V první větě řadíte cibuloviny do III.trati, v druhé připouštíte trať druhou po bramborách a v další větě sázíte do tratě první po zeleném hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 12.11.2011 8:43

První tratí já rozumím sázet do půdy vyhnojené hnojem. Výsadbu do zarytého zeleného hnojení za první trať nepovažuju. Ostatně zelené hnojení vysévám bez ohledu na trať po každé poslední sklizené plodině.- už kvůli plevelům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika