Cesnek mi nejde jako babicce



host - 160.173 (?)
11.6.2016 17:51
Rudolec. Sokolovsko. Okraj Slavkovskeho lesa.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 235.215 (?), 10.6.2016 7:24
Netusite, ma se cesnek prihrnovat obdobne jako treba porek?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 10.6.2016 7:47

Ne. A pórek se přihrnuje jen z toho důvodu, aby byla co nejdelší bílá konzumní část stonku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.43 (?), 10.6.2016 11:54

Dobry den.

Prohledl jsem si vasi fotografii cesneku a pokud bych se mel pokusit o napravu, tak zjistuji nekolik veci.

1) Hlina je cerstva nebo pestujete cesnek stale na stejnem miste /i kdyz hnojite/

2) Osobne mi prijde sucho v zahone - ja zalevam 1x za 14 dni, teda pokud neprsi. Zalevam hadici pres rozstikovac cca 10 minut. Cesnek je relativne sazen hluboko a pokud neprsi, cmrndani kropackem nepomuze. Dole je sucho.

3) Dale bych nevahal a prihnojil Ledkem vapenatym - cesnek pri suchu spatne prijima dusik a zloutne. Timto hnojivem do sebe ten dusik dostane i za sucha.

4) Obcas okopat, zabrani to vyschnuti.

Uspesne pestovani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.6.2016 12:14

Dlouhá léta se traduje, že česnek a cibule jsou plodiny 3. trati a že je není třeba hnojit.  Řídil jsem se tím a obě plodiny dávaly jakés takés výnosy. Nicméně pokud za vegetace česnek 2x pohnojím - jednou ledkem vápenatým a podruhé síranem amonným, výnosy jsou diametrálně vyšší.

Ledkem vapenatym - cesnek pri suchu spatne prijima dusik a zloutne. Timto hnojivem do sebe ten dusik dostane i za sucha.

To je trochu nepřesné. Všechny rostliny dokáží přijímat živiny pouze ve formě vodného roztoku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 10.6.2016 13:58

Česnek patří do trati druhé, hnojí se a zalévá. Co tvrdíte vy, se traduje pouze v některých diskusích a někteří lidé tomu věří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 10.6.2016 14:30

Ten hnůj jen dobře uležený, vlastně aby z něho byl spíš kompost a pořádně hluboko na podzim zapravit, jak se tvoří hutný škraloup, tak to není ideální struktura, česnek rád okopanou a bezplevelnou půdu, za vegetace hnojím postřikem močoviny, je to lepší než ledek a dost zalévat - vlhkost se musí dostat do 10cm ke kořenům(dávám i Kristalon), ale škraloup ihned okopat. Díky tomuhle mám palice i tady na Vysočině skoro stejné jako na Slovácku. Letos všem dost žloutnou konce listů, ale bude to o dost lepší než loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.173 (?), 10.6.2016 23:01
A nefungovalo by to mimodek treba I jako hrobkovani? Ze by ty cesneky mohly lip hospodarit s vodou kdyby se prihrnuly? U nas je to momentalne aktualni tema. Neuveri vsichni ti, kterym urodu znicily kroupy a velka voda, ale u nas vpodstate uz mesic nesprchlo a puda je totalne vysusena :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 10.6.2016 23:42

no hele já loni poprvé zkusil česnek na vyvýšeném zahonu(20cm) a byl na to extrémní sucho pěknej, ale zalejval jsem fakt často, jinak by lehl. Letos mám taky na vyvýšeném ten ze Slovácka a je luxusní, asi za měsíc půjde ven, tak dám vědět jestli bylo něco i v zemi. Sázený do roviny je opožděný, uvidíme zda bude rozdíl, ale je to jiný druh od Kozáka. Teď napršelo kolem 30mm, zkuste zalít 3plné konve na 1m2,to udělá málokdo, sám Kozák píše, že má česnek od půlky května do půlky června zvýšené nároky na vodu, ale díky tomu vyvýšení to dejchá a netvoří se tvrdý škraloup. Spíše než přihrnování bude lepší zamulčovat trávou na drobno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 11.6.2016 8:40

pro xx160.173 u nás v podstate uz měsic nesprchlo -

a to je kde?.Tady také nesprchlo.-viz uživ.nastavení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.173 (?), 11.6.2016 17:51
Rudolec. Sokolovsko. Okraj Slavkovskeho lesa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika