Česnek jako cibule



host - 10.242 (?)
1.5.2016 16:06

Tak jsem dvě "cibule"na podzim zasadil a na jaře sklidil.Vyrašil jeden list, který začal žloutnout a usychat, tak jsem jej vyndal a po kontrole jej vyhodil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2015 21:34

Jinak v supermarketech se ten česnek ve tvaru cibulek prodával ještě dráž než klasický. Tak v čem je problém? Snězte ho!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 10.7.2015 7:46

Ano pane Vysloužile. Je dobře porovnávat profi pěstování s tím zahrádkářským. Zahrádkář rozhodně objemově do supermarketu dodávat nemuže, zahrádkář díky " piplandě" s každou rostlinkou a každým řádkem zeleniny by si na ploše farmářu nevydělal. To je právě kladem zahrádkaření. V tom je i princip a klad výsadby a sklizně, včetně třídění. Rozhodně farmářské pěstování není méně nezdravé a nebezpečné než to zahrádkářské, je to dáno objemem výsadby a sklizně. Většinou zahrádkář si svoji zeleninu a květiny dokáže na poloprofesionální urovni vypěstovat sám. Ti ostatní se musí spokojit s nabídkou supermarketu, většinou dnes postavenou na dovozu z EU, nebo menšina využívajících nákupu ze dvora pžípadně farmářských tržnic a trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.154 (?), 4.11.2015 9:38

Jsem absolutni laik zahradkar. Letos jsme sklidili cca 50 jednostrouzkovych cesneku/cibuli. Z praktickeho hlediska loupani se mi moc libi, a tak bychom ho chteli znovu nasazet. Ale zase vyroste za rok 1 cibule, jakoze to porad je 1:1. Kdezto z klaciskeho strouzkoveho jich bude vice... snad mi rozumite, jak to myslim. Jak se tedy saze jednostrouzkovy, jednocibulovy cesnek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 4.11.2015 10:27

Pokud chcete jednostroužkový česnek domácí provenience, pak se mi nejlépe pěstuje z pacibulek odrůd Tristan (Tagro) a Mirka (Kozák). Po vysázení pacibulek totiž naroste cca 2/3 dělených malých cibulí a 1/3 jednostroužkových. Ty jednostroužkové jdou na spotřebu. Většinou váží od 15 do 25 gramů, zatímco z dělené cibule jsou stroužky po cca 4-6 gramech. Přitom v dalším roce naroste z jednostroužkové cibule dělená o celkové váze 60-70 g a z stroužku dělené cibule prakticky totéž co se velikosti týče (tj. 50-70 g). Sázet jednostroužkovou cibuli se prostě nevyplatí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 4.11.2015 13:16

Pokud nasázíte ty své jednostroužkové česneky / cibule, vyroste vám z něj příští rok klasický stroužkový česnek.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.242 (?), 1.5.2016 16:06

Tak jsem dvě "cibule"na podzim zasadil a na jaře sklidil.Vyrašil jeden list, který začal žloutnout a usychat, tak jsem jej vyndal a po kontrole jej vyhodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika