Česnek bez stroužků



host - 6.15 (?)
12.7.2012 9:57

Dobrý den, včera jsem sklidila svoji první sklizeň česneku, mám 16palic. Pro začátek jsem jich moc nezasadila, ale jsem spokojená. Chci se zeptat, sklidila jsem i "květy" s pacibulkami, mám je nechat nejdříve uschnout a pak na jaře zaset jen ty pacibulky, nebo už je můžu zaset teď na podzim? Nějak jsem to nevyčetla z Vaší diskuze.

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 220.182 (?), 11.7.2012 15:37

Spodek je kulatější, špička nahoře. Nechat v chladnu a suchu do jara, aby nevyschly, na jaře sázet asi 3cm hluboko do řádků. Do podzimu udělá jednoduché hlavičky, pokud je na podzim opět zasadíte, narostou už pak normální hlavičky se stroužky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 11.7.2012 16:11

Aha tak dik a jeste se zeptam, jestli je pravda, ze takto nove vypestovany cesnek bude kvalitnejsi, palivejsi a vetsi? Jinak me take zajima, kdybych nechala cesnek vykvest na poli, tak bych pak mela seminka? To jste nekdy delala? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.15 (?), 12.7.2012 9:57

Dobrý den, včera jsem sklidila svoji první sklizeň česneku, mám 16palic. Pro začátek jsem jich moc nezasadila, ale jsem spokojená. Chci se zeptat, sklidila jsem i "květy" s pacibulkami, mám je nechat nejdříve uschnout a pak na jaře zaset jen ty pacibulky, nebo už je můžu zaset teď na podzim? Nějak jsem to nevyčetla z Vaší diskuze.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 12.7.2012 12:35

Sázela jsem je zjara do řádků asi 3,5 cm od sebe. Přes zimu by měly být v chladnu a suchu, aby nevyschly (třeba v papírové krabičce v ledničce). Pokud byste je musela mít v teple, je lépe je vysít už na podzim, pak ale mohou některé vymrznout.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.15 (?), 13.7.2012 9:23

Děkuji za odpověď. Ještě se zeptám, když je zaseju už teď, do podzimu vyrostou?? Že bych je rovnou pak zasadila malé česnečky a měla bych prakticky náskok? Že bych nemusela čekat do příštího roku, než na jaře vyrostou, v létě sklidím malé česnečky a na podzim je zasadím a další rok budu mít vlastní česnek??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.106 (?), 13.7.2012 11:19

Ne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 13.7.2012 12:08

Lido nechci vam brat Vaše přesvědčeni, ale pacibulky česneku paličaku se sazeji podobně jako běžne stroužky na podzim, jen se nemusi sazet řidce ale i hustěji na tu vaši vzdalenost, Stroužky raději na větši vzdalenost kolem deseti cm.Sadba z pacibulek neni oběmově tak velka jako ze stroužku.A stvoly česneku z pacibuek nejsou tak mohutne jako ze stroužku.- PS neni radno zaměnovat vysadbu ozimeho a jarniho česneku, vypadaji sice podobně ale každy ma svoji specifikaci, jeden by měl projit hybernizaci druhy nikoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 13.7.2012 13:27

Nesmysl.Můžete dělat výsev pacibulek jak na jaře tak na podzim.Stvoly z pacipulek jsou teda podstatně subtilnější než u česneku z normální sadby.To teda máte sakra pravdu. laugh Pro ty kdo to neviděli, první rok mají pacibulky nadzemní část, která svým vzrůstem připomíná vzešlé obilí na jaře.Klasickou nať od česneku to moc nepřipomíná.laugh Vzkoušejte uvidíte. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 13.7.2012 13:41

Psala jsem to podle toho, jak to mám odzkoušené. K ozimému a jarnímu česneku - podzimní bává paličák (větší hlavičky) a jarní nepaličák (mívá menší hlavičky, ale delší trvanlivost). Ale existuje také Japo II, který lze sázet na podzim i zjara wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 233.236 (?), 13.7.2012 17:40

Mne se Lído v otázke trvanlivosti najviac osvedčil širokolistý paličiak Staník. V pohode spolu s ostatnými sortami prečkal februárové mrazy v záhradnej drevenej šope. Až v apríli začali strúčky mäknúť a vybiehať. Zatiaľčo Dukát, Jovan a Záhorský už začínali práchnivieť, Staník bol stále tvrdý. Dal som teda pár strúčkov do zeme (do vinohradu), ale ako som už písal, nestihol vytvoriť klasické delené palice so strúčikmi. Rekordné sucho spôsobilo predčasné kvitnutie, ale ani včasné vylomenie kvetov nezabránilo malým prírastkom. Takto pred rokom pri sklizni som mal palice raz tak veľké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika